WOODLUCK: гідна праця, працевлаштування на підприємстві чоловіків, які проходять реабілітацію від алко- та наркозалежності в спеціалізованих центрах
06 січня, 2022
Крафтова соціальна майстерня з виготовлення домашніх та офісних меблів WOODLUCK. Львівська область, Львів.
Рішення: Гідна праця, працевлаштування на своєму підприємстві чоловіків, які проходять реабілітацію від алко- та наркозалежності в спеціалізованих центрах.
Цілі сталого розвитку:
Ключова №8, 16 та 17 — Забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх в будь-якому віці.
Супутні: №1, 5 та 12
Ціннісна пропозиція (Purpose)
Ми створюємо зручні, атмосферні меблі, які відповідають індивідуальному стилю, залучаючи до роботи людей із вразливих груп населення.
Майстерня WoodLuck засновувалася як соціальне підприємництво, тож наша соціальна складова є частиною нашого ДНК. 10% від прибутку скеровуємо для сімей, які перебувають у скруті.
Від самого початку роботи майстерні ми працевлаштовуємо чоловіків, які пройшли реабілітацію від алко- та наркозалежності в реабілітаційних центрах Львова, а також тих, які повернулися з АТО.
Галузь бізнес-моделі: виробництво меблів.
Цілі діяльності: Діяти, щоб приносити користь та сприяти вирішенню проблеми.
Економічна бізнес-модель
Основна: Соціальне підприємництво
Я, Андрій Левицький, історик, який робить меблі в крафтовій соціальній майстерні WoodLuck і має багато принципів, через які наші підрядники крутять пальцем біля скроні.
Соціальна Майстерня WoodLuck — це соціальне підприємництво, яке виготовляє високоякісні меблі з дерева, металу, ДСП та інших матеріалів. Майстерня заснована наприкінці 2016 року у Львові у партнерстві із благодійною організацією Львівська освітня фундація.
Наші меблі — це часто лофт. Зручний, практичний, атмосферний, такий, що відповідає потребам нашого клієнта: ресторатора та ІТ-шника, хіпстера і мами в декреті, власника великої компанії та вчителя у школі.
WoodLuck має подвійне ДНК — бізнес і соціальна місія — ідея, яку команда несе в світ. З бізнесом все зрозуміло, ми виготовляємо меблі. І якщо до локдауну нашим головним продуктом були вироби з дерева та металу для корпоративних клієнтів (готелі, ресторани, офіси), то з початком Covid-19 довелося цілковито перелаштувати виробництво на роботу з новими матеріалами, зокрема ДСП, та переорієнтуватися із моделі B2B на B2C — для облаштування домашніх офісів та виробництво домашніх меблів загалом.
Соціальних складових у майстерні є дві. Уже майже 5 років WoodLuck працевлаштовує чоловіків, які проходять реабілітацію від алко- та наркозалежності в спеціалізованих центрах, нерідко ними є воїни, які повернулися з війни на Сході України. За цей час через майстерню пройшло тридцять чоловіків, четверо з них досі працюють у майстерні, інші після старту знайшли себе в автосервісі, торгівлі, логістиці та інших сферах. Важливо зазначити, що з хлопців, які працювали, дев’ятеро повернулися у свої сім’ї.
Друга соціальна складова — підтримка соціального проекту Львівської освітньої фундації «Добрий сусід», на який майстерня перераховує 10% свого чистого доходу та допомагає матеріально.
Програма спрямована на допомогу родинам, які з різних причин опинились в скрутному становищі, а також на активізацію громад на мікрорівнях. Хвороба, втрата роботи, родинні негаразди — причини, які будь-кого можуть вибити з колії. Проте досить часто, для того щоб знову повірити в себе і подолати кризу, потрібна зовсім незначна підтримка. Таку підтримку цілком можуть забезпечити родичі та сусіди.
Метою проєкту є гуртування людей на рівні громад, об’єднання зусиль заради допомоги ближньому. Ціль проєкту — надати комплексну допомогу та супровід родинам у СЖО, допомогти подолати кризу, зберегти родину та дітей у ній.
Наша історія від 2016 і до сьогодні — це, перш за все, історія людей, персональних і командних перемог, історія вибору, ризиків, спроб та помилок, історія рішень.
Часом дивно маневрувати між PNL і рецидивами наших підопічних з реабілітаційних центрів, але легких шляхів ми собі точно не обирали. Статистика у світі говорить, що з 10 людей, які мали проблеми з алкоголем, 8 повертається назад до вживання. Статистика, яка є у нас, показує що з 10 людей лише 2 повертаються до вживання.
3,5 роки тому у мене народився малюк, і я ще більше почав думати про те, як зробити матеріали, які ми використовуємо безпечними для наших клієнтів та довкілля. Тоді я відкрив для себе Цілі сталого розвитку. Я зрозумів, що частина принципів, які поширюють Цілі — це те, що ми вже втілюємо в своїй роботі.
Найперше — наша бізнес-модель. Оскільки ми є соціальним підприємництвом, то уже є «сталими», за визначенням ПРООН. Водночас для мене, як підприємця, критично важливо забезпечувати сталість не лише соціальну, а й фінансову.
Я одразу знав, що мій бізнес повинен забезпечувати нашим працівникам «Гідну працю» (Ціль 8) — ми є шансом для залежної людини повернутися до нормального життя, тому наші працівники повинні мати змогу забезпечувати своє комфортне життя. Серед нашої команди є також ветерани АТО, тому 16 Ціль «Мир та справедливість» також є частиною ідентичності WoodLuck. Ми допомагаємо колишнім військовим повернутися до реальності без зброї та алкоголю.
Наші меблі служитимуть нашим клієнтам довгі роки — це наша концепція як виробника, тож ми також долучаємося до втілення Цілі 12 — «Відповідальне споживання». Особистим інтересом для мене була Ціль 5 «Гендерна рівність». У мене п’ятеро рідних братів і троє з них одружені, виховують доньок. Мені стало цікаво: а що жінки переважно роблять на виробництвах? Чому б нам не поставити собі такого виклику? На сьогодні в нашій команді працює троє дівчат віком від 22 до 62 років. Це бухгалтерка, smm-менеджерка та фахівчиня, яка займається продажем. Більше того, ми в активних переговорах з новою конструкторкою.
Сьогодні майстерня налічує 18 працівників, всі вони з різними історіями і різним досвідом: хтось з «мехмату» переходить у меблевий бізнес, хтось проходить реабілітацію від залежності і шліфує матеріал до ідеалу, хтось повертається з АТО і генерує безліч креативних ідей. І всі вони об’єднуються у команду соціальної майстерні WoodLuck та працюють для наших клієнтів.
Команда майстерні відкрита до нових ідей та побажань клієнтів і готова братися за найбільш незвичні проєкти. У своїй роботі ми використовуємо безпечні лаки і клеї, які не містять шкідливих хімікатів, а також купуємо деревину лише в офіційних постачальників і не підтримуємо несанкціонованих вирубок лісу. Ми розуміємо, що відповідальність починається з нас, тож навколо нашої майстерні ми об’єднуємо людей зі схожими цінностями: партнерів, постачальників, працівників.