Ветеран з Черкас Володимир Мамалига відкрив психологічний хаб для українських захисників і захисниць, майбутніх ветеранів. Тут вони можуть отримати допомогу і підтримку від кваліфікованих психологів та юристів, які також проводять групові тренінги та навчання.
Навички психолога в умовах війни
Воювати з росією Володимир Мамалига почав ще в Чечні. Тричі боровся з окупантами і тричі починав життя заново. Допомагати ветеранам вирішив після того, як удруге повернувся з фронту: Володимир став добровольцем у 2014 році, воював на гарячих напрямках Донеччини. Саме психологія виявилась близькою чоловіку й допомогла заново адаптуватися до мирного життя. Володимир почав вивчати її ази, шукати дієві інструменти, які можуть допомогти ветеранам на їхньому шляху додому.
«Я натхненно займався психологічною підтримкою солдатів, комбатантів, членів їхніх родин. Спочатку людину потрібно було просто вислухати та допомогти розібратись у реаліях життя після бойових дій. Далі це перетворилось на психологічну підтримку. Наша команда працювала в Черкасах і Києві з низкою ветеранських організацій», — Володимир Мамалига
Ветеран спершу працював у дитячому садочку, де зміцнів фахово, після чого перейшов до судової експертизи. У планах Володимира вже було навчання у цій сфері, проте Україна опинилась на порозі повномасштабної війни.
25 лютого 2022 року Володимир вже був у місцевому Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Далі — дорога на Схід, Попасна, Лисичанськ, бої, госпіталь. У червні 2022 року Володимир Мамалига вдруге проживав досвід повернення до цивільного життя після передової.
«Я звичайна людина. Було складно. Я переживав свої стреси, свої стани, безсоння, флешбеки, згадки про бойові дії. Я усе це переживаю, як і кожен боєць. Але мої знання з психології допомогли покращити мій стан. Я розумів, що маю продовжувати робити свій внесок в перемогу України. Брати участь у бойових діях я вже не міг за станом здоров’я, тому мусив допомагати своєю власною справою. Не можеш воювати — працюй! Бо ми мусимо перемогти», — Володимир Мамалига
Тож, Володимир почав працювати над створенням хабу для бійців та членів їхніх родин.
Підтримка ветеранської справи
Мета ветерана — створити місце, де кожен з військовослужбовців, членів родин ветеранів та родин полеглих захисників могли отримати допомогу: практичну, психологічну, юридичну.
У цьому Володимиру допомагає Український ветеранський фонд. Чоловік став одним з переможців конкурсної програми #ВАРТО і отримав кошти на втілення в життя своїх ідей. Відтак, ветеран знайшов затишне місце у Черкасах, облаштував його, зібрав команду, яка навчається різного роду терапії. Центр «Сяючий шлях» вже відкрив свої двері та приймає у себе усіх, хто потребує допомоги.
«Війна не несе чогось хорошого. Це жахливо, але після війни нам усім треба жити. Ми приймаємо в себе наших захисників такими, які вони є, з їх емоціями, з їх надбаннями. Саме так, я б сказав з новими надбаннями в характері. У нас вони знаходять розуміння, конфіденційність, безпеку та можливість вирішити власні проблеми», — Володимир Мамалига