Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Як ветеран та айтівець обробляє фермерські поля агродронами

21.11.2023, 14:00
Story Image

Олександр Квятковський — ветеран, аеророзвідник та підприємець. Свій досвід служби та роботи з дронами він майстерно переніс в агросферу. 

Із перших днів війни у 2014 році Олександр був на фронті — воював на Донецькому напрямку. Військовий працював із БПЛА та дронами, захищав рідну землю та водночас вивчав усі принципи функціонування залізних пташок. 

Повернувшись до цивільного життя після року служби в гарячих точках, ветеран не покинув роботу з дронами. Ба більше, Олександр знайшов, як дієво та продуктивно використовувати їх у цивільному житті — на безкраїх українських полях та фермерських угіддях. Олександр почав обробляти сільськогосподарські культури за допомогою агродрона DJI Agras T30. 

 

Економічні та соціальні переваги безпілотних технологій 

Для фермерів безпілотники — це значна економія коштів та ресурсів (праці людей та добрив). Дрон бере на себе найбільш кропітку роботу навіть там, де людям та сільськогосподарській техніці важко працювати. Окрім цього, під  час агросезону, Олександр Квятковський надає послуги зі створення карт полів та аналізу стану посівів за допомогою зйомки з дрона. 

«Мало хто знає, що Україна зараз перебуває на одній із провідних позицій у розвитку безпілотних технологій в агросфері. І дрони в цьому зараз дуже активно допомагають для зменшення витрат і добрив для обробки. Це дуже економить ресурси фермерам. Бувають навіть періоди, коли заміни таким дронам немає. Наприклад, коли висока кукурудза чи соняшник, і просто неможливо зайти туди комбайном, бо це завдаватиме шкоди врожаю», — Олександр Квятковський

Для країни безпілотні технології — це створення нових робочих місць. Олександр працевлаштовує інших ветеранів, тим самим допомагаючи їм адаптуватись до цивільного життя після служби.

My image

 

 

Підтримка ветеранського бізнесу

Можливістю масштабувати власну справу для Олександра став конкурс #ВАРТО від Українського ветеранського фонду. Чоловік взяв участь у проєкті та отримав фінансування для розвитку свого бізнесу. 

Наразі підприємство ветерана дає якісний та надійний результат. У сезон дрони на фермерському господарстві обробляють 150 га полів. А це своєю чергою економить замовникам  90% води,  25% хімії та на 5% покращує врожайність.

Український ветеранський фонд
Історія від
Український ветеранський фонд
Державна установа у сфері управління Міністерства у справах ветеранів. Платформа розвитку ветеранських можливостей.
Інші історії
Всі історії
logo
Ветеранський бізнес
Ветеран разом із дружиною розпочав власний будівельний бізнес у Вінниці
Ветеран Дмитро Додон колись працював у будівельній бригаді, а зараз, завдяки перемозі у грантовому конкурсі від Українського ветеранського фонду, сам став власником будівельного бізнесу у Вінниці. Втілювати мрію про власну справу Дмитру допомагає дружина Оксана.
logo
Ветеранський бізнес
Три бізнес-проєкти та допомога військовим: історія ветерана з Полтави
Ігор Ященко — ветеран та підприємець. Разом із дружиною розвиває три різні бізнес-проєкти: фермерське підприємство, бренд «Міністерство сім'ї», а також консалтингові послуги. Частину прибутку з кожного напряму віддає на потреби свого підрозділу.
logo
Ветеранський бізнес
Військовослужбовець із дружиною розвиває компанію у сфері охорони праці, пожежної безпеки та екології
Зараз чоловік відновлюється після поранень та служить у військах ППО, а розвитком сімейного бізнесу займається дружина.
logo
Ветеранський бізнес
Ветеран перетворив свій ресторан на волонтерський штаб
Команда First Wave на чолі з ветераном Андрієм Сарвірою підтримують соціальні ініціативи, а ще — годують переселенців та збирають кошти для підтримки ЗСУ.