Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Втілив мрію у життя: ветеран з Вінниччини побудував власну ферму

19.06.2024, 09:13
Story Image

Микола Ружицький із Вінниччини досить довго займався агробізнесом. З початком повномасштабної війни чоловік став на захист Батьківщини, а після повернення з фронту вирішив побудувати власну свиноферму. Щоб отримати фінансування, підготував заявку та взяв участь у конкурсі підтримки ветеранського бізнесу. За рік вдалося реалізувати проєкт — збудувати приміщення, яке вміщує 100 тварин.

 

Повернувся з-за кордону і став на захист України

Микола Ружицький мешкає у селі Затишному, що на Вінниччині. Все своє життя чоловік працював на землі. Протягом останніх кількох років перед початком повномасштабної війни, зібравши урожай, їздив на роботу за кордон. 24 лютого 2022 року був у Німеччині. А коли повернувся додому, долучився до лав Збройних сил України.

«Я служив у Вінницькому стрілецькому батальйоні водієм-хіміком, потім був командиром відділення, брав участь в контрнаступі на Харківщині у складі 66-ї окремої механізованої бригади, звільняв місто Лиман на Донеччині».

З війська пішов за станом здоровʼя. Швидше адаптуватися до цивільного життя допомогла праця — ветеран разом із сином взявся до роботи в полі. 

 

Розвивати власну справу допомогли програми з підтримки ветеранського бізнесу

Микола завжди мріяв розвивати власну справу. Сімейне фермерське господарство зареєстрував ще до того, як пішов на фронт. Поки боронив Україну, сімейним агробізнесом опікувався син. Однак, для успішного обробітку землі потрібно мати власну техніку та приміщення. 

Вперше Микола Ружицький отримав фінансову допомогу від Українського ветеранського фонду в межах програми мікрофінансування ветеранського бізнесу. За цією ініціативою колишньому військовослужбовцю надали кошти на придбання дискової борони, яка потрібна, щоб готувати ґрунт до сівби.

А коли у сімʼї Ружицьких дізналися про конкурс #Варто «РобиТИ своє», який УВФ запустив спільно з фондом «МХП — Громаді», не вагалися — одразу подали заявку. Бізнес-проєкт Миколи став одним із переможців конкурсу. 

«За отримані кошти ми збудували приміщення для зберігання зерна й утримання худоби, купили зернову сівалку. Нещодавно завершили будівництво свиноферми на 100 свиней».

Наприкінці травня 2024 року Микола Ружицький разом із сімʼєю офіційно презентував завершений проєкт. Водночас нові плани із розвитку бізнесу у ветерана та його рідних вже є чимало. Зокрема, хочуть придбати олієпрес, щоб налагодити виробництво олії, а ще — збудувати власний млин. 

My image
Український ветеранський фонд
Історія від
Український ветеранський фонд
Державна установа у сфері управління Міністерства у справах ветеранів. Платформа розвитку ветеранських можливостей.
Інші історії
logo
Ветеранський бізнес
Колишній військовий розвиває охоронний бізнес та працевлаштовує інших ветеранів на Київщині
Вдома, у Боярці, що на Київщині, Василю Сіранту вдруге довелося проходити шлях адаптації до цивільного життя. Допомогла робота. Ветеран очолив охоронну фірму і активно взявся розвивати бізнес.
logo
Ветеранський бізнес
Ветеран разом із дружиною розпочав власний будівельний бізнес у Вінниці
Ветеран Дмитро Додон колись працював у будівельній бригаді, а зараз, завдяки перемозі у грантовому конкурсі від Українського ветеранського фонду, сам став власником будівельного бізнесу у Вінниці. Втілювати мрію про власну справу Дмитру допомагає дружина Оксана.
logo
Ветеранський бізнес
Ветеран відкрив реабілітаційний центр у Харкові для військових і цивільних
Нейрохірург, реабілітолог, ветеран Олександр Марков вперто перетворює мрії в плани та готовий брати на себе відповідальність і за здоров’я пацієнтів, і за поступи у медичній сфері України.
logo
Ветеранський бізнес
Три бізнес-проєкти та допомога військовим: історія ветерана з Полтави
Ігор Ященко — ветеран та підприємець. Разом із дружиною розвиває три різні бізнес-проєкти: фермерське підприємство, бренд «Міністерство сім'ї», а також консалтингові послуги. Частину прибутку з кожного напряму віддає на потреби свого підрозділу.