Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Ветеран перетворив свій ресторан на волонтерський штаб

12.12.2023, 15:00
Story Image

Сьогодні First Wave — це один із яскравих символів гастрономічного та культурного життя Дніпра. За весь час свого існування заклад став прикладом соціально відповідального ветеранського бізнесу. Тут можна посмакувати їжею та стати учасником камерних вечорів, благодійних, волонтерських заходів. Команда First Wave на чолі з ветераном Андрієм Сарвірою підтримують соціальні ініціативи, а ще — годують переселенців та  збирають кошти для підтримки ЗСУ.

 

Від військової служби до підприємництва

Допомагати та виборювати перемогу — принцип Андрія Сарвіри ще із 2014 року. Спочатку чоловік активно волонтерив, а у 2015-му став добровольцем та розпочав свій шлях військової служби у 81-й окремій десантно-штурмовій бригаді. У війську Андрій виконував бойові завдання в районі Попасної, Водяного та інших гарячих точках фронту. 

Після повернення до цивільного життя у 2016-му році, ветеран вирішив спробувати себе у підприємництві. Так у Дніпрі з’явилась піцерія Veterano Pizza. Справи у піцерії перевершили усі очікування: схвальні відгуки поціновувачів піци та відвідини закладу першими особами держави.

Бізнес розвивався. Ветеран успішно реалізував франшизу у Дніпрі й паралельно вирішив зробити щось своє унікальне. Так у місті з’явився новий заклад — ресторан First Wave з пивоварнею. 

«Чому First Wave, «перша хвиля»? Мені здавалося тоді це дуже влучним. Тому що перша хвиля мобілізації. Тому що висадка першої хвилі основних сил під час операції союзних військ в Нормандії теж мала таку назву — The First Wave. І тому, що ми були першою хвилею пивоварів, які почали варити крафтове пиво», — Андрій Сарвіра

 

Ресторан — волонтерський штаб

З початком повномасштабного вторгнення First Wave перетворився на волонтерський штаб. Дніпряни все долучались і долучались до команди волонтерів у закладі: тут могли знайти допомогу переселенці, які втікали із зон активних бойових дій, тут навчали медицини, тут військові та поліцейські могли пообідати гарячими стравами. Щодня команда годувала близько 500 осіб. 

«Я очікував вторгнення та знав, що воно буде — саме у 2022-му. Були всі ознаки, на відміну від попередніх років. Достатньо було уважно вслухатися в заяви російських посадових осіб та їхніх політиків, які називали чіткі дати повномасштабного вторгнення. Після 24 лютого я вирушив на три місяці до своїх друзів на Схід із, скажімо так, волонтерською місією. Родину евакуював, а в ресторані без вагань запустили волонтерський штаб», — Андрій Сарвіра

 

Підтримка ветеранської справи

Згодом заклад відновив роботу як ресторан, але після відсутності на ринку та війну продажі суттєво знизилися. Ветеран рахував збитки і шукав можливості вийти з цієї кризової ситуації. У цьому допоміг Український ветеранський фонд. Андрій став одним із переможців першої конкурсної програми #Варто та отримав 860 000 гривень на розвиток власної справи. 

Андрій Сарвіра має команду, яка націлена на результат. Наразі тут працюють переселенці з Маріуполя, які у себе вдома працювали у різних закладах харчування кухарями, офіціантами, барменами. Ветеран запросив їх до себе і саме вони стали новою командою First Wave, яка щиро зустрічає відвідувачів щодня.

Український ветеранський фонд
Історія від
Український ветеранський фонд
Державна установа у сфері управління Міністерства у справах ветеранів. Платформа розвитку ветеранських можливостей.
Інші історії
Всі історії
logo
Ветеранський бізнес
Колишній військовий розвиває охоронний бізнес та працевлаштовує інших ветеранів на Київщині
Вдома, у Боярці, що на Київщині, Василю Сіранту вдруге довелося проходити шлях адаптації до цивільного життя. Допомогла робота. Ветеран очолив охоронну фірму і активно взявся розвивати бізнес.
logo
Ветеранський бізнес
Ветерани відкрили крафтову майстерню в Ірпені на Київщині
Крафтова майстерня Batart — справа, яку заснували восьмеро ветеранів в Ірпені на Київщині. У цьому творчому просторі чоловіки самотужки видувають келихи зі скла, заточують бойові ножі і майструють ремені для них.
logo
Ветеранський бізнес
Як ветеран та айтівець обробляє фермерські поля агродронами
Олександр Квятковський — ветеран, аеророзвідник та підприємець. Свій досвід служби та роботи з дронами він майстерно переніс в агросферу.
logo
Ветеранський бізнес
Психологічний хаб: як ветеран допомагає тим, хто повертається з війни
Володимир Мамалига відкрив психологічний хаб для українських захисників і захисниць, майбутніх ветеранів. Тут вони можуть отримати допомогу і підтримку від кваліфікованих психологів та юристів, які також проводять групові тренінги та навчання.