Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Ощадбанк започаткував програму адаптації та соціалізації демобілізованих працівників

31.07.2023, 10:00
Story Image

Один із найважливіших напрямів соціальної відповідальності, на якому зараз зосереджується Ощадбанк, учасник спільноти «Бізнес без бар'єрів», — підтримка обороноздатності України. Так, з початку повномасштабної війни банк перерахував на допомогу підрозділам, які боронять державу, 102 мільйони гривень, а також передав на фронт 118 броньованих автомобілів та 568 бронежилетів.

У лютому 2023 року Ощадбанк та ГО «Відчуй» розпочали збір 100 млн грн, щоб уберегти слух українських військових. Зібрані кошти підуть на індивідуальні захисні фільтри, які допоможуть убезпечити 125 тисяч українських захисників від проблем з органами слуху. Ці прилади дуже потрібні, адже постійні вибухи, звуки пострілів зі стрілецької зброї та артилерії наражають захисників України на небезпеку втрати свідомості, контузії та втрати слуху. 

Також спеціально для проєкту під назвою «Чуєш? Плюс. Плюс» ГО «Відчуй» та Ощадбанк створили Банк звуків України.

My image

 

Програма адаптації та соціалізації демобілізованих працівників

З початку повномасштабного вторгнення 430 співробітників Ощаду було мобілізовано до лав ЗСУ (з них 38 — жінки). Більшість з них і зараз зі зброєю в руках боронять країну від ворога. 33 співробітників вже демобілізовано, вони повернулись до роботи. 

Кількість ветеранів-ощадівців зростатиме й надалі, тож для банку вкрай важливо забезпечити умови для їхньої якнайшвидшої адаптації та соціалізації. Тому у фінансовій установі було розроблено спеціальну програму відновлення та психологічної підтримки ветеранів під назвою «Без бар’єрів». За всіма мобілізованими співробітниками під час служби зберігаються робочі місця. Їм виплачується щомісячна матеріальна допомога: до Дня захисників та захисниць України — в розмірі одного окладу, при мобілізації — 75 000 грн, при пораненні — до 300 000 грн.

Програма адаптації та соціалізації включає п’ять напрямів: медичний, психологічний, соціальний, юридичний та навчальний. Якщо є нагода, їх допомагають реалізувати партнери: Ветеран Хаб, інституції психологічної підтримки, медичні заклади тощо.

Медичний напрям передбачає надання ветеранам розширеної програми медичного страхування з можливістю раз на рік оздоровитись у санаторії. У разі потреби передбачено супровід з питань реабілітації та протезування.

Психологічний напрям включає індивідуальні консультації з психотерапевтами для ветеранів та членів їхніх сімей. Додатково для керівників демобілізованих співробітників передбачено спеціальний дводенний психологічний тренінг зі специфіки роботи з колегами-ветеранами.

Соціальний напрям передбачає облаштування інклюзивних робочих місць, також планується впровадження гнучкого графіка роботи на період адаптації. Розглядається можливість надання таким працівникам додаткової оплачуваної відпустки терміном до 10 днів.

Юридичний напрям полягає в консультативній підтримці з боку юристів Ощадбанку з усіх питань, які можуть виникнути у колеги після повернення.

У межах навчального напряму ветеран може отримати інформаційну підтримку щодо законодавчих, податкових та інших новацій, які стосуються ветеранів, а також дані профільних організацій та державних установ, що здійснюють підтримку демобілізованих. Цей напрям також включає курси з перекваліфікації ветеранів.

«Ми в Ощаді дуже чекаємо на наших героїв. Завдяки їхній мужності Україна зберігає свободу та право на самовизначення. Виявом великої шани до наших ветеранів є проєкт «Без бар’єрів». Я певен, що належна адаптація та соціалізація демобілізованих ощадівців допоможе їм швидко повернутись до повноцінного життя та перетворить багатьох із них на лідерів банку», — Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку

Практична реалізація проєкту «Без бар’єрів» частково вже розпочалась. Зокрема, в липні 2023 року відбувся дводенний пілотний тренінг для керівників демобілізованих співробітників Ощаду. 

«Бізнес без бар’єрів» — спільнота компаній, об'єднаних навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.
ГО «Безбар’єрність»
Історія від
ГО «Безбар’єрність»
Центр координації експертизи та промоції безбар’єрності
Інші історії
logo
Бізнес без бар'єрів
Як бізнесу стати інклюзивним та брати на роботу людей з інвалідністю?
Різноманіття — це факт, інклюзивність — це вибір. І цей вибір роблять все більше бізнесів, які розуміють, що чим різноманітніша команда — тим відповідальнішими вони стають, тим більше переваг вони отримують. Які ж кроки потрібно зробити власникам та менеджерам компаній, що вирішили стати на шлях безбар’єрності?
logo
Бізнес без бар'єрів
SOCAR заправляє спецтранспорт і допомагає постраждалим в Україні
SOCAR Energy Ukraine безкоштовно і першочергово заправляє спецтранспорт та надає медичну й гуманітарну допомогу постраждалим в Україні.
logo
Бізнес без бар'єрів
Щомісячний випуск новин спільноти «Бізнес без бар’єрів» за червень 2024 року
У дайджесті зібрано останні досягнення та ініціативи спільноти: читайте про нові проєкти, успішні кейси та практичні поради щодо створення доступних умов для людей з інвалідністю.
logo
Бізнес без бар'єрів
Щомісячний випуск новин спільноти «Бізнес без бар’єрів» за вересень 2024 року
У дайджесті зібрано останні досягнення та ініціативи спільноти: читайте про нові проєкти, успішні кейси та практичні поради щодо створення доступних умов для людей з інвалідністю.