Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Безбар’єрність під час війни від SoftServe: підтримка ветеранів, реабілітація військових та навчальні курси

13.02.2024, 09:23
Story Image

ІТ-компанія SoftServe нещодавно долучилася до спільноти прогресивних українських бізнесів «Бізнес без бар’єрів», об’єднаної навколо ініціативи першої леді України Олени Зеленської. SoftServe роками розвиває корпоративні практики, спрямовані на безбар’єрність, рівність та інклюзію. 

 

Гендерний баланс та безбар’єрність

Компанія стабільно рухається у напрямку гендерного балансу — понад 36% працівників є жінками, і цей показник зростає на 1% майже щороку. На лідерських позиціях директорів і вище працює 32% жінок, а менеджерок senior ланки — 54%. Також з 2016 року SoftServe активно впроваджує норми безбар’єрності у компанії. Понад 60% офісів SoftServe є повністю доступними для людей з інвалідністю. А з 2018-го в компанії працює окрема команда Accessibility Service, яка тестує сервіси — вебсайти та застосунки, що розробляє компанія, на доступність. Більшість працівників цієї команди мають порушення зору. Окремо про неї можна прочитати у матеріалі.

З початку війни організація сфокусувалася на підтримці українців і продовжила розвивати безбар’єрні ініціативи у межах своєї допомоги. 

 

Повернення ветеранів у компанію

Понад 300 співробітників SoftServe захищають країну у війську, частина з них уже повернулися як ветерани. У 2022 році компанія запустила комплексну програму з підтримки та реінтеграції своїх фахівців, які повертаються після участі в бойових діях. 

Підтримка ветеранів починається ще з війська, адже організація зберігає за ними робоче місце та продовжує щомісяця виплачувати фінансову допомогу. 

Одразу після повернення ветерани можуть взяти подовжену оплачувану відпустку тривалістю до місяця, аби мати можливість адаптуватися та відпочити. Окрім цього, таким працівникам надається два тижні додаткової щорічної відпустки. Для ветеранів у компанії запровадили розширене медичне страхування та кваліфіковану психологічну допомогу. 

Оскільки робоче місце зберігається, тож співробітники-ветерани можуть повернутися до своїх попередніх проєктів або спеціальний фахівець допоможе знайти новий чи перекваліфікуватися.

Метою програми також є створити середовище, в якому працівники, які повернулися з військової служби, зможуть комфортно почуватися. Тож HR-фахівці компанії пройшли спеціальну сертифікацію Veterans at Work від Міжнародного товариства з управління людськими ресурсами (SHRM) та опираються на гайд «Практика» від Veteran Hub і Програми реінтеграції ветеранів IREX. Для решти співробітників і менеджерів доступна бібліотека знань з рекомендаціями, яка, зокрема, пояснює етикет спілкування з ветеранами. 

Наразі з війни вже повернулося кілька десятків працівників, які всередині компанії розвивають власне ветеранське ком’юніті.

 

Superhumans: реабілітація поранених військових та цивільних

За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на листопад 2023 року внаслідок війни понад 50 000 людей втратили одну або більше кінцівок. Якісне протезування та реабілітація як військових, так і цивільних, сприяє не лише фізичному, а й психологічному відновленню людини. 

Наприкінці серпня 2023 року SoftServe та БФ «Відкриті Очі» спільно з реабілітаційним центром Superhumans розпочали спільний проєкт — американсько-українську місію з протезування. Його метою було забезпечити протезування військових та цивільних, які втратили кінцівки через війну, а також навчання українських медиків роботі зі складними ампутаціями фахівцями Медичного центру ортезування та протезування (Меріленд, США). Лікарі, які отримали нові знання та розширили свою експертизу в межах проєкту, зможуть продовжувати протезувати пацієнтів в Україні та поширювати досвід серед інших фахівців. 

Окрім цього, відбулися дві місії американських лікарів до України, завдяки яким 20 пацієнтів отримали 27 протезів кінцівок. На цей рік партнери запланували ще дві ініціативи. SoftServe виділив 1 мільйон доларів на фінансування проєктів Superhumans. 

 

EmpowerU: безкоштовні ІТ-курси для військових та їхніх родин

Аби створити інклюзивне середовище та забезпечити рівні можливості й доступ до освіти, компанія продовжила ділитися своєю багаторічною експертизою в ІТ та створила безкоштовні навчальні можливості для всіх, хто через війну втратив роботу або хоче знайти себе в ІТ. 

Також SoftServe спільно з простором VeteranHub запустили безкоштовні навчальні ІТ-курси в межах власної глобальної програми EmpowerU, метою якої є надати рівні кар’єрні можливості для тих соціальних груп, які найбільше цього потребують. В Україні перший курс провели для ветеранів та їхніх рідних. На нього зареєструвалося 237 учасників, з яких 40 успішно закінчили навчання. Другий курс разом з громадською організацією NEEKA провели для тих, хто через війну був змушений змінити місце проживання та влаштовувати життя в нових умовах. Зі 129 зареєстрованих охочих, понад 50 були постійними студентами курсу та завершили навчання. Випускники, які успішно завершили курси, мають змогу продовжити навчання в різноманітних напрямках ІТ в SoftServe Academy. Цього року компанія планує запуск наступних курсів в межах проєкту.

Загалом, SoftServe інвестував у допомогу Україні 850 мільйонів гривень від початку повномасштабної війни, а понад 80 000 українців отримали допомогу від компанії. Понад 1 400 волонтерів компанії так чи інакше були залучені до різних ініціатив з підтримки країни.

«Бізнес без бар’єрів» — спільнота компаній, об'єднаних навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.
ГО «Безбар’єрність»
Історія від
ГО «Безбар’єрність»
Центр координації експертизи та промоції безбар’єрності
Інші історії
logo
Бізнес без бар'єрів
Мережа супермаркетів «Сільпо»: продовжуємо працювати заради перемоги
Мережа супермаркетів «Сільпо» відновила роботу у звільнених містах столичного регіону й Чернігові, поповнює асортимент відповідно до потреб гостей, надає і розповсюджує гуманітарну допомогу по всій Україні.
logo
Бізнес без бар'єрів
МакДональдз допоміг українцям продукцією на понад 70 млн грн
Мережа закладів швидкого обслуговування віддає продукцію зі своїх ресторанів та складів на гуманітарні потреби, виплачує зарплату працівникам й сплачує податки країні, а також допомагає українським лікарням і родинам.
logo
Бізнес без бар'єрів
EPAM Україна підсилює допомогу країні
Компанія збільшила обсяг допомоги, зокрема для підтримки дітей, які втратили батьків під час війни, реабілітації поранених захисників та закупівлі автомобілів для потреб медиків.
logo
Бізнес без бар'єрів
Щомісячний випуск новин спільноти «Бізнес без бар’єрів» за вересень 2024 року
У дайджесті зібрано останні досягнення та ініціативи спільноти: читайте про нові проєкти, успішні кейси та практичні поради щодо створення доступних умов для людей з інвалідністю.