Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Не зупинятися ні на день: як Укрпошта тримає поштовий стрій під час війни

30.01.2023, 13:45
Story Image

Від початку повномасштабної війни Укрпошта, учасник спільноти «Бізнес без бар'єрів», поєднала роботу за двома пріоритетними векторами: нарівні з основними робочими завданнями компанія задіяла всі можливості, щоб підтримувати країну та протистояти агресору.

Історії працівників Укрпошти — листонош, операторів зв’язку, водіїв, сортувальників, які проявили героїзм і відданість поштовій справі, уже можуть скласти окрему книгу: такі приклади сповнені сміливості й відповідальності, іноді вони сумні, іноді веселі, але завжди надзвичайно людяні. 

Велика робота відбувається і в тилу: логістика, робота мережі, реорганізація процесів, зумовлена відключеннями світла і сигналами повітряних тривог.

 

Робота у прифронтових районах та деокупованих населених пунктах

Відділення Укрпошти в умовах воєнного стану продовжують працювати у всіх регіонах.

На прифронтових і звільнених територіях компанія часто є єдиною, хто забезпечує місцевих жителів найнеобхіднішим: готівкою, гуманітарною допомогою, продуктами, новинами тощо. Щойно Укрпошта отримує дозвіл від військових та ОВА, національний поштовий оператор одразу вирушає до сіл та міст, аби кожен українець відчув підтримку та захист від держави.

Наприклад, наприкінці грудня 2022 року було здійснено перші грошові виплати на Луганщині. Після деокупації населеного пункту Невське, розташованого безпосередньо на лінії фронту, мешканці отримали пенсії та разову грошову допомогу від гуманітарної організації Червоний Хрест. За один день Укрпошті вдалося видати близько 100 виплат.

Попри складну ситуацію на Луганщині, Укрпошта спільно з місцевою адміністрацією та в супроводі українських військових доставила пенсії й грошову допомогу українцям, які не мали змоги отримувати їх тривалий час.

До війни в Невському працювало стаціонарне відділення поштового зв’язку, окупанти зруйнували його вщент. Проте це не завадило провести у звільненому селі перше після масштабного вторгнення погашення поштової марки «Переможного нового року» та загадати найголовніше бажання — Перемоги Україні.

 

Виплати пасажирам евакуаційних потягів за 2022 рік склали 86,5 млн грн

Ще одним важливим рішенням, спрямованим на допомогу українцям, які змушені залишати домівки внаслідок російської агресії, стала організація виплати фінансової допомоги під час руху евакуаційних поїздів. 

Проєкт реалізується у співпраці з Укрзалізницею та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

З травня по грудень 2022 року Укрпошта виплатила українцям, які евакуювалися із зони бойових дій, 86,5 млн грн, з них 10,5 млн грн було виплачено у грудні для понад 4,5 тис. осіб. 

Загалом із моменту старту програми разову фінансову допомогу від держави отримали українці, що евакуювалися до Львова, — на суму понад 47 млн грн. На другому місці — виплати пасажирам евакуаційних потягів до Дніпра — 22,9 млн грн. Також виплати проводилися у Хмельницькій, Тернопільській, Кіровоградській областях.

Проєкт буде продовжено у 2023 році.

 

Протидія блекаутам: Укрпошта облаштовує 1 700 точок безпеки

Тривалі атаки росії на енергетичну систему України, ворожі обстріли важливих енергетичних об’єктів призвели до масових відключень електрики і теплопостачання. Мережа Укрпошти по всій країні бере участь у розбудові інфраструктури незламності. У разі повного блекауту вона має забезпечувати українцям доступ до поштових і фінансових послуг, електропостачання та інтернет-зв’язку, тут кожен зможе зігрітися чи зарядити телефон.

Європейський банк реконструкції та розвитку схвалив грант у розмірі 4,5 мільйона євро для Укрпошти. Ці кошти призначені для створення пунктів обігріву і доступу до електропостачання та інтернету на базі 1 700 стаціонарних і пересувних поштових відділень.

Триває робота над закупівлями пристроїв супутникового зв’язку і генераторів електроенергії, вони забезпечать надійне підключення до інтернету та можливість заряджати мобільні пристрої. Також Укрпошта додає до гранту ЄБРР 1,5 млн євро власних коштів, щоб закупити опалювальні печі, Wi-Fi-роутери та освітлювальне обладнання. На деокупованих територіях уже використовуються старлінки, надані Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерством цифрової трансформації України.

 

Укрпошта надала благодійної та гуманітарної допомоги на понад 150 млн гривень

Від початку повномасштабної війни національний поштовий оператор надає вагому підтримку країні, українцям та армії.

Важливим вектором допомоги стала програма сприяння українським підприємствам, на яку було виділено 98 мільйонів гривень.

Протягом 2022 року Укрпошта була одним із найбільших каналів надходження гуманітарної допомоги. Компанія налагодила співпрацю з національними поштовими операторами та благодійними організаціями для доставки вантажів першої необхідності і перенаправила понад тисячу 20-тонних гуманітарних вантажівок із товарами першої необхідності.

Одним із значних успіхів Укрпошти став продаж марок воєнного часу, які містили благодійну складову. Виручені кошти в сумі близько 55 мільйонів гривень компанія спільно з благодійним фондом KSE Foundation спрямувала на забезпечення Збройних Сил України, на підтримку українських військових, їхню реабілітацію, на допомогу родинам наших захисників, а також на відновлення освітньої інфраструктури та допомогу чотирилапим.

«За час великої війни Укрпошта стала надійним логістичним партнером для країни, залучившись підтримкою низки пошт світу. Користуючись своєю репутацією та ресурсами, ми доставляли вкрай важливі вантажі в різні куточки України. Укрпошта ні на день не зупиняла свою роботу, адже ми знаємо, наскільки важливим є те, що компанія робить для українців та держави. Наша безперебійна робота під час повномасштабної війни стала беззаперечним прикладом для поштових операторів світу. Крім того, ми використали надзвичайну популярність марок воєнного часу і направили вилучені кошти на підтримку нашої армії. Завдяки відданій праці поштової команди та клієнтам Укрпошти, ми наближаємо Перемогу і творимо добрі справи», — прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

 

Участь у Національній програмі ментального здоров’я

Неможливо залишатися осторонь психологічних проблем, які породила війна; долати їх — спільне завдання всіх українців. Щоб знайти і зберегти в собі приховане джерело сили у складні часи, Укрпошта як учасник спільноти «Бізнес без бар’єрів» долучилася до ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми ментального здоров'я.

У грудні 2022 року бізнес-тренери Укрпошти взяли участь у навчаннях із самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях. Їх провела ізраїльська організація Israel Trauma Coalition — вона об’єднує фахівців у галузі психічного здоров’я, які збирають і концентрують колективний досвід та експертизу.

Програма тренінгових модулів адаптована під реалії сьогодення і враховує особливості українського менталітету. Укрпошта — підприємство критичної інфраструктури, тому працівники вчаться допомогти собі, аби дієво допомагати тим, хто поряд: колегам, клієнтам, близьким і рідним.

«Бізнес без бар’єрів» — спільнота компаній, об'єднаних навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.
ГО «Безбар’єрність»
Історія від
ГО «Безбар’єрність»
Центр координації експертизи та промоції безбар’єрності
Інші історії
logo
Бізнес без бар'єрів
Work.ua 25% усіх отриманих оплат спрямовує на потреби ЗСУ
Один із найбільших сайтів пошуку роботи підтримує армію, волонтерів та цивільних, допомагає залучати допомогу з-за кордону та робить процес працевлаштування у воєнний час швидшим і результативнішим.
logo
Бізнес без бар'єрів
МакДональдз допоміг українцям продукцією на понад 70 млн грн
Мережа закладів швидкого обслуговування віддає продукцію зі своїх ресторанів та складів на гуманітарні потреби, виплачує зарплату працівникам й сплачує податки країні, а також допомагає українським лікарням і родинам.
logo
Бізнес без бар'єрів
EPAM Україна підсилює допомогу країні
Компанія збільшила обсяг допомоги, зокрема для підтримки дітей, які втратили батьків під час війни, реабілітації поранених захисників та закупівлі автомобілів для потреб медиків.
logo
Бізнес без бар'єрів
Цифрова доступність для освітян. Як програма Teachers Internship змінила підхід до викладання
EPAM Ukraine, як учасник спільноти «Бізнес без бар'єрів», створює можливості для навчання вчителів та викладачів освітніх закладів, допомагаючи їм не лише покращувати технічні знання та дізнаватися більше про індустрію, але й опановувати навички цифрової доступності.