Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Mastercard: платіжні технології для фінансової інклюзії, підтримка підприємців та рівні можливості для всіх

24.04.2023, 08:00
Story Image

Місія Mastercard, учасника спільноти «Бізнес без бар'єрів», — забезпечуючи безпечні, прості, технологічні та доступні транзакції, розвивати та зміцнювати цифрову економіку, яка надає переваги усім та всюди.

З початку повномасштабної війни в Україні першочерговим завданням для компанії стало забезпечення безперебійної роботи безготівкових оплат та цифрових сервісів, щоби кожен українець мав доступ до необхідних фінансових послуг.

Протягом багатьох років Mastercard спільно з Національним банком України, Міністерством цифрової трансформації України та іншими міністерствами, банками-партнерами та торговельними підприємствами активно розвивали безготівкову та цифрову екосистему країни, забезпечуючи її стійкість. Ця робота стала надійною опорою для фінансової індустрії країни, яка стійко витримує нинішні виклики.

 

Безперебійна робота кешлес-оплат та масштабування фінансових сервісів

Команда Mastercard в Україні продовжує працювати над підвищенням фінансової інклюзії, цілодобово підтримуючи банки, торговельні підприємства та мільйони споживачів, впроваджуючи та масштабуючи рішення, які відповідають їхнім нагальним потребам.

Зокрема, компанія допомогла банкам-партнерам впровадити хмарні рішення, аби забезпечити стабільність їхньої інфраструктури. Також компанія об’єднала зусилля з PayPal задля спрощення транскордонних грошових переказів і співпрацювала з міжнародними неурядовими організаціями, забезпечуючи технологічну платформу для зручних виплат фінансової допомоги.

Деякі технологічні рішення та сервіси, які компанія розвивала роками, у воєнний час набули особливого значення. 

Сервіс «Готівка на касі» дозволяє українцям знімати готівку з карткового рахунку безпосередньо на касі торгової точки, за умови оплати покупки карткою. Сьогодні послуга доступна на касах десятків торговельних мереж по всій Україні — у супермаркетах, на АЗК, в аптеках тощо.

Також торік Mastercard спільно з «Укрзалізницею», учасником спільноти «Бізнес без бар'єрів», запустили мобільний застосунок для продажу квитків та інформування пасажирів, і сьогодні ним користуються понад півмільйона українців.

My image

 

Підтримка підприємців

Підтримка малого і середнього бізнесу для Mastercard завжди була і є одним із головних пріоритетів. Багато років поспіль компанія запускає спеціалізовані фінансові продукти, сервіси та ініціативи, які допомагають у розвитку і масштабуванні бізнесу, зокрема завдяки сучасним фінансовим технологіям.

У 2020 році Mastercard спільно з Міністерством цифрової трансформації України запустили онлайн-портал для підприємців Дія.Бізнес, з часом адаптувавши його під потреби людей з порушеннями зору.

З початку повномасштабного вторгнення, для додаткової підтримки підприємців, компанія тимчасово скасувала комісію інтерчейндж для безготівкових розрахунків в Україні. 

Також у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України Mastercard відкрила консультаційний центр для українців Дія.Бізнес у Варшаві та масштабувала підтримку центрів Дія.Бізнес в Україні.

Аби допомогти українкам, які внаслідок війни опинилися у Польщі та хотіли розпочати власний бізнес, Центр інклюзивного зростання Mastercard разом з Impact Foundation запустили річну програму підтримки, у межах якої 80 українських жінок-підприємиць отримали доступ до навчальних програм, ваучери на придбання необхідного обладнання, індивідуальні консультації, безкоштовний доступ до коворкінгу та послуг з догляду за дітьми.

Особливий потенціал у відновленні економіки України компанія бачить в українських фінтехах. Тому було створено спеціальну програму Mastercard Start Path Ukraine, що покликана надати українським стартапам можливість пришвидшити свій розвиток завдяки доступу до ресурсів, менторського супроводу і можливостей нетворкінгу з провідними експертами. Крім того, кожен з п’яти стартапів-учасників програми отримає грант у 10 000 доларів для подальшого розвитку.

 

Допомога без меж

Одним зі знакових проєктів довоєнних років у напрямі безбар'єрності став #MastercardVibes. У 2019 році компанія створила на фестивалі Atlas Weekend спеціальну зону, де люди з порушеннями слуху могли побачити та відчути музику на дотик. Також було залучено Амбер Галловей — відому у США авторку унікального стилю перекладу музики жестовою мовою. Вона навчила своїй техніці українських перекладачів, які перекладали виступи хедлайнерів на головній сцені упродовж всього фестивалю.

З початку повномасштабного вторгнення Mastercard реалізувала ряд соціальних ініціатив для підтримки українців, починаючи від глобальної фінансової допомоги у розмірі 5 млн доларів до запуску десятків локальних соціальних ініціатив, включно з підтримкою платформи «єДопомога» разом із Міністерством соціальної політики України.

Зокрема, щоби підтримати доступність якісного складного протезування та реабілітації українців, які постраждали внаслідок війни, компанія розпочала стратегічне партнерство із клінікою Superhumans. Першим кроком у межах партнерства стало встановлення надсучасних біонічних протезів верхніх кінцівок Hero Arms від провідного британського виробника Open Bionics першим пацієнтам клініки — двом українським захисникам, які втратили руки унаслідок мінно-вибухових поранень. Також разом із Superhumans було організовано навчання для трьох українських інженерів-протезистів на базі Open Bionics.

My image

Для підтримки людей з інвалідністю Mastercard долучилася до ініціативи Uklon із запуску «Інклюзивного» класу авто, що дозволяє пасажирам, які користуються кріслом колісним, безперешкодно пересуватися містом. Компанія профінансувала закупівлю перших спеціалізованих автомобілів, що оснащені гідравлічним або механічним підіймачем, рампою, спеціальними пасками безпеки та кріпленнями для фіксації крісла колісного.

My image

 

«Інклюзивне суспільство, яке відкриває рівні можливості для всіх, — те, чого ми прагнемо як компанія на всіх рівнях взаємодії. Починаючи від забезпечення безперешкодного доступу до платіжних технологій, фінансової включеності бізнесів і до створення безбар’єрного середовища — це те, на що ми спрямовуємо сили у своїй роботі, щодня працюючи над побудовою інклюзивного світу, де кожен має можливості для розвитку і зростання», — Інга Андреєва, генеральна директорка Mastercard в Україні та Молдові

Як визнання зусиль, які Mastercard разом із партнерами доклала задля підтримки України та українців з початку повномасштабного вторгнення росії, компанія отримала нагороду «Відзнака миру» (Ukraine Peace Prize), що започаткована Президентом України Володимиром Зеленським.

 

«Бізнес без бар’єрів» — спільнота компаній, об'єднаних навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.
ГО «Безбар’єрність»
Історія від
ГО «Безбар’єрність»
Центр координації експертизи та промоції безбар’єрності
Інші історії
logo
Бізнес без бар'єрів
Щомісячний випуск новин спільноти «Бізнес без бар’єрів» за червень 2024 року
У дайджесті зібрано останні досягнення та ініціативи спільноти: читайте про нові проєкти, успішні кейси та практичні поради щодо створення доступних умов для людей з інвалідністю.
logo
Бізнес без бар'єрів
Досвід ОККО: як безбар’єрність масштабується з однієї заправки на всю країну
Ще 15 років тому, у 2009 році, автозаправний комплекс ОККО у Львові став першим в Україні серед усіх АЗС, хто пройшов аудит доступності для людей, що користуються кріслом колісним.
logo
Бізнес без бар'єрів
Ощадбанк започаткував програму адаптації та соціалізації демобілізованих працівників
Державний банк України розробив багатокомпонентну програму відновлення та психологічної підтримки ветеранів під назвою «Без бар’єрів».
logo
Бізнес без бар'єрів
Щомісячний випуск новин спільноти «Бізнес без бар’єрів» за вересень 2024 року
У дайджесті зібрано останні досягнення та ініціативи спільноти: читайте про нові проєкти, успішні кейси та практичні поради щодо створення доступних умов для людей з інвалідністю.