Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

EPAM Ukraine: розвиток безбар’єрності в навчанні та цифровому світі

06.03.2024, 14:00
Story Image

ІТ-компанія EPAM Ukraine, як учасник спільноти «Бізнес без бар'єрів», створює можливості для навчання дорослих і дітей, розробляє доступні цифрові рішення, а також допомагає захисникам, надає медичну та гуманітарну підтримки країні.

За два роки з початку повномасштабного вторгнення сума фінансової та цифрової допомоги від компанії склала понад 556 млн гривень.

 

Можливості для навчання дорослих і дітей

Багато років фокусом уваги компанії поспіль є зниження бар'єрів у доступі до якісної освіти як для дорослих, так і для дітей. Важливою місією у компанії називають підтримку навчання внутрішньо переміщених дітей з різних областей України. Так, наприклад, було реалізовано проєкт за корпоративною програмою eKids у співпраці з ЮНІСЕФ та Tech StartUp School. У межах ініціативи понад 400 школярів мали можливість опанувати основи мови програмування Scratch або Python. 

Для забезпечення безперебійного доступу дітей до освіти, зокрема підопічних благодійного фонду «Мрія», було передано 2 000 павербанків та 800 пар бездротових навушників. EPAM також організовує передачу планшетів для дітей загиблих захисників. 

 

Навчання для студентів вишів

Сьогодні в Україні цифрові рішення не мають створювати бар'єри. Щоб сприяти цій меті спеціалісти компанії провели навчання для студентів факультету прикладних наук Українського католицького університету, ключовою темою якого стала цифрова доступність. 

Ми прагнемо ділилися досвідом практики цифрової доступності. Розповідаємо про методи її тестування, вплив на суспільство та фінансовий ефект для бізнесу. Демонструємо студентам, як користуватися звичними сервісами й оцінювати рівень їхньої доступності.

EPAM Ukraine 

В компанії додають: важливо, аби будь-яке цифрове рішення від самого початку враховувало усі вимоги доступності. Саме тому в першу чергу цю тему пропонують досліджувати студентам.

Прикладом ресурсу, доступного для різних користувачів, зокрема й з порушеннями зору, є сайт Вінницької обласної військової адміністрації, над модернізацією якого упродовж року працювали волонтери компанії. Він відповідає міжнародним стандартам доступності, має зрозумілий та адаптивний інтерфейс.

 

Ветеранські програми

Спільно з Міністерством у справах ветеранів України EPAM запустила освітню ініціативу для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин. Охочі можуть отримати базові знання, необхідні для опанування ІТ-спеціальності, а далі — поглиблювати навчання за обраним напрямом. Станом на березень 2024 року до програми долучилися 58 людей, з них близько половини — ветерани, решта — члени родин ветеранів. 

Окрім програми навчання, компанія організовує серії ознайомчих зустрічей про професії в ІТ, підтримує ініціативи створення центрів ветеранського розвитку, а також запускає внутрішні реінтеграційні проєкти — регулярні зустрічі ветеранів з менеджерами для проговорювання очікувань, побоювань та планів. 

Наші ветерани — це люди з різною спеціалізацією та різними можливостями. Завдання компанії — досягти безбар’єрності, організувати роботу та навантаження таким чином, щоб ветерани продуктивно справлялися з поставленими завданнями, могли залишатися собою та мали можливість проявити себе.

Наталія Колядко, директорка з управління талантами ЕРАМ Ukraine 

 
Медичний напрям та підтримка захисників

У межах співпраці з науково-практичним центром нейрореабілітації «Нодус» компанія щомісяця підтримує фінансування 5-7 персоналізованих програм захисників, які отримали складні нейротравми.

Також EPAM спільно з Львівським ІТ-кластером долучилась до відкриття Центру ментального здоров’я у межах проєкту UNBROKEN KIDS.
Волонтери компанії та ГО «Загартовані серця» у межах проєкту «Загартована сотня» відправляють на передову евакуаційні автомобілі, які рятують життя захисників та цивільних на лінії зіткнення. На фронт передано вже 90 автівок, а також тисячі інструментів для ремонту техніки, джерел енергії, засобів зв’язку, наплічників для парамедиків, оснащення карет швидкої допомоги тощо.

 

Допомога університетам та цифрові рішення 

Компанія також зосередилась на підтримці вищих навчальних закладів. Йдеться про допомогу з перенесенням даних в хмарне середовище AWS. Окрім того, передано понад 700 000 гривень на відновлення Одеської політехніки.

З початку повномасштабного вторгнення компанія реалізувала понад 30 проєктів цифрового волонтерства, які допомагають державі та захисникам України здобути перемогу. На сьогодні спільнота ІТ-волонтерів об’єднує 350 фахівців. Окрім цього, на запит Міністерства закордонних справ України волонтери ІТ-компанії розробили та впровадили якісні зміни у роботу системи електронної черги (Е-Черга), яка забезпечує онлайн-запис до українських консульств і запобігає шахрайству.

«Бізнес без бар’єрів» – спільнота компаній, об'єднаних навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців. 
EPAM Ukraine
Історія від
EPAM Ukraine
ІТ-компанія з розробки програмного забезпечення та цифрової трансформації
Інші історії
logo
Бізнес без бар'єрів
Щомісячний випуск новин спільноти «Бізнес без бар’єрів» за серпень 2024 року
У дайджесті зібрано останні досягнення та ініціативи спільноти: читайте про нові проєкти, успішні кейси та практичні поради щодо створення доступних умов для людей з інвалідністю.
logo
Бізнес без бар'єрів
Щомісячний випуск новин спільноти «Бізнес без бар’єрів» за квітень 2024 року
У дайджесті зібрано останні досягнення та ініціативи спільноти: читайте про нові проєкти, успішні кейси та практичні поради щодо створення доступних умов для людей з інвалідністю.
logo
Бізнес без бар'єрів
Інструмент перевірки готовності бізнесу до найму ветеранів від Work.ua
Через дефіцит кадрів на ринку праці актуальним питанням постає готовність бізнес-середовища до найму ветеранів на роботу.
logo
Бізнес без бар'єрів
Основи цифрової доступності: як розвинути компанію з користю для суспільства і перевагами для бізнесу
Цифрова безбар’єрність — це рівний доступ до інформації, комунікації, публічних та інших послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи людей з інвалідністю, людей старшого віку тощо.