Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Жінки-інкасаторки: гендерно інклюзивні рішення ПриватБанку

21.05.2025, 14:00

ПриватБанк послідовно і впевнено долає бар’єри та невпинно працює над створенням простору необмежених можливостей не тільки для клієнтів, а й для працівників — у роботі, освіті та соціальному житті. На шляху побудови безбар’єрного середовища банк формує інклюзивну культуру, що спирається на принципи рівності — незалежно від раси, віку, статі чи інших ознак. У відповідь на запит суспільства та з урахуванням найкращих світових практик, впроваджує рішення, орієнтовані на потреби різних соціальних груп.

 

Жіноче обличчя ПриватБанку 

Понад 64% колективу банку — жінки, а на керівних посадах усіх рівнів — 70%. Те, що жінки становлять більшість працівників та керівників, доводить, що у компанії цінують компетентність, а не стать. А з квітня 2024 року з’явилась ще одна роль — інкасаторки. Вони виконують надзвичайно важливу місію — транспортують великі суми грошей, гарантують безпеку операцій з готівкою та контролюють ситуацію на кожному етапі маршруту. Це робота, яка вимагає не тільки фізичної підготовки, але й високої стресостійкості, здатності приймати швидкі рішення в екстремальних ситуаціях. 

 

З чого все почалось 

Посада інкасатора у ПриватБанку завжди була комплексною й охоплювала ролі водія та охоронця. В інших фінансових установах ці обов'язки розподілені: водій та інкасатор працюють окремо, а охоронець зазвичай є співробітником сторонньої охоронної компанії. Ця універсальність, втім, дещо ускладнювала залучення на цю посаду жінок. Традиційно її займали чоловіки.

Проте у 2023 році на вакансію інкасатора почали відгукуватися жінки, чого раніше ніколи не було. Так у керівництва банку виникла ідея подивитися на перспективи цієї позиції з іншого ракурсу. Цей момент став переломним. В умовах повномасштабної війни та мобілізації значної частини чоловіків призовного віку з відповідною фізичною підготовкою та навичками поводження зі зброєю виник дефіцит кадрів. Це відкрило нові можливості для жінок, які готові освоювати нетипові професії, самореалізовуватися та демонструвати свій потенціал. 

 

Гендерна адаптація професії

Для інкасатора чи інкасаторки вкрай важливо вміти працювати з різними типами транспорту та обладнання, а також носити важке спорядження, зокрема бронежилет, упродовж тривалого часу. Це фізично складна робота, яка вимагає витривалості, тренованих м'язів та психологічної стійкості. 

Щоб зробити посаду доступнішою для жінок, було прийнято рішення змінити бізнес-процес, а саме — розділити обов'язки на дві позиції — водія-інкасатора та інкасатора-охоронця. Це дозволило збалансувати фізичне навантаження, враховуючи законодавче обмеження щодо підняття вантажів жінками. 

My image

Програму підготовки та навчання, а також вимоги до кандидатів на посади не змінювали. Кандидатки, які проявили себе на співбесідах, проходять той самий інструктаж, що і чоловіки. Проте гендерна адаптація торкнулася форменого одягу. Компанією було закуплено полегшені бронежилети та форму з кроєм для жінок. Разом з тим, щоб забезпечити належні умови праці  організовано окремі роздягальні, кімнати відпочинку та вбиральні, переглянуто та оновлено логістичні маршрути, створено нові команди. 

Спершу пілотний проєкт охопив три регіони: Київ, Дніпро, Львів. Поступово його почали впроваджувати в інших областях. Наразі в ПриватБанку працюють 14 жінок-інкасаторок, що є унікальним явищем для українського банківського сектору сьогодні.

Наразі ПриватБанк отримує достатньо заявок від жінок на посаду інкасаторок. Головна перешкода — відсутність у більшості претенденток водійського посвідчення категорії «С». Тож у найближчих планах банку — надати можливість жінкам, які успішно пройшли перший етап співбесіди, безоплатно опанувати навички кермування та отримати водійське посвідчення відповідної категорії.

«Бізнес без бар’єрів» — спільнота компаній, об'єднаних навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.

Дізнатися більше про спільноту

«Бізнес без бар’єрів»
Історія від
«Бізнес без бар’єрів»
Спільнота компаній, об'єднаних навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.
Інші історії
Всі історії
logo
Бізнес без бар'єрів
Співробітники ДТЕК Мережі працюють 24/7, щоб світло перемогло темряву
З початку повномасштабної війни енергетична інфраструктура набула особливого значення для всієї країни. Електричні мережі стали не просто джерелом світла у будинках українців, а основою забезпечення життєдіяльності нашої держави.
logo
Бізнес без бар'єрів
Не зупинятися ні на день: як Укрпошта тримає поштовий стрій під час війни
Від початку повномасштабної війни Укрпошта поєднала роботу за двома пріоритетними векторами: нарівні з основними робочими завданнями компанія задіяла всі можливості, щоб підтримувати країну та протистояти агресору.
logo
Бізнес без бар'єрів
ПриватБанк продовжує працювати і тримати фінансовий фронт
Завдяки роботі ПриватБанку мільйони людей отримують зарплати, волонтери збирають кошти, щоб забезпечити і військових, і цивільних усім найнеобхіднішим.
logo
Бізнес без бар'єрів
Інклюзивний підхід у ритейлі: як проєкт «Безбар’єрний Фокстрот» відкриває нові можливості
Одним з основних досягнень проєкту стало впровадження спеціальних сервісів для комунікації з людьми з порушенням слуху.