Підприємство з виробництва бронескла та капсул бронеавтомобілів «Цітіус С» понад 30 років займається перетворенням звичайних автомобілів на спеціальні. Серед його клієнтів найбільші банки України, медичні заклади, компанії, що опікуються громадянами з особливими потребами, приватні компанії, а також підприємства з 8 країн світу.
Подвійна релокація
У 1991 році компанію заснували в Сімферополі, проте з початком російської окупації у 2014 році підприємство разом із працівниками та обладнанням залишило рідний Крим та переїхало на територію Запорізької області.
Коли почалося повномасштабне вторгнення, компанія релокувалась вдруге — з Мелітополя на Львівщину. Перед виїздом майстри вивели з ладу електронне обладнання, щоб окупанти не змогли налагодити виробництво. Місто було одразу захоплено, тож взяти з собою устаткування не вдалося — устатковання занадто важке, розібрати його неможливо, а часу організувати перевезення не було, тому із собою взяли тільки найцінніше — працівників та документи. Виїхали всі головні майстри — всього 8 родин.
Частину вцілівших автомобілів у 2022 році передали Київській ТРО, на них евакуювали цивільних з окупованих районів Київщини. Один із рейсів потрапив під кулеметний вогонь, але всі пасажири вижили — бронекапсула витримала.
Відновлення промислових потужностей з нуля
На новому місці відновлювати промислові потужності довелося з нуля.
«На щастя, наші партнери нам довіряють, бо ми вже раз довели, що вистоїмо за будь-яких обставин. В нас не сумнівалися», — Анастасія Серова, менеджерка підприємства
Частину нового обладнання вдалося закупити за допомогою грантової програми «Власна справа» від Міністерства економіки України. Уже в жовтні 2022 року завод відновив виробництво скла, згодом — запустив другий цех. Вдалося навіть покращити показники ефективності, а також забезпечити роботою близько 30 працівників.
Наразі, окрім броньованого скла, на підприємстві відновили переобладнання автомобілів. Броньованою можуть зробити будь-яку техніку на колісній основі. Також виробляють техніку для гуманітарного розмінування. Такі машини потрібні для вивезення вибухонебезпечних предметів, які неможливо знешкодити на місці. У компанії також планують відновити випуск броньованих машин швидкої допомоги.
Довідково:
Урядова грантова програма «єРобота» діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг — можливість для кожного охочого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками:
Грант на власну справу
Грант на переробне підприємство
Грант для ветеранів та членів їхніх сімей
Грант на сад
Грант на теплицю
Програму запущено з ініціативи Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністерства економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною службою зайнятості України та Ощадбанком.