Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

єРобота: виробник бронеавтомобілів з Криму відновив роботу після релокації

17.01.2024, 13:23
Story Image

Підприємство з виробництва бронескла та капсул бронеавтомобілів «Цітіус С» понад 30 років займається перетворенням звичайних автомобілів на спеціальні. Серед його клієнтів найбільші банки України, медичні заклади, компанії, що опікуються громадянами з особливими потребами, приватні компанії, а також підприємства з 8 країн світу. 

 

Подвійна релокація

У 1991 році компанію заснували в Сімферополі, проте з початком російської окупації у 2014 році підприємство разом із працівниками та обладнанням залишило рідний Крим та переїхало на територію Запорізької області. 

Коли почалося повномасштабне вторгнення, компанія релокувалась вдруге — з Мелітополя на Львівщину. Перед виїздом майстри вивели з ладу електронне обладнання, щоб окупанти не змогли налагодити виробництво. Місто було одразу захоплено, тож взяти з собою устаткування не вдалося — устатковання занадто важке, розібрати його неможливо, а часу організувати перевезення не було, тому із собою взяли тільки найцінніше — працівників та документи. Виїхали всі головні майстри — всього 8 родин.

Частину вцілівших автомобілів у 2022 році передали Київській ТРО, на них евакуювали цивільних з окупованих районів Київщини. Один із рейсів потрапив під кулеметний вогонь, але всі пасажири вижили — бронекапсула витримала.

 

Відновлення промислових потужностей з нуля

На новому місці відновлювати промислові потужності довелося з нуля. 

«На щастя, наші партнери нам довіряють, бо ми вже раз довели, що вистоїмо за будь-яких обставин. В нас не сумнівалися», — Анастасія Серова, менеджерка підприємства  

Частину нового обладнання вдалося закупити за допомогою грантової програми «Власна справа» від Міністерства економіки України. Уже в жовтні 2022 року завод відновив виробництво скла, згодом — запустив другий цех. Вдалося навіть покращити показники ефективності, а також забезпечити роботою близько 30 працівників.

Наразі, окрім броньованого скла, на підприємстві відновили переобладнання автомобілів. Броньованою можуть зробити будь-яку техніку на колісній основі. Також виробляють техніку для гуманітарного розмінування. Такі машини потрібні для вивезення вибухонебезпечних предметів, які неможливо знешкодити на місці. У компанії також планують відновити випуск броньованих машин швидкої допомоги. 

Довідково:

Урядова грантова програма «єРобота» діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг — можливість для кожного охочого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками:

  • Грант на власну справу

  • Грант на переробне підприємство

  • Грант для ветеранів та членів їхніх сімей

  • Грант на сад

  • Грант на теплицю

Програму запущено з ініціативи Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністерства економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною службою зайнятості України та Ощадбанком.

Державна програма підтримки підприємців «єРобота»
Історія від
Державна програма підтримки підприємців «єРобота»
Інші історії
Всі історії
logo
Масштабування
Відкриття магазину на Etsy: як уникнути розповсюджених помилок під час реєстрації в Payoneer для Etsy Payments
Відкриття онлайн-магазину на міжнародних маркетплейсах — це чудовий шанс для українських виробників продавати свої товари мільйонам потенційних покупців по всьому світу.
logo
Масштабування
Від гранту до світового бренду: історія Андрія Бойка, співзасновника бренду Blackwood та переможця програми «Міцність»
Отримане в межах програми фінансування відкрило нові можливості для міжнародного зростання і реалізації амбітних проєктів компанії.
logo
Масштабування
Як створюються успішні бізнеси: історії фіналістів Grand Pitch Day програми «Власне»
Програма надала 4 000 учасників освітню, менторську та фінансову підтримки, забезпечуючи підприємців необхідними знаннями та наставництвом для успішного зростання їхніх бізнесів.
logo
Масштабування
Масштабування бізнесу: як вийти за межі соціальних мереж та збільшити продажі
На певній стадії розвитку бізнесу в соцмережах виникає момент, коли ці платформи перестають задовольняти базові підприємницькі потреби. А тому виникає необхідність перейти до більш комплексного рішення — створення повноцінного інтернет-магазину.