Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Історії успіху фіналісток Grand Pitch Day освітньо-грантової програми «Початок»

04.06.2024, 08:24
Story Image

Освітньо-грантова програма «Початок» — проєкт, який об’єднав понад 6 000 жінок з усієї України. Ініціатива була створена, щоб підтримати майбутніх та досвідчених підприємиць у їхньому прагненні до розвитку бізнесу.

Окрім освітньої, менторської та ментальної підтримки, 200 учасниць змогли залучити фінансову підтримку до 3 000 доларів США на розвиток власної справи, серед яких і 10 фіналісток, які мали найвищі бали за власні бізнес-презентації та загалом високу успішність у проєкті. Вони долучилися до завершального заходу Програми Grand Pitch Day, де отримали можливість позмагатися за два додаткових фінансування у розмірі до 5 000 доларів США.

Переглянути, як пройшов Grand Pitch Day, під час якого учасниці Програми презентували журі свої бізнес-проєкти, можна за посиланням.

За результатами голосування журі два головні заохочення Програми «Початок» отримали:

  • Ірина Антончик, садовий центр  «АгроХобі». Навчалася на базі центру Дія.Бізнес у Луцьку

  • Наталя Ольшанська, виробництво натуральної продукції з кизилу Famberry. Навчалася на базі центру Дія.Бізнес у Кривому Розі

 

Кожна з десяти фіналісток надихає не тільки своїми історіями успіху, креативними й інноваційними підходами до розвитку бізнесу, а й здатністю перетворювати мрії у реальність. Історії підприємиць стануть джерелом натхнення для кожного, хто планує відкрити власну справу.

Ірина Антончик

Власниця садового центру «АгроХобі»

My image

 

Ірина займалася спортивним орієнтуванням, туризмом, працювала в поліграфії та мала власний бізнес. Через професійне вигорання вона продала бізнес і стала викладачем графічного дизайну. Відновлювати сили їй допомагало улюблене хобі — вирощування рослин.

Спочатку висаджувала картоплю, потім саджанці, і незабаром їх стало дуже багато, тому Ірина почала продавати саджанці в соцмережах, що й стало початком її бізнес-діяльності. Через зростання обсягів роботи Ірина зрозуміла, що час масштабувати власну справу та працевлаштовувати нових фахівців. Проте для того, щоб ефективно керувати власною справою варто підвищувати й власні бізнес-компетенції. З таким наміром і вирішила подати заявку на освітньо-грантову програму «Початок». 

 

Вплив освітньо-грантової програми «Початок»

Ірина не пропустила жодного заняття Програми. Як результат вона отримала розуміння, як будувати бізнес-процеси та маркетинг, ретельно розрахувала економічну частину власного проєкту та стратегію, яка дозволила уникнути помилок на старті запуску бренду.

Завдяки фінансовій підтримці Ірина придбала автоматичну систему поливу рослин, а коштом додаткового фінансування планує встановити теплицю.

My image

Наталія Ольшанська

Співзасновниця сімейної компанії Famberry з виробництва натуральної продукції з кизилу

My image

 

Понад десять років сім’я Ольшанських займається виробництвом натуральної продукції з кизилу. У саду сім’ї Ольшанських зібрана найбільша колекція кизилу в Європі, але наразі сад перебуває під окупацією ворога.

Попри всі труднощі, сім’я фермерів продовжує розвивати свій бізнес у Запоріжжі. За пів року вони змогли відновити виробництво та побудувати сучасне переробне підприємство кизилу. Всю свою діяльність подружжя присвячує честі сина-героя, який загинув, захищаючи Україну.

 

Вплив освітньо-грантової програми «Початок»

Програма «Початок» допомогла Наталії розібратися в процесах розвитку підприємництва, структурувати отриману інформацію та сміливо застосовувати її на практиці. Підприємиця відзначила тактовність, емпатію й розуміння менторів, які надавали цінні поради. 

Залучену фінансову підтримку, отриману в межах проєкту, Наталія використала на придбання конвеєрної етикетувальної машини.

My image

Анастасія Медведєва

Засновниця виробництва інноваційних підсолоджувачів та дієтичної продукції SoloSvit

My image

Компанія SoloSvit виготовляє безпечні замінники цукру, дієтичні смаколики, суміші для безвуглеводних десертів та інгредієнти для дієтичної випічки. Анастасія зазначає, що її компанія SoloSvit об’єднує у своїх продуктах чудовий смак, натуральність, інноваційність та українське виробництво. Також використовується власна та актуальна світовим трендам рецептура для виробництва підсолоджувачів.

Внаслідок повномасштабної війни виробництво, над яким працювала Анастасія протягом п'яти років, а також її власне житло в Ірпені, були зруйновані. Не занепасти духом допомогли клієнти, які щодня продовжували купляти продукцію.

 

Вплив освітньо-грантової програми «Початок»

Завдяки освітньо-грантовій програмі «Початок» Анастасія отримала натхнення масштабувати SoloSvit. Наразі підприємиця в процесі налаштування бізнес-процесів, що мають значно підвищити ефективність управління персоналом та виробництва продукції. Анастасія зазначає, що завдяки отриманим знанням на проєкті, вона змогла вивести компанію з «режиму очікування». Зараз підприємиця почала активно розвивати власну справу та розробляти стратегію планування на найближчі роки. 

«Дуже сподобалась лекція Таші Калінкіної, СЕО інвестиційного акселератора INDAX. Вона показала нам як дивитись на свій бізнес на 360 градусів та де знайти точки зростання. Ольга Бульбах надихала своїми лекціями про маркетинг, а Олена Шепель змогла простими словами розповісти про складний світ фінансів», — сказала власниця бізнесу Анастасія Медведєва.

Залучену фінансову підтримку в розмірі 3 000 доларів США Анастасія використала на облаштування додаткового цеху та частково — виробничу лінію. 

My image

Олена Меленчук-Буєвич

Кафе Space-Book Cafe 

My image

Олена прийняла рішення вийти із зони комфорту, закінчити свій шлях найманої працівниці та започаткувати власну справу. Наслідки повномасштабної війни показали жінці, що людям потрібний простір, де вони зможуть психологічно розвантажитись та відпочити. Це й підштовхнуло підприємицю до створення Space-Book Cafe.

Олена проаналізувала свою бізнес-ідею на життєздатність: провівши невелике кількісне опитування як серед друзів, так і серед зовсім незнайомих їй людей. Результатом цього дослідження стало усвідомлення, що звичайне кафе вже не відповідає сучасним потребам суспільства. Тому Space-Book Cafe — заклад для сімейного відпочинку, який об'єднав  кав'ярню, кімнату для настільних ігор з мультифункціональними ігровими столами, різноманітними іграми та зону для читання з добіркою книг. Окрім цього Олена планує, що у кафе можна буде організувати проведення тематичних заходів, різноманітних занять та ігрових турнірів.

 

Вплив освітньо-грантової програми «Початок»

«Завдяки здобутим знанням на Програмі я розібралася, як правильно будувати бізнес-процеси, отримала досвід пітчингу своїх ідей та стала більш впевненою у собі. Також я зустріла сильних духом жінок-учасниць, які мене надихнули й дали сили рухатися вперед», — каже Олена Меленчук-Буєвич.

Залучену фінансову підтримку Олена частково витратила на систему пожежної безпеки, орендну плату та придбання книг для свого кафе.

My image

Ніна Смирнова

Засновниця фермерського господарства Nuts'N'Garden

My image

Перш ніж розпочати власну справу з вирощування органічного фундука та спаржі, Ніна пройшла довгий і свідомий шлях до підприємництва. Вона витратила три роки на ґрунтовну підготовку, ретельне дослідження та аналіз ринку, а також планування вибору культур рослин і місця для їх висадки.

За слова підприємиці, вирощування багаторічних культур потребує значних інвестицій та характеризується тривалим терміном окупності, тож освітньо-грантова програма «Початок» стала для неї надзвичайно важливим етапом на шляху розвитку власної справи.

«Минулого року ми зібрали перший тестовий врожай фундука. Після того, як насадження почнуть плодоносити, потужності саду фундука мають сягнути близько 40 тонн. Також вже підростає й спаржа, а тому цього року ми очікуємо на врожай не менше 2 тонн», — ділиться Ніна Смирнова.

 

Вплив освітньо-грантової програми «Початок»

«Це були дуже насичені й продуктивні місяці навчання, які допомогли мені прокачати та налагодити дуже важливі для підприємництва процеси: делегування, комунікацію з клієнтами, управління часом та оптимізацію виробничих процесів в господарстві. Власне, за це я дякую не тільки лекторам та менторам, а й учасницям проєкту, адже за час проходження Програми — організувався ефективний нетворкінг, де панувала підтримка та взаєморозуміння», — розповідає Ніна Смирнова.

Фінансування, отримане в межах проєкту, Ніна спрямувала на будівництво виробничо-складського приміщення, оскільки саме завершення цього будівництва відкриває для її компанії вікно можливостей у створенні продуктів з доданою вартістю.

My image

Марина Чернишова

Власниця котячої антистрес кав'ярні-крамнички «Муркіт»

My image

Марина вдруге втратила свій дім через війну та на власному досвіді знає про життя у блокадному Маріуполі. Проте це не завадило їй розпочати життя з чистого аркуша та започаткувати власну котячу антистрес кав'ярню-крамничку «Муркіт». Обрати саме такий бізнес Марину надихнула власна кицька Марсі, яка своїм муркотінням та ласкою допомогла родині Марини пережити страшні часи у Маріуполі. 

Марина хотіла створити проєкт, який не лише приноситиме прибуток, але й допоможе людям відчувати радість від спілкування з котиками, а безхатнім тваринам — знайти дім. Вона вірить, що її бізнес допоможе іншим та зробить життя навколо краще. 

 

Вплив освітньо-грантової програми «Початок»

Програма «Початок» стала для Марини важливим етапом на шляху до відкриття власної справи, розвитку та самовдосконалення. На її думку, лекції зі спікерами охоплювали різні важливі теми, які дуже корисні підприємцям.

«Я дізналася багато нового про юридичне та фінансове управління, а також познайомилася з амбітними підприємицями, які мають цікаві бізнес-ідеї. На розвиток власної справи, мене дуже надихав нетворкінг з учасницями проєкту. Завдяки заняттям з психологом Галиною Язлюк я дізналася нові методи та техніки роботи над собою та з командою, що допоможуть збільшити ефективність та результативність нашої роботи у майбутньому. Також хочу подякувати ментору Іллі Новікову за корисні бізнес-консультації та поради, багато з яких я вже планую застосувати на практиці. Лекція Наталії Бачинської та Аліни Сєроштан-Татарінової допомогли не допустити помилок в юридичних питаннях при започаткуванні бізнесу», — каже Марина Чернишова.

Фінансову підтримку, отриману в межах проєкту, Марина витратила на оренду приміщення та покупку швейно-вишивальної машини, яка була потрібна для пошиття подушок-обіймашок у вигляді котиків.

My image

 

Аліна Головатюк

Додаток InTempo, фіджитальна гра

My image

За освітою Аліна є архітекторкою. Проте, починаючи працювати у цій сфері, вона занадто тиснула на себе, багато працювала, сумнівалась, стресувала, порівнювала себе з іншими. Все це непомітно переросло в тривожні розлади, а потім в панічні атаки.

Єдиним, що допомагало Аліні в цих ситуаціях, була музика. Так і прийшла ідея розробити музично-тактильну гру, яка змогла б перефокусувати увагу людини від відчуття стресу на певний подразник до концентрації на візуальних, аудіо та тактильних відчуттях.
 

Вплив освітньо-грантової програми «Початок»

«Програма підсвітила, які є недоліки у бізнесі й те, чого нам не вистачає для успіху й швидкого просування продукту. Тому одразу по закінченню Програми я зайнялася коригуванням цих неточностей», — розповідає Аліна Головатюк

Залучену фінансову підтримку Аліна витратила на розробку другої версії додатка.

My image

Катерина Олійник

Фермерське господарство «Кучерява фермерка»

My image

«Кучерява фермерка» — маленьке домашнє господарство Катерини Олійник, на якому вона висаджує різноманітні види перцю. Концентрація роботи ферми тільки на вирощуванні перцю — свідоме рішення підприємиці, оскільки вона прагне створити в клієнтів чітку асоціацію та зв’язок бренду з його продукцією.

Після переїзду в село, ближче до природи, Катерина все літо вирощувала та доглядала за своїми першими в житті кущами перцю, мріючи у майбутньому отримати з діяльності прибуток

«Все змінилось з першим «хрумом». Після того, як я скуштувала солодкий, смачний і яскравий смак перцю зі свого поля — цей овоч і став моїм бізнес-концептом. З того часу одноосібне фермерське господарство, обросло постійними клієнтами та щирими фанатами», — ділиться Катерина Олійник

 

Вплив освітньо-грантової програми «Початок»

«Величезний вплив на мій бізнес мали лекція та менторська сесія Олесі Романенко з юридичних питань. Завдяки її підказкам я розставила безпечні бар’єри в бізнесі та зрозуміла, як його захистити. Олеся допомогла нам з партнеркою проєкту у сфері перероблювання перцю, укласти домовленість про співпрацю «на березі», вибрати юридичну форму господарювання та розібратися з тонкощами сплати податків», — каже Катерина Олійник.

Залучену фінансову підтримку в межах проєкту Катерина витратила на облаштування теплиці та купівлю комплексу органічних препаратів для рослин.

My image

Тетяна Ксенженко

Засновниця бренду одягу Rozmova

My image

В 40 років Тетяна вирішила змінити сферу діяльності й стати кравчинею. Все почалось з однієї машинки, розкрійного столу й повного занурення у світ тканин і креслень. Зараз Тетяна займає декілька позицій в компанії — конструкторка, дизайнерка, модельєрка та керівниця, яка вирішує безліч операційних задач. Виробництво готове до масштабування, а команда спеціалістів поступово розширюється. 

«Ми створюємо трикотажний одяг для всієї родини. Використовуємо якісну сировину, яка має переважний вміст бавовни. Створюємо додаткову цінність завдяки продуманому й чітко окресленому підходу в роботі: клієнтоорієнтованість, безвідходне виробництво, екологічність матеріалів, сплата податків в місцевий бюджет, створення робочих місць, інклюзивний персоналізований підхід», — каже засновниця.

 

Вплив освітньо-грантової програми «Початок»

«Я вдячна організаторам, ідейним натхненникам, лекторам, менторам за приділений час і бажання ділитись своїми знаннями та навичками. Увесь цей час перебувала в розвивальному оточенні, я познайомилась із сильними та цікавими жінками, підсилила впевненість в собі та у своїх рішеннях. Зрозуміла сильні сторони та зони для розвитку своїх компетенцій», — розповідає Тетяна Ксенженко.

Фінансову підтримку Тетяна витратила на придбання програм з автоматизації клієнтського сервісу, обліку виробництва, впровадження облікової системи з супроводу виробничих процесів та послуги дизайнерської студії для оформлення візуальної концепції шоуруму.

My image

Ольга Костигова

Мініпекарня традиційного хліба

My image

Понад 15 років Ольга працює викладачем. Її хобі — це випічка хліба. Це заняття, яке завжди заспокоює та відволікає жінку навіть у найскрутніші часи. До початку повномасштабної війни вона і не думала про відкриття власної справи. Однак мрії про створення затишного місця, де люди зможуть придбати смачний домашній хліб, вже дуже довгий час супроводжували майбутню підприємицю.

Ідея бізнесу Ольги — це мініпекарня традиційного українського хліба за старовинними технологіями на дровах. Хліб випікається з натуральних інгредієнтів без використання дріжджів.

 

Вплив освітньо-грантової програми «Початок»

«Навчання допомогло мені опанувати основи ведення бізнесу. Неймовірно корисними були лекції з маркетингу та управління фінансами. Я залишилася в повному захваті від занять з психологом і її цікавих лекцій. Дуже рада, що взяла участь в програмі «Початок», оскільки це надзвичайний досвід, який надихнув мене на те, що саме зараз слід починати зміни у своєму житті та не боятися розвивати власну справу», — каже Ольга Костигова

Фінансову підтримку, отриману в межах проєкту Ольга витратила на обладнання для пекарні. 

Довідково:

  • Освітньо-грантову програму «Початок» втілювала мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту за підтримки ООН Жінки в Україні та Уряду Японії.

«Початок»
Історія від
«Початок»
Освітньо-грантова програма
Інші історії
Всі історії
logo
Жіноче підприємництво
Як перетворити хобі на бізнес: історія переможниці програми «Початок» Ірини Антончик
Підприємиця успішно пройшла навчання та залучила загалом 8 000 доларів США на розвиток свого садового центру «АгроХобі».
logo
Жіноче підприємництво
Історії успіху переможниць акселераційної програми «Відважна»
За результатами голосування журі обрало шість переможниць проєкту, які сумарно отримали 1,3 млн гривень для реалізації презентованих бізнес-концептів. Кожна з підприємиць має унікальний інноваційний підхід до свого бізнесу та вміння перетворити та адаптувати свою мрію в успішну реальність.
logo
Жіноче підприємництво
Вже на стадії започаткування бізнесу треба розширювати права і можливості жінок: компанія «Залізо» про власний досвід трансформації підприємства
Компанія «Залізо» займається виробництвом металевих опор та меблів, а також впроваджує новації, щоб трансформувати бізнес у більш прогресивне середовище з рівними можливостями для чоловіків та жінок.
logo
Жіноче підприємництво
єРобота: як грант допоміг українському виробнику одягу та взуття відновити та розвивати бізнес
Про грант «Власна справа» Людмила дізналась від брата, який пішов захищати країну.