Програма ЄС «Цифрова Європа» (2021-2027)
У вересні 2022 року Україна підписала Угоду про участь в Програмі ЄС «Цифрова Європа» (2021-2027). Конкурси Програми спрямовані на розвиток передових цифрових навичок, впровадження цифрових технологій на підприємствах, розбудову цифрової інфраструктури та на ще більшу доступність цифрових послуг для громадян і державних інституцій країн Європейського Союзу та асоційованих до Програми країн.
Мета Програми
Програма націлена на підтримку впровадження цифрових технологій та інновацій, забезпечення доступу до цифрової інфраструктури та послуг, підвищення конкурентоспроможності МСП на цифровому ринку, сприяння розвитку цифрового бізнесу та цифрових стратегій, а також покращення кібербезпеки для малих і середніх підприємств у консорціумі з навчальними закладами та державними організаціями, кластерами.
Для кого:
- Підприємницького сектору в різних галузях діяльності, що включають впровадження ефективних цифрових рішень та підтримки інновацій
- Навчальних закладів
- Громадських об’єднань
- Державних органів влади та органів місцевого самоврядування
Переваги участі:
Малі та середні підприємства, громадські об'єднання, вищі навчальні заклади та державні органи мають доступ до різних форм підтримки та ресурсів для стимулювання інновацій і розвитку. Малі та середні підприємства отримують фінансування для реалізації інноваційних проєктів і розвитку цифрової інфраструктури, тоді як громадські об'єднання можуть реалізовувати соціальні ініціативи і популяризувати цифровізацію. Вищі навчальні заклади мають можливість покращити якість освіти та досліджень через доступ до цифрових ресурсів і міжнародну співпрацю, а державні органи працюють над підвищенням ефективності публічних послуг і культурного розвитку через цифрові технології. Усі ці сфери також мають можливість залучати міжнародний досвід і співпрацювати з приватним сектором для досягнення спільних цілей.
Презентація Програми «Цифрова Європа»
Міністерство цифрової трансформації України спільно з Офісом розвитку підприємництва та експорту та GIZ презентували програму ЄС «Цифрова Європа». Проєкт був офіційно запущений у 2021 році для економічного відновлення та цифрової трансформації європейських країн внаслідок пандемії COVID-19. Але із повномасштабним російським вторгненням для України «Цифрова Європа» набула нового значення.
Ознайомтесь з презентацією Програми «Цифрова Європа». Спікери розповіли про те, як працює Програма «Цифрова Європа», що необхідно зробити, щоб отримати фінансування на свій проєкт та як стати частиною мережі Європейських цифрових інноваційних хабів.
Національний контактний пункт
У вересні 2023 року Офіс з розвитку підприємництва та експорту був номінований як національний контактний пункт по програмі Європейського Союзу Цифрова Європа. НКП є амбасадорами програми Цифрова Європа та цифрової політики Європейського Союзу. Прямий контакт між Комісією, її агентствами та національними контактними особами є ключовим для забезпечення високоякісної підтримки потенційних заявників та осіб, які приймають рішення на національному рівні.
Основними завдання Офісу як НКП є:
- Просування цифрової політики ЄС
- Інформування про програму «Цифрова Європа» та нові можливості
- Надання фахових консультацій щодо процесу успішного подання конкурсної заявки
- Співпраця з мережею НКП у країнах ЄС
Як отримати грант у межах Програми
-
Ознайомитися з рекомендаціями та покроковими інструкціями щодо залучення грантового фінансування в межах Програми «Цифрова Європа» можна за посиланням.
-
Долучитися до освітніх вебінарів, де ви зможете глибше зануритися у світ цифрових інновацій, дізнатися більше про грантові можливості Програми та роль Європейських цифрових інноваційних хабів (ЄЦІХ) у розвитку технологій в Європі, можна за посиланням.
-
Детальніше ознайомитися з процесом проведення конкурсу на створення Європейських цифрових інноваційних хабів можна за посиланням.
-
Переглянути відкриті конкурси Програми, які доступні для українських організацій, можна за посиланням.
-
Отримати консультацію експерта щодо пріоритетів Програми та способів відстеження грантових можливостей можна за посиланням.
Розділ створено командою проєкту Дія.Бізнес за підтримки директорату європейської та євроатлантичної інтеграції Міністерства цифрової трансформації України.