Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Програма ЄС «Горизонт Європа» 2021-2027

Підписано угоду про участь України у Рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та Програмі з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021-2025), комплементарній до Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (Horizon Europe) на період 2021–2027 років.

 

  • Загальний бюджет програми «Горизонт Європа» становить 95,5 млрд євро, це близько на 20% більше, ніж було виділено на попередню науково-дослідну програму «Горизонт 2020»

  • Пропозиції щодо Horizon Europe Європейська Комісія сформувала, беручи до уваги проміжні підсумки програми Horizon 2020

  • Загальний підхід до програми Horizon Europe, її мета, завдання та структура окреслені у презентації на сайті Європейської Комісії 23-ма мовами

 

Глобальні цілі програми

  • зміцнення європейської науково-технічної бази та європейського дослідницького простору;
  • підвищення інноваційного потенціалу та конкурентоспроможності Європи;
  • реалізація пріоритетів суспільства, підтримка соціально-економічної моделі та цінностей Європи.

 

Мета програми

Вирішення глобальних проблем і  сприяння промисловій модернізації шляхом узгоджених дослідницьких та інноваційних зусиль.

 

Структура програми охоплює три взаємопов’язані блоки:

  1. Передова наука (Excellent Science).
  2. Глобальні виклики та європейська індустріальна конкурентоспроможність (Global Challenges and European Industrial Competitiveness).
  3. Інноваційна Європа (Innovative Europe). Виокремлено категорію «Розширення участі та зміцнення Європейського дослідницького простору» (Widening Participation and Strengthening the European Research Area).
 

Місії програми

  • Адаптація до зміни клімату: підтримка щонайменше 150 європейських регіонів і громад, на шляху сталості до змін клімату до 2030 року
  • Боротьба із раком: співпрацюючи в рамках Європейського плану боротьби з раком, щоб покращити життя понад 3-х мільйонів людей до 2030 року за допомогою профілактики, лікування та рішень, щоб жити довше та краще
  • Відновлення океану і вод до 2030 року: 100 кліматично нейтральних і розумних міст до 2030 року
  • Європейський курс щодо ґрунту: 100 живих лабораторій і маяків, які ведуть перехід до здорових ґрунтів до 2030 року

 

Програма будується на трьох основних принципах

  • Співпрограмність (co-programmed), яка базуватиметься на меморандумах про співробітництво
  • Співфінансування (co-funded), яке базуватиметься на спільній програмі, узгодженій та впровадженій усіма партнерами з відповідними фінансовими внесками
  • Інституалізація (institutionalised), яка базуватиметься на довгостроковому співробітництві та потребі у високій інтеграції

Одне із завдань Horizon Europe — зміцнення зв’язків з третіми країнами шляхом надання можливості торговим партнерам ЄС (США, Канада чи Австралія) отримувати статус асоційованих до Рамкових програм ЄС країн незалежно від їх географічного положення. Для підсилення відкритості у Програмі заплановано запровадити політику відкритої науки, яка передбачатиме обов’язковий відкритий доступ до публікацій та дослідницьких даних, отриманих у процесі реалізації проєктів.

 
 

 

План визначає чотири стратегічні орієнтації на інвестиції в дослідження та інновації в рамках програми на чотири роки

  • Сприяння відкритій стратегічній автономії шляхом керування розвитком ключових цифрових технологій, секторів та ланцюгів створення вартості
  • Відновлення європейських екосистем та біорізноманіття, а також стале управління природними ресурсами
  • Утвердження для Європи цифрової, кліматично нейтральної стійкої економіки
  • Створення більш стійкого, інклюзивного та демократичного європейського суспільства

  • Розпочніть заздалегідь підготовку до конкурсів програми «Горизонт Європа», адже цілеспрямована попередня підготовка значно підвищує шанси на успіх, ніж за один-два місяці до кінцевого терміну подання заявок. 
  • Визначтеся із тематичними пріоритетами, оцініть свій потенціал, проаналізуйте суміжні теми, ознайомтесь з активністю європейських організацій в обраних тематиках.
  • Перегляньте матеріали уже профінансованих проєктів у рамках попередньої програми «Горизонт 2020» за напрямами інтересів дослідників, підготуйте англомовні описи своїх профілів, налагодьте пряму комунікацію із сильними науковими та інноваційними групами, які мають успіхи у попередніх конкурсах «Горизонт 2020» та інших програмах ЄС. 
  • Підготуйте концептуальні описи можливих проєктних ідей на очікувані конкурси програми «Горизонт Європа» та беріть участь в онлайн-заходах, які проводяться за вашими тематиками.

 

Залучення європейських грантів надасть змогу не лише максимально використати та примножити український національний дослідницький та інноваційний потенціал, а й зміцнити та розширити європейський дослідницький простір.

 

На порталі Європейської комісії можна відстежувати відкриті конкурси в межах програми, здійснювати пошук партнерів та подавати концепції проєктів на фінансування в рамках відкритих конкурсів. Детальніше за посиланням

Схожі продукти та програми
Програма ЄС «Цифрова Європа» (2021-2027)

У вересні 2022 року підписано Угоду про участь України в програмі ЄС «Цифрова Європа» (2021-2027).

Конкурси Програми спрямовані на розвиток передових цифрових навичок, впровадження цифрових технологій на підприємствах, розбудову цифрової інфраструктури та на ще більшу доступність цифрових послуг для громадян і державних інституцій країн Європейського Союзу та асоційованих до Програми країн.

Програма ЄС «Єдиний ринок»

Програма фінансової підтримки ЄС з бюджетом 4.2 млрд євро, яка розрахована на 7 років (з 2021 по 2027 роки).
Мета: посилити та підвищити прозорість Єдиного ринку, забезпечити розвиток його потенціалу задля створення робочих місць, координувати заходи та зменшити адміністративні бар’єри, зосередитись на економічному відновленні промислових екосистем, а також допомагає єдиному ринку повністю розкрити свій потенціал і забезпечити відновлення Європи після пандемії COVID-19.