Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Зміст
Лампи

Як визначити код товару?

Лампи підпадають під коди товарної групи 8539.

 

Які тарифи діють для ламп на ринку ЄС?

Угода про асоціацію з ЄС передбачає скасування імпортних мит для більшості продукції, яка експортується з України.

Для ламп на даний момент ставка ввізного мита дорівнює 0%.

 

Як скористатися перевагами вільної торгівлі з ЄС?

Для того, щоб скористатися преференціями в рамках вільної торгівлі між Україною та ЄС (не оподатковуватися ввізним митом або оподатковуватися пільговим митом), товар має бути походженням з України та відповідати правилам походження.

Правила походження визначені Протоколом І до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

 

Для ламп існують наступні особливості:

Назва товарної групиОпис продуктуОбробка, що виконується на матеріалах, що не мають статусу вихідної сировини, що надають правила походження
9405Лампи (світильники) та освітлювальне обладнання, включаючи прожектори та їх частини, в іншому місці не зазначені; світлові вивіски, світлові покажчики, табло з назвою або адресою і подібні вироби, що мають умонтоване джерело світла та їх частини, в іншому місці не зазначеніВиробництво, у якому вартість усіх використаних матеріалів не перевищує 50% ціни за виробництво

 

Правила походження на практиці

  • Для товарів, які підпадають під код товару в групі 9405, типів «оброблені» або «перероблені», при використанні матеріалів, вироблених не в України для підтвердження статусу походження з України використовується наступне правило походження: «Виробництво, при якому вартість усіх використаних матеріалів не перевищує 50% вартості виробництва».

  • На практиці це означає, що продукти вважаються достатньо обробленими або переробленими і таким чином мають українське походження, якщо вартість використаних матеріалів, вироблених не в Україні, не перевищує певний відсоток (50% у цьому випадку) ціни франко-заводу кінцевого продукту. Необхідно провести порівняння між ціною франко-заводу кінцевого продукту та вартістю матеріалів, які не мають українського походження.

  • Якщо ви використовуєте матеріали, імпортовані з країн ЄС, у виробництві ламп, внаслідок двосторонньої кумуляції ці матеріали матимуть той самий статус походження, що й українські матеріали. Це означає, що ваш продукт матиме українське походження незалежно від вартості використаних матеріалів, які не мають українського походження.

Більш детальну інформацію про правила кумуляції ви можете знайти на вебсайті Європейської комісії.

 

Вимоги ЄС до ламп

 

Вимоги до маркування

Лампи та світильники, які продаються на території ЄС, повинні відповідати:

 

Енергетичне маркування

 

Лампи та світильники повинні мати енергетичне маркування, яке має зазначати їх енергоефективність за шкалою від А ++ (найбільш ефективна) до Е (найменш ефективна).

Відповідне маркування ламп регулює Регламентом (ЄС) № 874/2012.

 

Генератор етикеток (Energy Label Generator)

 

Освітлювальні товари, які будуть продаватися в Європі, повинні постачатися з маркуванням енергоефективності та інформацією, надрукованою на товарі.

Для ламп кожна етикетка повинна містити наступну інформацію: назву компанії, яка виготовила або розмістила лампу на ринку; модель, енергоефективність лампи та питоме споживання електроенергії на 1000 годин. Етикетка може бути надрукована у кольорі або чорно-білому варіанті.

У разі продажу через інтернет, дилери повинні надати електронну версію маркуванням енергоефективності та довідковий листок технічних даних виробу.

Є різні етикетки для ламп та світильників:

  • для ламп кожна етикетка містить:

    • назву компанії, яка виготовила або розмістила лампу на ринку;

    • модель, як енергоефективну лампу;

    • клас енергоефективності електричної лампи. вагова енергію на 1000 годин.

  • Етикетка може бути надрукована у кольорі або чорно-білому варіанті:

  • для світильників кожна етикетка містить:

    • назву компанії, яка виготовляла або розмістила лампу на ринку;

    • модель, як енергоефективна лампа;

    • речення (на будь-яких мовах ЄС), що відображає сумісність лампи світильника (*) тощо.

Етикетка також може відображатися у горизонтальному напрямку.

На сайті Європейської комісії зроблений зручний генератор етикеток - виберіть відповідну етикетку, заповніть поля та завантажуйте згенеровану етикетку.

 

Маркетингові вимоги до електричного та електронного обладнання (RoHS)

 

RoHS (Restriction of Hazardous Substances) встановлює обмеження вмісту шкідливих речовин, а також негативного впливу на всю електротехнічну промисловість та електротехнічні вироби.

Будь-яке підприємство, яке продає електричні або електронні вироби, обладнання, вузлові збірки, кабелі, компоненти або запасні частини безпосередньо в європейські країни, або продає торговим посередникам, дистриб’юторам або інтеграторам, які в свою чергу продають продукцію в ці країни, зазначає відповідного впливу, якщо буде використовувати будь-яку з 10 обмежених речовин (таких як свинець, ртуть або кадмій).

Для CE-маркування продукції необхідно дотримуватися правил обмеження вмісту шкідливих речовин (RoHS).

Відходи електричного та електронного обладнання (Waste electrical and electronic equipment (WEEE)

 

Як доповнення до законодавства, що обмежує використання небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні (RoHS), Європейський Союз запровадив Директиву 2012/19/ЄС, яка спрямована на вирішення проблем з відходами. Згідно з цією Директивою, виробники та продавці, або їх уповноважені представники мають такі зобов’язання:

  • Проектувати товари таким чином, щоб полегшити повторне використання, демонтаж та утилізацію відходів.

  • Наносити спеціальну етикетку на вироби, щоб полегшити його роздільний збір.

  • Створювати індивідуальні або колективні системи збору, очищення та відновлення WEEE та досягати цілей утилізації

  • Надавати гарантії для фінансування збору, очищення та безпечній утилізації відходів, що виникають щодо їх продукції

  • Надавати користувачам та підприємствам з переробки відходів інформацію про повторне використання та очищення нового електричного та електронного обладнання.

  • Зареєструватися в компетентних органах, призначених державою-членом ЄС та зобов’язаних звітувати про дані щодо кількості та категорії ЕЕО, що постачаються на ринок та відповідні об’єми утилізації, які було досягнуто.

 

Технічні стандарти для електромагнітної сумісності

Для розміщення на ринку ЄС електричні та електронні прилади повинні задовольняти обов’язкові вимоги, викладені в Директиві 2014/30/EC.

Директива має на меті забезпечити, що їх робота захищена від електромагнітних перешкод. Ці електронні прилади повинні задовольняти обов’язкові вимоги, викладені у Додатку І.

 

Технічні стандарти низьковольтного електроустаткування

Розміщення на ринку ЄС низьковольтного електричного обладнання підлягає обов’язковим вимогам, покликаним гарантувати безпеку людей, домашніх тварин і майна.

Директива 2014/35/ЕС охоплює електричне обладнання (зокрема, деякі компоненти, призначені для включення в інше обладнання), зроблене для використання при номінальній напрузі.

Зокрема, до вимог Директиви підпадає така продукція як електроприлади, освітлювальне обладнання, електропроводка, перехідники та комплекти шнурів або електромонтажне обладнання.

Основні правила техніки безпеки, викладені в Додатку І до директиви, захищають від ризиків, пов’язаних з використанням електричного обладнання та ризиків, які можуть спричинити на електрообладнання зовнішні впливи, не тільки електричні, а й механічні, хімічні та будь-які інші (шум, вібрація тощо). Гармонізовані стандарти, технічні характеристики для задоволення обов’язкових вимог в директив не описані.

 

Галузеві асоціації

LightingEurope

 

The Lighting Industry Association

 

Спеціалізовані виставки/ярмарки

 

LED professional Symposium +Expo (1 раз на рік)


Belektro (1 раз на рік)

  • Trade Fare for Electrical Engineering, Electronics and Lighting

  • Виставка електротехніки, електроніки та освітлення

  • Messe Berlin GmbH, Messedamm 22, D - 14055 Berlin, Germany

  • Telephone: +49 (0)30 3038-0; Fax: +49 (0)30 3038-2325


Bazaar Berlin (1 раз на рік)


Imm cologne (1 раз на рік)


Northern Light Fair (1 раз на рік)

  • Telephone: +46 8-749 41 00; Fax: +46 8-99 20 44

  • Email: info@stockholmsmassan.se

  • Stockholm, Sweden


Ambiente (1 раз на рік)


Elfack (1 раз на рік)


Tendence (1 раз на рік)


Light + Building (1 раз на рік)


STOCKHOLM FURNITURE & LIGHT FAIR