Як визначити код товару?
В загальному випадку меблі підпадають під код товарної групи 9403. Детальний опис кожної товарної позиції для дерев’яних меблів наявний за наступним посиланням.
Які особливості потрібно враховувати при класифікації вашого продукту згідно розділу 94?
Меблі – це всі види рухомого майна, які призначені для встановлення на підлозі або поверхні землі. Вироби можуть бути використані для прикраси житлових будинків, готелів, театрів, офісів, церков, ресторанів, кораблів і лікарень і т.д. Меблі – це також полиці, шафи, ліжка та стільці, які призначені для підвішування або кріплення до стіни.
Розділ 94 не включає в себе інші види виробів, які не призначені для розміщення на підлозі. Це, наприклад, дрібні вироби з деревини, такі як шкатулки для ювелірних виробів (товарний код 4420), офісні та шкільні приладдя з пластмаси (товарний код 3926).
Товарні позиції 9401-9403 включають в себе меблі з різних видів матеріалів (дерево, бамбук, пластик, простий метал, шкіра, скло, камінь і керамічний матеріал тощо). Меблі можуть бути оббиті та обшитті оббивкою.
Якщо меблі виготовляються з дорогоцінного металу (крім дрібних деталей меблів, таких як для кріплення), їх слід класифікувати відповідно до розділу 71.
Меблі, які складаються з частин та продаються разом, а також призначені для монтажу, слід класифікувати як відповідно зібрані меблі. Наприклад, стіл, що продається в розібраному вигляді, класифікується як стіл.
Листи зі скла (включаючи дзеркала), мармур та інші камені не включені до розділу 94 та класифікуються згідно з розділами 68 та 69. Однак, якщо вони входять до складу меблів (наприклад, двері шафи з дзеркалом), їх слід класифікувати як частина меблів.
Іграшкові меблі класифікуються за кодом 9503.
Які тарифи діють для меблів на ринку ЄС?
Угода про асоціацію з ЄС передбачає скасування імпортних мит для більшості продукції, яка експортується з України.
Для меблів на даний момент ставка ввізного мита дорівнює 0%.
Як скористатися перевагами вільної торгівлі з ЄС?
Для того, щоб скористатися преференціями в рамках вільної торгівлі між Україною та ЄС (не оподатковуватися ввізним митом або оподатковуватися пільговим митом), товар має бути походженням з України та відповідати правилам походження.
Правила походження визначені Протоколом І до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Для меблів діють наступні правила:
Код виду продукції | Опис | Технологічні дії та обробка, що впроваджуються для матеріалів іншого походження, які набувають статусу товарів, що походять з певної країни | |
---|---|---|---|
Окремі товарні коди позиції 9403 | Меблі з недорогоцінних металів, що мають ненабивне бавовняне покриття вагою 300 г/м2 або менше | Виробництво з матеріалів будь – якого заголовку, окрім Матеріалів даного товару або Виробництво з бавовни, одразу виготовленої за формою, підготовленої для використання з матеріалами заголовка 9401 або 9403, за умови, що: 1) ціна тканини не перевищує 25% ціни товару від виробника і 2) усі інші матеріали походять з цієї країни і не класифікуються за заголовком 9401 чи 9403 | Виробництво, у якому ціна усіх матеріалів не перевищує 40% ціни товару від виробника |
Дізнайтеся більше про підтвердження походження товарів у відповідному розділі на сторінці Угоди.
Правила походження товару на практиці
Для продуктів, які підпадають під код у розділі 9403 - два їх види «робочі» або «оброблені» мають такі можливості отримати статус походження з України: «Виробництво з матеріалів будь-якої товарної позиції, за винятком тієї, до якої належить продукт» або «Виробництво, у якому вартість всіх використаних матеріалів не перевищує 40% ціни франко-завод продукту»
На практиці це означає, що продукт вважається достатньо обробленим і таким чином буде походження з України, якщо:
- Отриманий продукт класифікується за 4-розрядною товарною позицією митного кодексу, яка відрізняється від тих, в яких класифікуються всі матеріали, що були використані для виробництва. Наприклад, кінцевий продукт буде класифікуватися за кодом 9403 (інші дерев’яні меблі), навіть якщо використані у виробництві матеріали імпортуються під іншим кодом, наприклад, 4409 (дерево) або
- Вартість використаних матеріалів, які не мають походження з України, не може перевищувати певний відсоток (40% у цьому випадку) ціни франко-завод кінцевого продукту. Необхідно провести порівняння між ціною франко-завод кінцевого продукту та вартістю використаних матеріалів, походження м не з України.
Вимоги ЄС до меблів
Загальна безпечність продукції
Що означає загальна безпека продукту?
Безпечний продукт – це продукт, який не становить жодного ризику або мінімального ризику при використанні виробу. Це включає в себе:
Характеристики продукту (наприклад, склад, упаковка, інструкція з монтажу, встановлення та обслуговування)
Вплив продукту на інші продукти, якщо це можна передбачити.
Презентація продукту, маркування, будь-які попередження та інструкція щодо його використання та утилізації, а також будь-які інші вказівки та відомості про виріб.
Категорії споживачів, які використовують цей продукт (наприклад, діти або літні люди).
Директива про загальну безпеку продукції застосовується до всіх продуктів, включаючи меблі незалежно від того чи вони нові, вживані, відновлені, включаючи всі продукти, які пов’язані з експлуатацією. Однак винятком є вироби секонд-хенд, що постачають як антикваріат або як вироби, що підлягають ремонту або ремонту перед їх використанням.
Загальні вимоги ЄС до безпечності продукції встановлені у Директиві 2001/95/ЕС, що доступна за посиланням англійською та українською мовами.
Зобов’язання щодо безпеки продукції застосовні до всіх бізнес-операторів в ланцюжку виробництва та постачання, котрі можуть вплинути на характеристики безпечності продукції. Зокрема, Директива покладає зобов’язання моніторити безпечність продукції та надавати документи, які дозволяють простежити весь ланцюг виробництва та переміщення товару. Директива також впроваджує систему оперативного обміну інформацією (систему RAPEX) між органами влади держав-членів та Європейською Комісією щодо заходів для запобігання, обмеження або встановлення спеціальних умов ринкування чи використання товарів, що створюють серйозні ризики.
Детальніше про загальну безпечність продукції читайте за посиланням.
Що робити, щоб підтвердити безпечність продукції?
Контроль за безпекою продукції покладається на компетентні органи держав-членів ЄС. Процедури з оцінки відповідності здійснюються виробником продукції або третьою стороною, яка несе відповідальність за таку оцінку.
Ваша роль у забезпеченні безпеки продукції:
Ваш представник або імпортер в ЄС зобов’язаний розміщувати на ринку тільки безпечну продукцію, якщо Ви як український експортер/виробник не зареєстровані в ЄС.
Ваш представник або імпортер ЄС повинен інформувати споживачів про будь-які ризики, пов'язані з продуктом, особливо якщо ризики не є очевидними. Вони також повинні вживати заходів щодо отримання інформації про можливі ризики, які створює продукт, і в разі необхідності вжити заходи, щоб запобігти таким ризикам (наприклад, вилучити або відкликати продукцію з ринку).
Необхідно контролювати безпеку продукту (наприклад, шляхом реєстрації та подальшого розгляду скарг, проведенням випробування зразків, інформуванням дистриб'юторів про такий моніторинг) та забезпечити можливість відстеження товару за допомогою необхідного документального супроводу.
Якщо Ваш представник або імпортер в ЄС виявили, що продукт є небезпечним, вони повинні повідомити компетентний національний орган ЄС та при необхідності співпрацювати з відповідними органами, щоб уникнути ризиків для споживачів.
Обмеження використання хімічних речовин
Щоб експортувати меблі до ЄС, необхідно переконатися, що вони не містять небезпечних речовин, які вказані в Додатку XVII до Регламенту №1907/2006 (Регламент REACH).
Цей регламент містить перелік обмежених для використання хімічних речовин у продуктах, які продаються в Європейському Союзі, і включає використання миш'яку та креозотів як консервантів деревини. Чи застосовується REACH до ваших продуктів залежить від хімічних речовин, які ви використовуєте.
Використання хімічних речовин на практиці
Це стосується меблів, які оброблені певними маслами, клейовими лаками та лаками, які можуть містити шкідливі речовини.
Наприклад, пофарбовані вироби не повинні розміщуватися на ринку, якщо концентрація кадмію дорівнює або перевищує 0,1% від маси фарби на фарбованому виробі.
Якщо ви виготовляєте меблі для зовнішнього використання, будьте уважні до того, як ви їх просочуєте.
Покупці все частіше впроваджують сталу практику у своїй мережі постачання. Тому вони можуть попросити вас також дотримуватися цих вимог щодо використання хімічних речовин під час обробки та виробництва.
Не соромтесь запитати у своїх покупців, яка їх політика щодо хімічних речовин і що вони очікують від вас. Деякі країни, а також деякі компанії можуть мати вимоги щодо гранично допустимих доз певних хімічних речовин
Європейське агентство з хімічних речовин має базу даних, де ви можна перевірити статус використовуваного хімікату.
У таблиці нижче представлені хімічні речовини, використання яких заборонено в складі виробів, що можуть бути частиною меблів:
У текстильних виробах, що призначені для контакту зі шкірою | Трис (2,3 дибромпропіл) фосфат; Трис (азиридиніл) фосфіноксид; Полібромбіфеніли (РВВ); Сполучення дибутилолова (DOT) |
У текстильних або шкіряних виробах, які можуть мати прямий і тривалий контакт зі шкірою | Азотні барвники, що можуть вивільняти один або більше ароматичних амін із тих, що перелічені у Доповненні 8 Регламенту |
У шкіряних виробах, що призначені для контакту зі шкірою | Сполуки хрому (IV) |
При використанні під час обробки текстильних тканин | Нонілфенол та нонілфенол етоксилат |
Детальніше про вимоги Регламенту REACH читайте за посиланням.
Важливо!
В деяких країнах існують додаткові або жорсткіші національні обмеження щодо хімічних речовин. Наприклад, деякі країни забороняють формальдегід у текстильному виробництві (Австрія, Німеччина, Фінляндія та Нідерланди), інші - фенциклідин або PCP (пентахлорофенол) - у текстильному виробництві (Австрія, Данія, Німеччина, Нідерланди) та дисперсні барвники у текстильному виробництві (Німеччина).
Щоб дізнатись більше, зверніться до Довідкової служби Європейського агентства з хімічних речовин (ECHA) або національних агенцій у Європі.
Контролювання нелегальних деревини та лісоматеріалів
Розміщення на ринку ЄС нелегально заготовленої деревини та продукції з неї заборонено.
Крім того, оператори, які вперше постачають на ринок ЄС деревину та лісоматеріали, повинні виконати вимоги, викладені в Регламенті № 995/2010, а саме:
Оператори повинні застосовувати систему забезпечення належного старання (так звану систему «дью діліджанс» – due dіlіgence) до кожного виду деревини чи лісоматеріалів та постачальника. Система забезпечення належного старання повинна базуватися на таких складниках:
Інформація: заходи та процедури, що забезпечують доступ до основної інформації про постачання оператором деревини і лісоматеріалів, розміщених на ринку, для того, щоб провести повномасштабне оцінювання ризиків.
Оцінювання ризику: процедури, що дозволяють оператору аналізувати і оцінювати ризик розміщення на ринку незаконно заготовлених лісоматеріалів, спираючись на інформацію, зазначену вище, і беручи до уваги критерії, викладені в постанові.
Зменшення ризику: набір заходів і процедур, адекватних і відповідних, щоб ефективно мінімізувати ризик, крім тих випадків, коли ризик оцінений як незначний.
Застосовуючи систему належного старання, оператори повинні:
Бути в змозі продемонструвати, як зібрана інформація перевірялася щодо критеріїв ризику, як ухвалювалось рішення про заходи зменшення ризику і як оператор визначив ступінь ризику.
Належно обліковувати інформацію про свої постачання і застосування процедур зменшення ризику, яка зберігається протягом п’яти років і надається для перевірки компетентним органам.
Ваші зобов’язання згідно Регламенту ЄС щодо деревини і лісоматеріалів
Хоча найбільший вплив законодавство ЄС щодо деревини і лісоматеріалів має на операторів на ринку ЄС, воно також впливає на інші компанії у ланцюжку постачань, коли їх лісоматеріали та вироби з деревини в кінцевому рахунку продаються в ЄС.
Головний вплив законодавства ЄС на промисловість країн, що не входять до ЄС, випливає з потреби операторів отримати доступ до достовірної інформації щодо лісоматеріалів або продуктів з деревини, які вони купують.
Законодавство ЄС щодо деревини застосовується до обмеженої кількості продуктів, включаючи ті, що підпадають під код 9403. Повний список товарів, які охоплюються законодавством ЄС щодо деревини, можна знайти за посиланням.
Лісоматеріали та вироби з деревини будуть вважатися легально зібраними та відповідати законодавству ЄС при пред’явленні сертифікату CITES для видів лісоматеріалів, які перелічені у Додатку A, B або C Регламенту Ради (ЄС) № 338/97.
Законодавство ЄС щодо деревини передбачає, що оператори мають володіти наступною інформацією, яку вони можуть отримати від постачальників за межами ЄС:
- торгівельна назва, тип продукту, загальна назва деревних порід і в деяких випадках його повна наукова назва,
- країна збору, а в деяких випадках і субнаціональний регіон та поступка врожаю,
- документи або інша інформація, в якій зазначено, що дотримано всіх вимог відповідно до законодавства країни збору врожаю.
CІTES - для продуктів з диких рослин і тварин
Якщо у ваших меблях використовується продукція з диких рослин чи тварин, ви повинні переконатися, що вона не підпадає під обмеження Конвенції про міжнародну торгівлю видами, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).
ЄС запровадив вимоги до Регламенту 338/97 та перелічив заборонені види (включаючи продукти) та спеціальні процедури, де це застосовується.
Для експорту меблів, при виробництві яких була використана шкіра диких тварин, необхідно оформити дозвільний документ CITES відповідного зразка. При цьому для кожної партії оформлюється окремий сертифікат CITES.
Зобов’язання згідно з CITES
Як експортер ви повинні з'ясувати, чи матеріал або частина продукту відноситься до тих видів, які перелічені у Додатках A, B, C та D Регламенту ЄС щодо торгівлі дикими тваринами та рослинами.
Як правило, будь-які операції в комерційних цілях заборонені для видів і продуктів, виготовлених з видів, перелічених у Додатку А до Регламенту. Однак існують винятки.
Для видів, перелічених у Додатку В, вимагається дозвіл на експорт від компетентних органів країни експорту. Необхідно надіслати копію дозволу на експорт імпортеру ЄС, який повинен буде подати заяву на отримання дозволу на імпорт. Як експортні, так і імпортні документи повинні супроводжувати вантаж і повинні бути представлені митному органу на кожному прикордонному пункті до того, як вантаж буде ввезено до ЄС.
Для видів, перелічених у Додатку C, повідомлення про перетин кордону повинно бути представлено компетентному органу до того, як зразок буде імпортований. Крім того, органи країни-експортера повинні видати дозвіл на експорт, якщо країна-експортер згадується у Додатку C стосовно відповідних видів. При ввезенні з країни, яка не згадується у Додатку C стосовно відповідних видів, необхідний сертифікат походження.
Для видів, перелічених у Додатку D, при ввезені продукту до ЄС вимагається лише повідомлення про імпорт компетентного у органу в кожній державі-члені ЄС.
Більш детальну інформацію про CITES можна отримати на вебсайті Комісії ЄС.
Основні галузеві асоціації
European Furniture Industries Confederation (EFIC) / Європейська конфедерація меблевої промисловості
Rue Montoyer, 24
BE-1000 Bruxelles
Belgium
+322- 52915-45
European Bedding Industries’ Association / Європейська Асоціація промисловості постільної білизни
Rue Montoyer 24
1000 Brussels
Belgium
+32 (0)2 529.06.70
European Furniture Manufacturers Federation (UEA) / Європейська федерація виробників меблів
Wetstraat / Rue de la Loi 26
1040 - Brussels
Belgium
+420 777 294 404
Спеціалізовані виставки/ярмарки
ABITARE 100% PROJECT (раз на рік)
Виробники меблів та інших супутніх виробів декорування інтер'єру
Verona Exhibition Centre
Verona, Italy
AMENAGO - LILLE (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор
Lille Grand Palais
Lille, France
AMENAGO – REIMS (раз на рік )
Предмети інтер'єру та декор
Parc des expositions de Reims
Reims, France
ARREDO (раз на 2 роки)
Предмети інтер'єру та декор
Fiera Bolzano
Bolzano Italy
BALDAI - FURNITURE VILNIUS (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор
Lithuanian Exhibition Centre (Litexpo)
Vilnius Lithuania
BALTIC FURNITURE (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор
Riga International Exhibition Centre
Riga Latvia
BIENNALE INTERNATIONALE DESIGN SAINT-ÉTIENNE (раз на 2 роки)
Предмети інтер'єру та декор, освітлення
Etienne France
CASAIDEA (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
Fiera di Roma
RomeItaly
EUROCUCINA (раз на 2 роки)
Кухні, меблі
Fiera Milano, Rho
Milan Italy
FERIA DEL MUEBLE (раз на 2 роки)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
Feria de Zaragoza
Zaragoza Spain
FERIA HABITAT VALENCIA (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
Feria Valencia
Valencia Spain
FOIRE INTERNATIONALE DE NANTES (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
Parc Expo - La Beaujoire
Nantes France
FOR INTERIOR (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
PVA Letnany - Prague Exhibition Centre Letnany
Prague Czech Republic
FURNICA (раз на рік)
Меблі
Poznan Congress Center
Poznan Poland
FURNIDEC BUSINESS (раз на рік)
Меблі
Thessaloniki International Exhibition Centre
Thessaloniki Greece
FURNITURE AND LIVING (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
Agrokomplex Nitra
Nitra Slovakia
HAUS + HOF (раз на рік)
Меблі
Messegelände Magdeburg
Magdeburg Germany
HEIM + HANDWERK ( раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
Fairground Messe München
Munich Germany
IMM COLOGNE (раз на рік)
Меблі
Exhibition Centre Cologne
Cologne Germany
INTERCASA (раз на рік)
Меблі та освітлення
Feira Internacional de Lisboa
Lisbon Portugal
MAISON BOIS (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
Angers Parc Expo
Angers France
MEBLE POLSKA (раз на рік)
Меблі
Poznan Congress Center
Poznan Poland
MEUBLE PARIS (раз на рік)
Класичні та сучасні меблі
Paris Nord Villepinte
Paris France
MOBITEX (раз на рік)
Меблі, домашній текстиль
Brno Exhibition Centre
Brno Czech Republic
MODDOM (раз на рік)
Меблі
Bratislava Exhibition Centre
Bratislava Slovakia
MODERNÍ LOŽNICE (раз на рік)
Спальні
Beranovych 667
Letnany Czech Republic
SALON DE L'HABITAT - TOULOUSE (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі, кухні, спальні
Parc des expositions de Toulouse
Toulouse France
SALON DU MOBILIER (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
Parc Expo - La Beaujoire
Nantes France
SALONE DELL'ARREDAMENTO (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
Fiera del Levante
Bari Italy
SIBAB PORTUGAL (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор,меблі
Atlantic Pavilion
Lisboa Portugal
SIBEX (раз на рік)
Меблі
Expo Silesia Exhibition Centre
Sosnowiec Poland
SICAM (раз на рік)
Меблі
Pordenone Fiere
Pordenone Italy
SPAZIOCASA (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
Fiera di Vicenza
Vicenza Italy
TECHNOMEBEL (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
Inter Expo Center
Sofia Bulgaria
TENDENCE PRAGUE (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
PVA Letnany - Prague Exhibition Centre Letnany
Prague Czech Republic
VIVONS MAISON (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
Parc des expositions de Bordeaux-Lac
Bordeaux France
VEBO (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
Mostra d’Oltremare
Napoli Italy
VIVRE CÔTÉ SUD (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
Parc Jourdan
Aix-en-Provence France
WOHNEN & INTERIEUR-MESSE (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі, кухні, спальні, матраци
Messezentrum Wien (Vienna Exhibition Centre)
Vienna Austria
WOHNIDEEN & LIFESTYLE (раз на рік)
Предмети інтер'єру та декор, меблі
HanseMesse Rostock
Rostock Germany