Як бізнесу зменшити енергоспоживання: поради від Ribas Hotels Group
30 November, 2022
В сучасних умовах економія енергоресурсів — це не тільки вимога держави, а й вид соціальної відповідальності компаній. Ситуація в країні стає все гострішою з частими обстрілами енергетичної інфраструктури, для того, щоб зменшити навантаження на електромережі в Україні запровадили віялові відключення електроенергії. Основна задача бізнесу в цьому процесі — підтримка енергосектору шляхом заощадження енергоспоживання.
У цій статті Ribas Hotels сформулювали поради, що стануть у пригоді власникам бізнесу та допоможуть підтримувати роботу навіть під час відключення світла, а також знизити споживання електроенергії.
Альтернативні джерела енергії
Через віялові відключення українським підприємствам бажано мати резервні джерела енергії. Особливо це стосується тих бізнесів, робота яких напряму залежить від наявності електроенергії: ресторани, готелі, салони краси тощо. Це можуть бути бензинові, дизельні або ж акумуляторні генератори. Крім того, можна запастися павербанками, що заряджаються від сонця. Також, якщо це великий бізнес, можна використовувати відновлювальні джерела енергії, до прикладу, встановити вітрогенератори чи сонячні батареї.
Під час ремонту або будівництва приміщення варто продумувати про можливість застосування теплового насосу для обігріву. Він працює за методом перетворення тепла землі, повітря або води в енергію. Це значно економить ресурси й стане альтернативним джерелом енергії для вашого бізнесу.
Зважайте на енергоефективність заздалегідь
Варто зазначити, що електроприлади мають маркування за рівнем енергоощадності. Це дає змогу власникам бізнесу завчасно продумати як ефективно економити енергію та як використовувати енергозберігаючі пристрої на підприємстві. Крім того, великі виробники техніки можуть вказувати про вуглецевий слід продукту. Вуглецевий слід складається з викидів, які потрапляють в атмосферу з території певного підприємства під час спалюванні нафтопродуктів, газу або вугілля. Також до цього поняття відносять й показники спожитого тепла та електроенергії.
Андрій Маренчук, виконавчий директор Ribas Hotels Group
Треба передбачити й коливання напруги, адже сильний її перепад здатний вивести пристрої з ладу. Така рекомендація корисна не тільки під час війни, а й у мирний час. Розв’язати цю проблему може стабілізатор напруги. Його необхідно підбирати відповідно до потреб вашого бізнесу.
Інформуйте працівників
Інструктаж співробітників — корисний спосіб, щоб визначити конкретні заходи щодо зменшення енергоспоживання компанії. Робітники мають розуміти як діяти під час відключень електроенергії та як користуватися резервними приладами. Інформування команди може захистити від непередбачених ситуацій і дасть змогу продовжувати роботу після відключення електроенергії за заздалегідь продуманою схемою. Необхідно також зробити друковану інструкцію. Якщо робітники працюють віддалено, доречно провести SMS-розсилку.
Окрім інструктажу щодо роботи у момент відключень, необхідно не забувати про щоденну економію електроенергії. Керівнику треба донести до колективу важливість енергоощадливості в наш час, і пояснити якими методами цього можна досягти. До прикладу, вимикати світло та всі прилади після виходу з кабінету, користуватися розетками з таймерами, що припиняють роботу у визначений час, витягати штекери з розетки, коли прилад зарядився, гріти в електричному чайнику мінімум води, мити руки холодною водою тощо.
Як економити електроенергію на рівні компанії?
Пропонуємо низку способів енергозаощадження, впровадження яких може допомогти країні:
- Реорганізувати площу. Оптимізувати робочі місця, зменшивши кількість простору, який освітлюватиметься, та скоротивши кількість джерел світла.
- Вимикати вивіски. Не варто забувати й про фасади просторів. До прикладу, варто вимикати підсвічування вивісок і ліхтарів після закінчення робочого дня.
- Контролювати тепло. Ще одним дієвим способом економії, що дає змогу заощадити енергоспоживання на 30%, є зниження температури в просторі на 4-6 градусів в неробочий час.
- Переосмислити процеси. Відмовтесь від зайвих завдань, перевівши їх на аутсорс. До прикладу, можна друкувати поліграфію через профільну компанію, а всі паперові документи перенести в електронний формат.
- Завчасно планувати завантаження. Найменше навантаження на електромережу, за даними ДТЕК, припадає на 11:00-17:00 години. Саме в цей час варто планувати виконання енергозатратних задач. А організаційні процеси, такі як прибирання та приготування їжі, можна запланувати з 23:00 до 8:00 години ранку.
Андрій Маренчук, виконавчий директор Ribas Hotels Group
Ці способи економії електроенергії, за умови їх виконання, зможуть допомогти вашій компанії вийти новий енергозберігаючий рівень споживання. Ви побачите зміни у рахунках, вкладете свій внесок у протистояння держави країні-агресору, а також наблизите Україну на крок до сталого розвитку.