Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Експорт

ВРУ ратифікувала оновлені правила походження товарів в рамках Пан-Євро-Мед

img

Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про ратифікацію Рішення № 2/2024 Спільного комітету Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження від 12 грудня 2024 року щодо внесення змін до Рішення № 1/2023 Спільного комітету з метою включення перехідних положень до змін до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження, що застосовуються з 1 січня 2025 року» (реєстр. № 0307). Про це повідомляє ВРУ.

 

Навіщо це потрібно

Основна мета Закону — збереження торговельних потоків і уникнення розриву діагональної кумуляції, які можуть виникнути через складність завершення внутрішньодержавних процедур договірних сторін Конвенції щодо впровадження оновленої Конвенції.

 

Що передбачає ратифіковане рішення

Так, це рішення є важливим кроком для забезпечення плавного переходу до нових правил походження в рамках Конвенції, які набрали чинності 1 січня 2025 року. Це дозволить державам-учасницям та бізнесу до кінця 2025 року перейти на нові правила.

У межах перехідного періоду, який триватиме до 31 грудня 2025 року, передбачається паралельне застосування чинних і оновлених правил походження, що дозволить зберегти можливості діагональної кумуляції та забезпечить безперебійність постачань, а також дасть економічним операторам змогу обирати правила походження відповідно до потреб їхніх ланцюгів постачання й уникнути негативного впливу на торговельну діяльність.

 

Хто входить до Конвенції

До Пан-Євро-Мед Конвенції входять 25 сторін, зокрема:

  • ЄС і країни ЄАВТ (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія)

  • Країни Західних Балкан (Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Північна Македонія, Сербія, Косово)

  • Країни Барселонського процесу (Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Марокко, Палестина, Сирія, Туніс, Туреччина)

  • Грузія, Молдова, Фарерські острови.

Між сторонами діє понад 40 угод про вільну торгівлю.