Українські компанії мають подати звіт CbC за 2024 рік самостійно, якщо «материнські» — у США, Канаді чи Ізраїлі

Державна податкова служба України нагадує українським компаніям про необхідність самостійного подання CbC-звіту за 2024 рік. Йдеться про підприємства, які входять до міжнародної групи, а головна компанія (материнська) зареєстрована у США, Канаді або Ізраїлі. Це пов'язано з тим, що автоматичний обмін звітами з цими країнами ще не запрацював повністю станом на кінець 2024 року.
Умови подання звіту
У межах міжнародної співпраці у сфері податкового контролю та трансфертного ціноутворення Україна бере участь в автоматичному обміні звітами у розрізі країн CbC (Country-by-Country Reporting), яка офіційно набула чинності 4 липня 2024 року.
Згідно з умовами, українські компанії, які входять до складу міжнародних груп, мають подавати звіт CbC, якщо материнська компанія зареєстрована в країні, з якою Україна підписала міжнародний договір про обмін податковою інформацією. Однак для компаній з материнськими компаніями в США, Канаді чи Ізраїлі ця угода ще не набрала чинності станом на 31 грудня 2024 року, що вимагає від них подачі звіту самостійно.
Звіт складається за фінансовий рік, встановлений материнською компанією, навіть якщо він не збігається з календарним. Граничний строк подання — 12 місяців після завершення цього фінансового року. Якщо інформація про фінансовий рік відсутня, звіт слід подати протягом 12 місяців після закінчення календарного року.
Вимога щодо подання CbC вперше застосовується для фінансового року, який починається у період з 1 січня до 31 грудня року, коли Багатостороння угода CbC набула чинності щонайменше з однією країною-партнером України. Наприклад, якщо фінансовий рік групи триває з 1 липня 2024 до 30 червня 2025, звіт за цей період потрібно подати не пізніше 30 червня 2026 року.