Робота без бар’єрів: підсумки програми компенсацій за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю у 2024 році
129 млн грн компенсувала держава роботодавцям за облаштування робочих місць для майже 2 000 працевлаштованих людей з інвалідністю у 2024 році. Понад 1 500 підприємців у межах програми створили комфортні та інклюзивні робочі місця, зокрема, придбали спеціальні меблі, устаткування, допоміжні пристрої, як-от підіймачі або пандуси. У 2025 році дію урядової програми буде продовжено.
Підсумки дії програми у 2024 році
Компенсації за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю отримали підприємці з усіх регіонів України. Найбільше таких роботодавців у Київській, Черкаській, Івано-Франківській областях та місті Київ. Середній розмір компенсації у 2024 році становив 69 000 грн.
Для своїх працівників роботодавці придбали, зокрема, спеціалізовані меблі та фурнітуру для працівників із захворюваннями, пов’язаними з опорно-руховим апаратом, тактильні матеріали для обладнання підлоги та сходів, сходові гусеничні підіймачі та підіймальні платформи для працівників на кріслі колісному, комп’ютери (ПК, ноутбуки) з вбудованими пристроями захисту очей, спеціалізовані настільні лампи для працівників з порушеннями зору, засоби зв’язку та спеціалізовану фурнітуру (телефони та навушники) для працівників з порушеннями слуху.
Із січня 2025 року сума компенсації становить:
до 120 000 грн — за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю I групи;
до 80 000 грн — для людей з інвалідністю II групи.
Як взяти участь?
Для отримання компенсації роботодавець має подати заяву впродовж 90 днів з дати працевлаштування фахівця з інвалідністю. Це можна зробити онлайн на порталі Дія або офлайн, звернувшись до центру зайнятості за місцем провадження господарської діяльності. Розгляд заяви триває до 10 робочих днів. У разі позитивного рішення, протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця.
Довідково:
Програма надання компенсації роботодавцям витрат на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю є частиною флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні.