Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Оподаткування

Діє оновлена форма та порядок звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній

img

Державна податкова служби України нагадує, що набрав чинності наказ Міністерства фінансів України № 709 зі змінами, які мають довести документ до відповідності положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо впровадження міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки». Наказ передбачає зміни щодо форми та порядку заповнення звіту, який резиденти України, які є членами міжнародних груп компаній (МГК), повинні подавати до контролюючого органу в електронному вигляді.

 

Основні зміни до порядку заповнення звіту у розрізі країн МГК: 

  • внесено уточнення щодо інформації про вартість матеріальних активів, за винятком грошових коштів або їх еквівалентів, нематеріальних та фінансових активів, що належать постійним представництвам. Ця інформація подається разом з даними про відповідну юрисдикцію (державу, територію), де розташовані ці постійні представництва; 
  • зазначено необхідність повторення розділу II для кожної країни, де є учасники міжнародної групи компаній. Це включає учасників, які є податковими резидентами або мають постійне представництво в цій країні, а також платників податків, які надають звіт за цю країну.

     

Зміни до форми звіту у розрізі країн МГК: 

1. Графа 1.3 «Код типу повідомлення» — виключена.

2. Графа 8 «Код звітного статусу учасника МГК» — з’явилася можливість вибору нового коду CBC703, який визначає відповідний статус платника податків та зазначається у випадках, коли: 

  • за законодавством материнської компанії міжнародної групи компаній не потрібно подавати Звіт про країни МГК;
  • між Україною та відповідною іноземною юрисдикцією податкового резидентства материнської компанії існує міжнародний договір про обмін інформацією для податкових цілей. Проте, угода QCAA, яка стосується цього, ще не набрала чинності на дату закінчення фінансового року, за який потрібно подавати Звіт про країни МГК;
  • існує міжнародний договір між Україною та відповідною іноземною юрисдикцією, що стосується обміну інформацією для податкових цілей. Однак є факти системного невиконання відповідної угоди QCAA.

     

3. Графа 22 «Код статусу учасника у міжнародній групі компаній» — з’явилася можливість не заповнювати цю графу, якщо статус учасника МГК не підпадає під жодне зі значень.

4. Графи 26-29.2 дані щодо адрес учасника МГК у фіксованій та довільній формах — можуть повторюватися залежно від кількості типів адрес учасників МГК.

5. Графа 30 «Відомості про тип (типи) економічної діяльності» — уточнено можливість обов’язкового відображення одного або декількох кодів СВС501-СВС. 

 

У графах 11, 11.1, 23, 23.1, 24.1, 24.2, 25.1, 25.3, 27, 31.3, примітках 2, 3, розд. І, II слова «державі (території)» у всіх відмінках і числах замінені словами «юрисдикції (державі, території)»

Звіти у розрізі країн за 2022 рік, який закінчується з 01 січня по 31 грудня 2022 року, що подані до набрання чинності наказу № 709 та можливості подачі оновленого Звіту, вважаються актуальними.

Доопрацьовану ХML-схему Звіту у розрізі країн МГК та її опис (J1800202, J1820102, J1820102 з приміткою «для розробників)» оприлюднено в Реєстрі електронних форм податкових документів. 

Впровадження оновлених електронних форм Звіту у розрізі країн МГК буде здійснено після оновлення програмного забезпечення.