CLOTEX-HUB — перший український хаб мережі ЄЦІХ
CLOTEX-HUB став першим українським цифровим інноваційним хабом, який офіційно приєднався до мережі Європейських цифрових інноваційних хабів (ЄЦІХ). Він створений у Хмельницькій області й об’єднує Хмельницький національний університет, ГС «Подільський кластер моди», ГО «Хмельницький IT кластер» та Агенцію сталого розвитку «AСТАР».
Мета CLOTEX-HUB — підвищити рівень ефективності у швейній промисловості та машинобудівному секторі завдяки цифровій трансформації та підтримки бізнесів Хмельниччини, що займаються виробництвом одягу, для впровадження цифрових технологій, серед яких:
- VR/AR технології
- Штучний інтелект
- Кібербезпека
- Інфраструктура для тестування нових технологій
- Навчання працівників малого та середнього підприємництва та партнерів
- Демонстрація цифрових рішень для малого та середнього бізнесу
- Допомога підприємцям у доступі до фінансування
Плани роботи CLOTEX-HUB
У межах дільності хабу передбачено проведення курсів із цифрових навичок у виробництві одягу, кожен з яких можуть пройти орієнтовно по 125 учасників.
Заплановані заходи:
- 20 онлайн-практикумів «навчання тренера»
- 2 онлайн-заходи обміну досвідом
- 1 щорічний 2-денний захід EDIH у гібридному форматі
Загальна сума інвестицій протягом 2025-2028 років складе 1 500 000 євро. Очікується, що 40 малих та середніх підприємств щорічно користуватимуться послугами, приміщеннями та технологіями CLOTEX-HUB.
Довідково:
- Україна приєдналася до мережі Європейських цифрових інноваційних хабів ЄЦІХ в межах програми ЄС «Цифрова Європа». ЄЦІХ — центри, які допомагають малому і середньому бізнесу та державним організаціям покращити виробничі процеси, продукти або послуги за допомогою цифрових технологій.
- Долучившись до мережі Європейських цифрових інноваційних хабів, організації отримають доступ до грантів для впровадження інноваційних цифрових проєктів та технологій, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці та розширення можливостей для розвитку. Детальніше про програму ЄС «Цифрова Європа» за посиланням.