Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Українські компанії відкрили нові шляхи для масштабування: підсумки торговельної місії до Латвії

11.04.2025, 12:41

Із 7 до 8 квітня 2025 року відбулася торговельна місія до Латвії, організована Офісом з розвитку підприємництва та експорту спільно з партнерами й за підтримки Європейського Союзу та уряду Німеччини. До неї долучилося 10 українських компаній, що спеціалізуються на виробництві товарів і рішеннях для вантажного та пасажирського транспорту й логістики. Серед них — обслуговування та модернізація локомотивів, виробництво залізничних осей для колісних пар, систем автоматизації, вагового обладнання, IT-рішень й інших інноваційних продуктів. 


Метою місії було створення нових експортних можливостей, зміцнення економічної співпраці між Україною та Латвією, а також розширення бізнес-зв’язків у країнах  Балтії. Зокрема, компанії-учасники:

  • Отримали інсайти — візит до офісу та безпосереднього будівництва Rail Baltica — наймасштабнішого інфраструктурного проєкту країн Балтії на найближчі 5 років, що об’єднає Таллінн та Вільнюс спільним логістичним коридором довжиною  659 км через усі три країни. 

  • Провели огляди — знайомство із сучасними пасажирськими електропотягами залізничного оператора ViVi, їх обслуговуванням та специфікою роботи.

  • Провели 100 B2B-зустрічей — індивідуальні перемовини з потенційними партнерами з Латвії, Литви та Естонії: дистриб’юторами, представниками портів, обслуговувачами електропотягів і локомотивів тощо.
     

У межах торговельної місії також проведено бізнес-форум на 70+ учасників. Подія об’єднала представників урядових структур з Латвії та України, а також бізнесу з України, Латвії, Литви та Естонії. Українську бізнес-делегацію очолив Володимир Федорчук, заступник державного секретаря Кабінету Міністрів України, який урочисто відкрив бізнес-форум 8 квітня у Ризі. Також з вітальним словом виступила керівниця компонента програми EU4Business Анна Гайдучок. 
Учасники змогли ознайомитися з презентаціями від експертів щодо стану ринку обох країн, трендів та можливостей співпраці, а саме: 

  • Крістіна Малнача, заступниця державного секретаря Міністерства транспорту Латвії, презентувала огляд проєкту державного значення Rail Baltica, його імплементацію, фази виконання та опції для залучення бізнесу, зокрема українського до публічних закупівель у межах проєкту. 

  • Патрікс Маркевич, директор залізничного департаменту Міністерства транспорту Латвії, поділився аналітикою щодо стану вантажних і пасажирських перевезень у країні, стратегією щодо модернізації та можливостями співпраці з ЄС у розвитку мультимодальних перевезень. 

  • Олексій Грушецький, заступник директора Офісу з розвитку підприємництва та експорту, презентував огляд українського ринку залізничного обладнання й тенденції, які визначила повномасштабна війна з російською федерацією, зокрема щодо збільшення експорту до  Європейського Союзу, особливо до країн Балтії. 
     

Також у панельній дискусії Beyond borders: Transforming supply chains експерти обговорили виклики та можливості, що виникають на тлі змін у глобальній логістиці, поділилися прикладами адаптації бізнес-моделей, підходами до формування ефективного постачання та важливістю стратегічного партнерства в найближчому майбутньому.


Торговельна місія до Латвії стала важливим кроком для просування українського бізнесу на нові ринки та сприятиме посиленню економічної співпраці між Україною і країнами Балтії. 

Довідково
Торговельна місія до Латвії організована Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес у межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом й урядом Німеччини.

Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення найкращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua.

Зміст публікації є виключною відповідальністю Офісу з розвитку підприємництва та експорту й не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини.

Інформаційний партнер — видання «Залізничне постачання».

Офіс з розвитку підприємництва та експорту
Історія від
Офіс з розвитку підприємництва та експорту
Інші історії
Всі історії
logo
Виставкова діяльність
Україна на Smart Country Convention 2024
Smart Country Convention — міжнародна виставка, яка присвячена питанням цифровізації державного управління й наданню державних послуг та спрямована на розвиток розумних міст та регіонів.
logo
Виставкова діяльність
Як BIOFACH 2023 посприяв виходу українських органічних кавунів та динь на ринки ЄС
Аграрне підприємство «Дунайський аграрій» з Одещини, що спеціалізується на вирощуванні натуральних овочів, фруктів, зернових культур та виробництві продуктів тваринного походження, стало одним з учасників Національного павільйону України на найбільшій у світі виставці органічної продукції BIOFACH 2023.
logo
Виставкова діяльність
Участь у практичній програмі Export to Sweden та тендер на постачання 20 000 пляшок українського вина: історія Villa Tinta
Компанія «Винхол Оксамитне» — сімейна виноробня з повним циклом виробництва, заснована Валерієм Тінтуловим у 1998 році в Одеській області на території, де 120 років тому розташовувалося виноградне шато графа Давидова.
Виставкова діяльність
Національний павільйон України на Anuga Organic 2023
7–11 жовтня 2023 року у німецькому місті Кельн пройде одна з найбільших у світі міжнародних виставок харчових продуктів та напоїв «Anuga 2023». Захід проводять щодва роки у виставковому центрі «Koelnmesse».