Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Що встигли зробити для підприємців у 2024 році?

31.12.2024, 11:00
Story Image

У 2024 році Міністерство цифрової трансформації України спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту (далі — Офіс), за підтримки міжнародних партнерів і соціально відповідального бізнесу, реалізували десятки проєктів для підтримки українського підприємництва. Крім того, було запущено нові послуги та продукти на порталі Дія.Бізнес.

 

My image

 

Яким видався 2024 рік?
У вересні 2024 року оновили портал Дія.Бізнес, який тепер містить удосконалений персональний кабінет користувача, Google-календар, до якого можна в один клік додати цікаві події, чатбот, для полегшення навігації порталом, інструмент для пошуку коду УКТЗЕД, а також нові розділи: Дія.Бізнес Старт, Дія.Бізнес Розвиток, Дія.Бізнес Експорт, Дія.Бізнес Жінкам, Дія.Бізнес Ветеранам та Дія.Бізнес Digital.

У грудні Мінцифра та Офіс за підтримки партнерів відкрили центр підтримки підприємців Дія.Бізнес в Івано-Франківську — сучасний простір, де українці можуть отримати безоплатні консультації, взяти участь в освітніх заходах, орендувати простір для проведення власної бізнес-події, а також протестувати продукцію власного виробництва на pop-up локаціях. Загалом відкрито вже 15 центрів, які цьогоріч відвідали понад 56 500 підприємців.

 

My image

Упродовж року також акцентували увагу на розвитку підприємницької освіти. Як результат — мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес ініціювала 3 освітньо-грантові та акселераційні програми: Відважна 2, Міцність 2, Траєкторія 1, загальний грантовий фонд яких становив 123 454 950 гривень. 

Також за підтримки міжнародних партнерів реалізували освітні програми з експортного напряму, серед яких Export Consultants Mastery 2023 та Export Academy 2023, Rebuilding Task Force, а також запустили Export Alliance Mastery, Export Academy 2024, Born Global Ukraine. Провели 12 вебінарних проєктів, запустили 3 освітні серіали та освітню програму для підприємців з-поміж ВПО — «Компас: рестарт та розвиток бізнесу». 

Понад 4 500 безоплатних консультацій отримали українці через портал Дія.Бізнес. 

Найбільше цікавилися темами щодо податкового обліку в умовах війни, написання бізнес-плану, організації бізнес-процесів, просування бізнесу в соціальних мережах реєстрації ФОП, підготовки декларації та експортної діяльності. 

Покращили функціонал Маркетплейсу фінансових можливостей. Відтепер можна порівнювати пропозиції та відсортувати їх за пріоритетами. Додали 357 фінансових програм для розвитку та масштабування власної справи: кредити, лізинги, гранти, державні, регіональні й міжнародні ініціативи. 

Упродовж 2024 року в межах національного проєкту Дія.Бізнес Офіс за підтримки міжнародних партнерів реалізував 13 національних експозицій на секторальних міжнародних виставках у Німеччині, Японії, США, Бельгії, ОАЕ, Швеції. Розкрили експортний потенціал України та презентували продукцію й послуги 184 компанії. Завдяки участі в заходах український бізнес підписав експортні контракти на суму 456 млн грн, що демонструє приріст у 21 % порівняно з минулим роком. 

My image

Консалтинговими послугами щодо експортної діяльності скористалися понад 1 300 українських компаній. Також популярність мали аналітичні послуги, у межах яких експерти Офісу спільно з партнерами реалізували 178 досліджень зовнішніх ринків та 9 секторальних досліджень для бізнес-асоціацій і партнерських організацій. Також представили 5 досліджень стану українського бізнесу, що дало змогу  оцінити потреби підприємців та додало розуміння у створенні нових програм і послуг для МСБ. А для зручності самостійного дослідження експортного потенціалу регіонів України та органічної продукції розробили Дашборди. Зібрали найактуальнішу інформацію щодо митних процедур, адаптації продуктів до міжнародних ринків, просування експорту, публічних закупівель ООН у зручних гайдах. 

У травні 2024 року Офіс з розвитку підприємництва та експорту увійшов до складу міжнародного консорціуму DEP4ALL, який переміг у конкурсі фінансування національних контактних пунктів Програми «Цифрова Європа». 

У межах програми «Цифрова Європа» вже понад 2,5 млн євро залучили 15 українських установ у складі міжнародних консорціумів на інноваційні проєкти у сферах цифровізації та розвитку ІТ-рішень. Ще планується підписання грантових угод на 4,5 млн євро. 

Також запустили платформу для підтримки українських компаній в інтеграції до Єдиного Ринку ЄС Business Bridge — Ukraine-Ready4EU. Програма передбачає надання фінансування на покриття витрат для 1 500 українських підприємств. 

Окрім того, спільно з партнерами запустили Програму з кібердіагностики бізнесу, у межах якої створили платформу Дія.Бізнес | Cyber з можливістю замовлення безоплатних послуг з кібердіагностики для бізнесу. 

На платформі також доступний Каталог продуктів з кібербезпеки, що містить понад 200 продуктів та охоплює широкий спектр рішень: від передових систем виявлення кібератак та надійних технологій брандмауера до складних інструментів шифрування й комплексних навчальних програм з кібербезпеки. 

Річний звіт 2024

Детальніше ознайомлюйтеся з напрацюваннями проєкту Дія.Бізнес у річному звіті Офісу з розвитку підприємництва та експорту.

 

2024-й став роком досягнень, але попереду ще більше! У 2025 році очікуйте інтеграцію Маркетплейсу фінансових можливостей у застосунок Дія, нові можливості для розвитку на міжнародних ринках, старт навчання в трьох освітньо-грантових програмах та набір на участь у національних експозиціях України на міжнародних заходах. 

Довідково: 

  • Дія.Бізнес — масштабний національний проєкт із розвитку підприємництва та експорту, ініційований Міністерством цифрової трансформації України в лютому 2020 року. З травня 2021 року ‌проєкт реалізується Міністерством цифрової трансформації України спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту — державною установою, яка відповідає за розвиток і підтримку українського підприємництва на внутрішньому та зовнішніх ринках.

Інші історії
Всі історії
Кейс
Легко про бізнес з Оленою Руденко
Нова колонка експертки із сорсингових запитів Офісу з розвитку підприємництва та експорту Валентини Ляшенко познайомить вас із ідеями бізнесу, порадами та інсайтами українських та міжнародних підприємців.
Кейс
Легко про бізнес з Френком Фітцджеральдом
Нова колонка експертки із сорсингових запитів Офісу з розвитку підприємництва та експорту Валентини Ляшенко познайомить вас із ідеями бізнесу, порадами та інсайтами українських та міжнародних підприємців.
Кейс
Легко про бізнес з Вікторією Якушею
Нова колонка експертки із сорсингових запитів Офісу з розвитку підприємництва та експорту Валентини Ляшенко познайомить вас із ідеями бізнесу, порадами та інсайтами українських та міжнародних підприємців.
Кейс
Розбудова регіональної інфраструктури підтримки експортерів: ключові результати програми

Український бізнес продовжує демонструвати стійкість, інноваційність та амбіції щодо виходу на міжнародні ринки. Щоб допомогти компаніям на цьому шляху, створено програму «Розбудова регіональної інфраструктури підтримки експортерів»