Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

ПУМБ боронить фінансову стабільність і підтримує Збройні Сили України

13.10.2022, 10:13
Story Image

Повномасштабне вторгнення росії поділило життя кожного українця на «до» і «після». ПУМБ, учасник спільноти «Бізнес без бар'єрів», змінив стратегію на щоденне обговорення ризиків та швидке прийняття рішень щодо підтримки людей та банківської системи.

Більшість співробітників банку в перший же день опинились в зоні бойових дій. Через вимушений переїзд у безпечні регіони не всі могли працювати. Проте, як кажуть в ПУМБ, усі одне одного підтримували — працювали ті, хто був у відносній безпеці, іншим допомагали з евакуацією.

З початку війни банк інвестував у підтримку співробітників 110 мільйонів гривень. 

Частина співробітників, яка працює в небезпечних регіонах, отримує надбавку до зарплати. При втраті чи пошкодженні житла, при пораненні працівників та загибелі членів їхніх родин внаслідок бойових дій, при переїзді родин з окупованих територій банк надає матеріальну допомогу. Мобілізовані працівники продовжують отримувати повну зарплатню.

ПУМБ започаткував навчання команд відділень першій долікарській допомозі. Програму навчання пройшли 22 навчальні групи у 10 містах України: Запоріжжі, Дніпрі, Києві, Миколаєві, Одесі, Харкові, Кривому Розі, Кременчуці, Львові, Рівному. В рамках курсу професійні інструктори контрольно-рятувальної служби «Північ» навчали теорії та допомагали відпрацьовувати на практиці навички за протоколом НАТО — M.A.R.C.H. 

З відділень на тимчасово окупованих територіях, із зон активних бойових дій працевлаштовано в інші підрозділи банку 104 співробітники. Понад сотню співробітників тимчасово перекваліфікували на період, поки їх бізнес-напрями не можуть працювати повноцінно. 

У банку створений Фонд допомоги мобілізованим співробітникам ПУМБ — збір коштів працівниками на необхідне для захисників. Так, уже надано допомогу сотні мобілізованим співробітникам, чоловікам та синам працівниць банку на понад 1 мільйон гривень.

Для підтримки працівників, які вирішили перейти на спілкування українською мовою, ініційована програма «Говоримо українською». В однойменному телеграм-каналі Speak Ukrainian публікується корисна інформація, уроки, підказки та цікавинки. 

Жодного разу за 200 днів війни ПУМБ не втратив операційну безперервність. Платежі проводяться, як завжди, в режимі 24/7.

З початку повномасштабного вторгнення втрачено або пошкоджено 31 відділення. Як тільки регіон стає безпечним для клієнтів та співробітників, їхня робота відновлюється. Так, майже одразу після деокупації відкрились відділення у Чернігові та Ірпені. 

Банк кредитує у війну критично важливий бізнес, зокрема з початку війни профінансовано агровиробників на суму понад 3 мільярди гривень. Як і раніше, ПУМБ вчасно сплачує податки – за 7 місяців до держбюджету перераховано понад 1 мільярд гривень.

Банк підтримує українських захисників і вже скерував на потреби підрозділів ЗСУ, ТрО, ДСНС, Нацполіції, Нацгвардії, ГУР та СБУ понад 75 мільйонів гривень. 

Кошти пішли на закупівлю бронежилетів і шоломів, тактичних рюкзаків і взуття, тепловізорів і квадрокоптерів. 40% броньованих машин банку захищають країну.

З початку війни ПУМБ організував можливість швидкого переказу будь-якої суми без комісії на підтримку нашої армії через всі канали банку. Українці через ПУМБ перерахували понад 304 млн грн на потреби ЗСУ та гуманітарну підтримку. 

My image

Як первинний дилер наш банк запустив сервіс з продажу військових ОВДП, випуск яких ініційовано Міністерством фінансів України для підтримки бюджету України шляхом інвестування. Загальна сума інвестицій 840 клієнтів банку, фізичних та юридичних осіб, у військові облігації склала понад 446 млн грн, 5 млн доларів та 849 тис. євро. 

ПУМБ є партнером благодійної акції НБУ «Смілива гривня». З 1 серпня до 31 жовтня по всій Україні триває збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень для їх мобілізації на фронт. Також можна приносити до відділень ПУМБ неплатіжні монети 1, 2, 5, 25 копійок. За два місяці акції «Смілива гривня» українці разом зібрали понад 1,6 млн грн. Через відділення банку передано у монетах і перераховано на спецрахунок НБУ для підтримки ЗСУ понад 340 тисяч гривень.

ПУМБ ініціював соціальний проєкт «Ми однієї крові» з підтримки українського малого бізнесу та патріотичного арту, просування донорських ініціатив і допомоги пораненим. Це масштабний партнерський проєкт банку, логістичної компанії, 6 українських виробників і 5 ілюстраторів, 2 громадських організацій. Половину вартості кожного замовлення патріотичного мерчу ПУМБ перераховує громадським організаціям ДонорUA та «Агенти крові». Зібрані кошти спрямовуються на забезпечення потреб у донорській крові, доставку компонентів крові до гарячих точок та закупівлю засобів тактичної медицини для українських воїнів.

Українці можуть підтримати проєкт, не тільки замовляючи патріотичний одяг, аксесуари і змінні стікери-шеврони, а й здаючи кров у донорських центрах. На знак подяки кожен донор отримує 25% знижки на мерч, скориставшись системою ДонорUA.

За три місяці ініціатива «Ми однієї крові» зібрала 1 мільйон грн. Кошти пішли на закупівлю 140 кровоспинних турнікетів, 253 оклюзійних наліпок, 120 кровоспинних бинтів для військових та 13 доставок компонентів крові в гарячі точки, а кожна така доставка — це тисячі врятованих життів. Понад 120 українців стали донорами, а це — надія на одужання для 360 людей. 

«Бізнес без бар’єрів» — спільнота компаній, об'єднаних навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.
ГО «Безбар’єрність»
Історія від
ГО «Безбар’єрність»
Центр координації експертизи та промоції безбар’єрності
Інші історії
logo
Бізнес без бар'єрів
Інформує, волонтерить та допомагає на різних фронтах: як працює 1+1 media у воєнний час
Один з найбільших медіахолдингів Східної Європи у воєнний час тримає оборону на інформаційному фронті, втілює соціальні та низку волонтерських ініціатив і проєктів.
logo
Бізнес без бар'єрів
Visa тимчасово скасувала транзакційні комісії та надає гуманітарну допомогу
Світовий лідер платіжних технологій тимчасово скасував транзакційні комісії в Україні, виділяє кошти та розвиває партнерства для надання гуманітарної допомоги постраждалим українцям.
logo
Бізнес без бар'єрів
Щомісячний випуск новин спільноти «Бізнес без бар’єрів» за серпень 2024 року
У дайджесті зібрано останні досягнення та ініціативи спільноти: читайте про нові проєкти, успішні кейси та практичні поради щодо створення доступних умов для людей з інвалідністю.
logo
Бізнес без бар'єрів
«Безбар’єрний Фокстрот»: як український ритейлер електроніки запровадив сервіс з обслуговування жестовою мовою
У співпраці з ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» Фокстрот запровадив сервіс комунікації з покупцями із залученням онлайн-перекладача жестової мови як на сайті магазину, так і безпосередньо в торговій залі.