Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Під час війни Укрзалізниці вдалося налагодити системну евакуаційну кампанію та успішно працювати на економіку держави

07.04.2022, 13:00
Story Image

Евакуаційна кампанія на українській залізниці відбувається системно і злагоджено. За місяць війни перевезено понад 3 мільйони людей з центру, півдня та сходу країни на захід, а також 400 тис. — до сусідніх країн. Евакуаційні рейси всередині країни — безкоштовні.

Центральний залізничний вокзал  Києва став головним транспортним хабом для людей, які вимушені залишати свої домівки та виїжджати у більш безпечні міста і селища на захід країни та за кордон. З 24 лютого вокзал вже прийняв понад 1,5 млн пасажирів. На вокзалі надають пасажирам всю можливу допомогу – консультативні послуги, харчування, першу медичну допомогу, супровід маломобільних громадян. Координують і допомагають пасажирам волонтери, які працюють з першого дня війни. Менеджмент вокзалу створив базу даних всіх волонтерів, залучених до евакуації пасажирів, розвантаження гуманітарної допомоги, надання харчування та іншої роботи. Їх забезпечено необхідним інвентарем та посвідченнями.

«Укрзалізниця» продовжила вдосконалення сервісів для зручності пасажирів навіть під час війни. Так, на сайті Укрзалізниці доступна мапа всіх працюючих кас на вокзалах, у понад 60 населених пунктах країни. Графік роботи кас змінюється залежно від оперативної ситуації у регіоні. Усі залізничні каси, які реалізують квитки на поїзди далекого сполучення, обладнані терміналами безготівкової оплати.

Для киян Укрзалізниця запустила повноцінний кільцевий маршрут електрички. Так, шатл Дарниця — Святошин подовжено кільцем навколо Києва, що дало змогу мешканцям лівого берега від Воскресенки до Лівобережного масиву, Дарниці та Березняків безпечно та швидко діставатися  Центрального вокзалу.

Укрзалізниця з перших днів війни перевезла понад 7 тис. тонн гуманітарної допомоги із заходу на схід у пасажирських вагонах. Визначено 50 вагонів у 32 пасажирських поїздах, які  призначені на окремих маршрутах спеціально під доставку гуманітарного вантажу. Це дозволяє чітко відокремити гуманітарну місію Укрзалізниці від безпосередньої роботи – перевезення пасажирів та вантажів, а також забезпечує додаткову безпеку гуманітарного вантажу. Розвивається і вантажний напрямок – це більше 1400 вагонів з гуманітарною допомогою, які відправлені за місяць. А також контейнерний напрямок, який підвозить допомогу із сусідніх країн. Найбільше допомоги надходить до Києва, Харкова, Запоріжжя та Одеси. Сьогодні головний  фокус у роботі «Укрзалізниці» — це залізна економіка.

«Кожен, хто не тримає в руках зброю, сьогодні запитує себе: що зробити для перемоги? Відповідь проста. Знайти своє місце у строю. «Укрзалізниця» своє місце знайшла. Це порятунок людей, гуманітарні вантажі та відбудова нової, залізної економіки. У цьому – наша допомога ЗСУ та країні. Ми розуміємо, що країна має навчитись жити і працювати під час війни. Віримо, що війна скоро закінчиться, що вона закінчиться нашою перемогою, але кожен день, який не працює економіка – це дуже дорого для країни, і ми як залізниця, як інфраструктурна опора економіки маємо дати можливість нашому бізнесу тимчасово евакуювати своє виробництво, налагодити нові логістичні маршрути. Ми все це робимо», — голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

У війну «Укрзалізниця» увійшла найбільшим роботодавцем країни зі штатом 231 000 співробітників, виторгом $3,2 млрд. та прибутком $17 млн. Компанія забезпечує 82% вантажних та майже 50% пасажирських перевезень усіма видами транспорту. 

«Укрзалізниця»  — учасник спільноти «Бізнес без бар’єрів». В компанії працює 9573 людей з інвалідністю, 85 239 людей елегантного віку, 1376 молодих людей, що працюють перший рік. Принципи роботі компанії — рівність, інклюзівність та недопущення бар’єрів при веденні бізнесу.

«Бізнес без бар’єрів» — спільнота компаній, об'єднаних навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.

«Бізнес без бар’єрів»
Історія від
«Бізнес без бар’єрів»
Спільнота компаній, об'єднаних навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.
Інші історії
Всі історії
logo
Бізнес без бар'єрів
Fairmont Grand Hotel Kyiv розповів про гуманітарну допомогу та підтримку культурно-мистецького фронту
Fairmont Grand Hotel Kyiv разом зі ще одним учасником спільноти «Бізнес без бар’єрів» організував і доправив допомогу для дитячих будинків сімейного типу на Чернігівщині, а також провів серію благодійних заходів, спрямованих на підтримку сфери культури та мистецтва.
logo
Бізнес без бар'єрів
Щомісячний випуск новин спільноти «Бізнес без бар’єрів» за червень 2024 року
У дайджесті зібрано останні досягнення та ініціативи спільноти: читайте про нові проєкти, успішні кейси та практичні поради щодо створення доступних умов для людей з інвалідністю.
logo
Бізнес без бар'єрів
Щомісячний випуск новин спільноти «Бізнес без бар’єрів» за травень 2024 року
У дайджесті зібрано останні досягнення та ініціативи спільноти: читайте про нові проєкти, успішні кейси та практичні поради щодо створення доступних умов для людей з інвалідністю.
logo
Бізнес без бар'єрів
Цифрова доступність для освітян. Як програма Teachers Internship змінила підхід до викладання
EPAM Ukraine, як учасник спільноти «Бізнес без бар'єрів», створює можливості для навчання вчителів та викладачів освітніх закладів, допомагаючи їм не лише покращувати технічні знання та дізнаватися більше про індустрію, але й опановувати навички цифрової доступності.