Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Угода про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії

(Хелпдеск до Великої Британії)

 

Зміст Угоди

 

Зверніть увагу! Велика Британія оголосила про скасування всіх ввізних мит і тарифних квот на українську продукцію як спосіб підтримки України у війні з рф. У травні 2022 року була підписана відповідна угода, що юридично закріпила таке рішення. Вона діятиме 12 місяців, але може бути продовжена за домовленістю між сторонами на новий термін.

Додаткова інформація – повідомлення Міністерства економіки УкраїниDepartment for International Trade (Велика Британія)

Угода про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії замінить у двосторонніх відносинах з Великою Британією Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Новий міжнародний договір базується на Угоді про асоціацію з ЄС та є її продовженням у двосторонніх відносинах між Україною та Сполученим Королівством.

8 жовтня 2020 року у м. Лондон Президентом України Володимиром Зеленським і Прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном було підписано Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії.

З метою виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності Угодою, 16 грудня 2020 року Верховна Рада України прийняла в цілому Закон про ратифікацію Угоди між Україною та Сполученим Королівством.

У разі недостатності інформації, будь ласка, звертайтеся за роз’ясненнями до профільного департаменту Мінекономіки через гарячу лінію.

1 січня 2021 року Угода між Україною та Великою Британією набула чинності.

На звернення Кабінету Міністрів України Велика Британія скасувала всі мита та обмеження на український експорт згідно з умовами Угоди про вільну торгівлю, яка мала повноцінно запрацювати для України з 2023 року.

Домовленості в розрізі глав Розділу Угоди полягають у наступному:

1. Глава «Національний режим та доступ товарів на ринки» встановлює загальні засади та правила щодо скасування мит, зборів та інших платежів при торгівлі товарами, застосування нетарифних заходів, спеціальні положення щодо товарів. Зокрема, глава містить положення щодо графіку та умов тарифної лібералізації торгівлі товарами (тарифна пропозиція), механізмів скасування Україною експортних мит та лібералізації торгівлі промисловою продукцією (секонд хенд).

Кількість нелібералізованих тарифних ліній для експорту до Сполученого Королівства та України складає:

 

Сполучене Королівство

Україна

Рік

Мито

Вхідна ціна

Тарифна квота

Мито

Тарифна квота

2021  

163

27

364

603

73

2023

0

27

364

262

73

2021

0

27

364

242

73

 

Кількість тарифних квот, які будуть відкриті для України становить 36 (+4 додаткові), а для Сполученого Королівства – 3(+2 додаткові). Нульові тарифні квоти встановлюються британською стороною додатково до наданих в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Крім того з метою розгляду прискорення та розширення сфери скасування ввізного мита у торгівлі положеннями цієї глави передбачається термін для перегляду торговельних положень Угоди 2 роки з моменту набуття нею чинності.

2. Глава «Засоби захисту торгівлі» встановлює положення щодо глобальних захисних заходів, а також положення стосовно антидемпінгових та компенсаційних механізмів.

3. Положення глави «Технічні бар’єри в торгівлі» з метою спрощення доступу до ринків регламентують загальні принципи підготовки, застосування технічних регламентів, стандартів і робіт з оцінки відповідності, окреслюють вимоги до маркування та етикетування. Крім того, передбачається можливість започаткування на горизонтальному та галузевому рівнях діалогу з нормативно-правових питань шляхом обміну інформацією, досвідом та даними, а також науково-технічного співробітництва з метою покращення якості технічних регламентів, стандартів, тестування, ринкового нагляду та акредитації.

4. З метою сприяння здійсненню торгівлі товарами, що охоплюються санітарними та фітосанітарними заходами, положення глави щодо «Санітарних та фітосанітарних заходів» визначають процедури взаємодії договірних сторін з питань верифікації, обміну інформацією, встановлення еквівалентності, сертифікаційних процедур, перевірок імпорту та інспекційних місій, відповідних захисних заходів.

Окремі положення глави регламентують діяльність Підкомітету з управління санітарними та фітосанітарними заходами.

5. Глава «Митні питання та сприяння торгівлі» визначає положення щодо транзиту, взаємодії митних органів з бізнесом, стягування мит та інших виплат, оцінки митної вартості тощо. Для проведення консультацій та моніторингу виконання цієї глави передбачається діяльність Підкомітету з питань митного співробітництва.

Окремим додатком до Угоди є «Протокол про взаємну адміністративну допомогу в митній сфері» – документ, яким детально окреслено весь процес взаємодії митних органів України та Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії з питань протидії шахрайству, контрабанди, іншим правопорушенням у сфері транскордонного переміщення вантажів.

«Протокол щодо визначення концепції «походження товарів» та методів адміністративного співробітництва», який є окремим додатком до Угоди, визначає принципи двосторонньої кумуляції при визначенні країни походження товару, встановлює обсяги переробки товарів, при яких змінюється країна–походження. Для України та Сполученого Королівства кумуляцію в рамках ЄАВТ+ЄС включено в двосторонню кумуляцію. Крім того, у даному Протоколі визначені загальні принципи видачі та верифікації сертифікатів про походження товарів. Також невід’ємною частиною Протоколу є Спільна декларація між Україною та Сполученим Королівством щодо тристороннього підходу до правил походження товарів із врахуванням поточного перебігу ситуації навколо переговорного процесу між Лондоном і Брюсселем щодо умов торгівлі після 31.12.2020.

6. Глава «Заснування підприємницької діяльності, торгівля послугами та електронна торгівля» містить положення щодо:

  • процедурних та правових аспектів заснування компаній;

  • умов надання транскордонних послуг за чотирма типами постачання, обсягів взаємної лібералізації ринків послуг Україною та Сполученим Королівством Великобританії і Північною Ірландією;

  • тимчасового перебування на території іншої сторони фізичних осіб з метою здійснення підприємницької діяльності;

  • регуляторних рамок та процедур загального застосування у сфері комп’ютерних, поштових, кур’єрських, телекомунікаційних, фінансових та транспортних послуг, електронної торгівлі та забезпечення поточних платежів та руху капіталу.

7. Глава «Державні закупівлі» передбачає взаємну симетричну лібералізацію доступу до державних контрактів України та Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії на засадах прозорості та недискримінації. Встановлені порогові значення для застосування відповідного законодавства.

8. Глава «Інтелектуальна власність» покликана сприяти виробництву та комерціалізації новітніх та творчих продуктів, а також досягти належного та адекватного рівня захисту прав інтелектуальної власності. Відповідні положення охоплюють захист авторських та суміжних прав, географічних зазначень, торгових марок, дизайнів, патентів, даних медичних препаратів, даних продуктів захисту рослин, даних топограм, генетичних ресурсів, традиційних знань та фольклору.

З метою посилення співробітництва та діалогу стосовно географічних зазначень передбачено створення Підкомітету з питань географічних зазначень.

9. Положення глави «Конкуренція» передбачає умови забезпечення конкуренції, які сформовані в окремих частинах щодо антиконкурентних дії та злиття та щодо державної допомоги. Зокрема, встановлюються правила вільної та неупередженої конкуренції, функціонування природних монополій, державних підприємств та підприємств із спеціальним статусом; визначають принципи, умови надання державної допомоги, взаємовідношення встановлених правил з відповідними документами СОТ.

10. Окремою главою розділу регламентуються «Питаннями, пов’язаними з торгівлею енергоносіями». Зокрема, дано визначення енергетичних товарів, окреслені положення щодо їх транзиту і транспортування, встановлені принципи регулювання цін на енергоносії та уникнення подвійного ціноутворення.

11. Відповідними главами розділу встановлюються засади прозорості та встановлюється процедура врегулювання спорів з торговельних питань.

12. Положення глави «Торгівля та сталий розвиток» визначають взаємозв’язок між питаннями економічного розвитку та впровадженням відповідних природоохоронних та соціальних політик та стратегій. Статті глави також окреслюють механізм взаємодії та моніторингу урядових структур, функціонування відповідної панелі експертів, діалог з громадянським суспільством.

Окремими положеннями глави передбачено діяльність Підкомітету з питань торгівлі та сталого розвитку.

Також є низка питань, пов’язаних з практичним аспектами імплементації преференційного торговельного режиму. Нижче наведені найбільш поширені з таких запитань, а також надані відповіді на них. Перелік питань не є вичерпним, і впродовж певного часу імплементації Угоди буде систематично доповнюватися.

Тарифи

 

Зверніть увагу! Велика Британія оголосила про скасування всіх ввізних мит і тарифних квот на українську продукцію як спосіб підтримки України у війні з рф. У травні 2022 року була підписана відповідна угода, що юридично закріпила таке рішення. Вона діятиме 12 місяців, але може бути продовжена за домовленістю між сторонами на новий термін.

Додаткова інформація – повідомлення Міністерства економіки УкраїниDepartment for International Trade (Велика Британія).

Умови Угоди про вільну торгівлю між Україною і Великою Британією передбачають взаємне скасування ввізних мит на більшість української продукції з початку дії Угоди, тобто ввізне мито на українську продукцію становить 0%.

Винятком є окремі категорії продукції, щодо яких передбачене встановлення тарифних квот або поступове зниження мит протягом декількох років.

Перелік таких категорій продукції та графік викладений у Додатках до Угоди:

  • повний перелік категорій продукції, щодо яких встановлено квоти та/або поступове зниження імпортного мита (кожне зменшення набуває чинності з 1 січня відповідного року);  
  • розмір імпортних мит на 2021 рік;
  • графік скасування імпортних мит.

Якщо код товару відсутній у даних переліках, це означає, що ставка ввізного мита на нього становить 0% з початку дії Угоди про вільну торгівлю.

Додаткове джерело інформації про актуальні митні тарифи Великої Британії – на сайті Market Access Map.

Детальний ґайд щодо користування ресурсом і пошуку інформації про митні тарифи – за посиланням.

Пошуковий інструмент митних кодів УКТЗЕД за обраними товарами – за посиланням.

Тарифні квоти 

 

Зверніть увагу! Велика Британія оголосила про скасування всіх ввізних мит і тарифних квот на українську продукцію як спосіб підтримки України у війні з рф. У травні 2022 року була підписана відповідна угода, що юридично закріпила таке рішення. Вона діятиме 12 місяців, але може бути продовжена за домовленістю між сторонами на новий термін.

Додаткова інформація – повідомлення Міністерства економіки УкраїниDepartment for International Trade (Велика Британія).

Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Великою Британією передбачає встановлення тарифних квот на низку категорій аграрної продукції.

Тарифна квота визначає обсяг товару українського походження, який може бути імпортовано до Великої Британії за пільговою ставкою мита 0%.

Встановлення безмитних тарифних квот Великої Британії передбачено для 36 видів товарів:

  • Яловичина
  • Свинина
  • М'ясо баранини
  • М'ясо птиці та напівфабрикати з м'яса птиці
  • Молоко, вершки, згущене молоко та йогурти
  • Сухе молоко
  • Вершкове масло та молочні пасти
  • Яйця та альбуміни
  • Мед
  • Часник
  • Цукор
  • Інший цукор
  • Цукрові сиропи
  • Пшениця м’яка, пшеничне борошно та гранули
  • Ячмінь, ячмінне борошно та гранули
  • Овес
  • Кукурудза, кукурудзяне борошно та гранули
  • Ячмінна крупа та борошно; зерно зернових злаків, оброблене іншими способами
  • Солод та пшенична клейковина
  • Крохмаль
  • Оброблений крохмаль
  • Висівки, відходи та залишки
  • Гриби
  • Оброблені томати
  • Виноградний та яблучний соки
  • Продукція з обробленого молока
  • Оброблена продукція з масла
  • Цукрова кукурудза
  • Оброблена продукція з цукру
  • Оброблена продукція із зернових
  • Оброблена продукція з молоточних вершків
  • Харчові продукти
  • Етанол
  • Сигари та цигарки
  • Манітол сорбіту
  • Продукти переробки солоду та крохмалю

     

При цьому для м’яса свинини, м’яса птиці, грибів, яєць та альбумінів встановлено додаткові тарифні квоти.

Перелік тарифних квот за категоріями продукції – за посиланням.

Постачання товарів понад визначений обсяг тарифної квоти підпадатиме під дію базової ставки імпортних мит, визначеної у Тарифному графіку Великої Британії.

 

Що означає додаткова тарифна квота?

Після того, як основна тарифна квота вичерпана для окремих товарів, які входять до даної тарифної квоти, встановлено додаткові обсяги. Велика Британія передбачила додаткові тарифні квоти для м’яса свинини, м’яса птиці, грибів, яєць та альбумінів.

 

Хто здійснюватиме адміністрування тарифних квот для імпорту до Великої Британії товарів походженням з України?

Адміністрування квот за принципом «Перший прийшов - перший обслуговується» здійснюватиметься Управлінням з податкових і митних зборів Великої Британії на запит Департаменту з міжнародної торгівлі.

 

Чи можна експортувати після того, як тарифна квота була використана?

Так, імпорт товарів понад визначений обсяг підпадатиме під загальний режим імпорту.

 

Чи можуть бути збільшені обсяги тарифних квот у рамках Угоди про вільну торгівлю?

Відповідно до Спільної Декларації щодо статті 29(4) Угоди з Великою Британією вже у 2022 році Україна та Сполучене Королівство можуть розпочати консультації щодо перегляду обсягів тарифної квоти на м’ясо птиці та напівфабрикати з м’яса птиці, після того, як український імпорт такої продукції перевищить 80% від обсягу відповідної квоти.

 

Де можна ознайомитись з інформацією про поточні залишки тарифних квот Великої Британії для України, загальні вимоги щодо імпорту до Сполученого Королівства?

Інформація про квоти та інформація, пов’язана з імпортом, як загальна, так і специфічна для України, й надалі буде публікуватися на вебсайті Управління з податкових і митних зборів Великої Британії у розділі Торговий тариф. Посилання на інформацію про квоти публікується для кожного коду товару, де застосовується квота, і доступ до нього здійснюється за допомогою вкладки імпорту. Функція пошуку квот доступна шляхом доступу до функції квоти, що відображається на банері gov.uk у верхній частині кожної сторінки.

Додаткова інформація щодо трансформації системи адміністрування тарифних квот у зв’язку з виходом Великої Британії з ЄС доступна за посиланням.

Правила походження

 

Для того, щоб скористатися преференціями у рамках вільної торгівлі між Україною та Великою Британією, товар повинен мати статус походження з України, тобто відповідати визначеним правилам походження, які викладені у Протоколі І.

ВАЖЛИВО! Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії не є стороною Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

Документами, що підтверджують відповідність товару правилам походження, є сертифікати з перевезення товару EUR.1 або EUR-MED. Сертифікати видають митні органи України.

 

Отримання сертифікату з перевезення товарів EUR.1 або EUR-MED

Отримання сертифікату з перевезення товарів EUR.1 або EUR-MED в Україні відбувається відповідно до Порядку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 139 від 02 березня 2021 року.

Сертифікат видають митні органи України під час або після експорту товарів за місцем їх митного оформлення або за місцем державної реєстрації експортера. Термін дії сертифіката складає 4 місяці. Сертифікат видають безоплатно у термін не більше 8 робочих годин після реєстрації заяви на видачу сертифікату у відповідному структурному підрозділі митниці.

Передбачено застосування електронної заявки експортера для видачі сертифіката і видачу електронного сертифіката, а також запровадження на вебпорталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» сервісу перевірки факту видачі сертифікатів EUR.1 або EUR-MED у режимі реального часу.

Для отримання сертифіката експортер або його уповноважений представник повинен подати структурному підрозділу митниці наступні документи:

  • письмову або електронну заявку, що містить декларацію від експортера (детальну інструкцію щодо заповнення бланку сертифіката можна знайти у розділі II Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1 або EUR-MED);
  • якщо передбачається постачання однієї партії - декларацію постачальника (виробника) товарів, що мають преференційний статус походження (додаток 1 Порядку), та/або декларацію постачальника (виробника) товарів, що не мають преференційного статусу походження (додаток 2);
  • якщо передбачаються наступні постачання – довгострокову декларацію постачальника (виробника) товарів, що мають преференційний статус походження (додаток 3), та/або довгострокову декларацію постачальника (виробника) товарів, що не мають преференційного статусу походження (додаток 4). У такому разі при наступних постачаннях не будуть вимагати подання декларації.

 

Перелік підрозділів митниць, які здійснюють видачу сертифікатів та їх адреси розміщено за посиланням.

 

Що таке статус уповноваженого (схваленого) експортера?

Статус уповноваженого (схваленого) експортера дає змогу українським експортерам при експорті товарів до Великої Британії самостійно визначати країну походження товарів без оформлення сертифіката EUR.1/EUR-MED.

Схваленим експортером може бути підприємство-експортер, юридична особа, зареєстрована в Україні, за винятком митного брокера, яка здійснює постійні відправлення товарів на умовах угод та має право самостійно оформлювати декларацію-інвойс незалежно від вартості партії товару.

Для отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера підприємство-експортер подає до митниці за місцем своєї державної реєстрації відповідну заяву. Порядок надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера затверджено наказом Мінфіну від 07.10.2014 № 1013.

Термін дії статусу уповноваженого (схваленого) експортера не обмежений у часі.

Вимоги до нехарчової продукції

 

Новий підхід до технічного регулювання, ринкового нагляду і торгівлі у Великій Британії після виходу країни з ЄС викладений у The UK Internal Market Act 2020. Даний закон також передбачає, що на території Північної Ірландії продовжує діяти технічне регулювання ЄС без змін.

Законодавство ЄС замінили відповідні регламенти Великої Британії, що містять вимоги до різних категорій продукції:

Категорія товарівЗаконодавство ЄСЗаконодавство Великої Британії
Загальна безпечність промислової продукціїGeneral product safety directive 2001/95/ECGeneral Product Safety Regulations 2005 No. 1803
Продукція машинобудуванняMachinery directive 2006/42/ECSupply of Machinery (Safety) Regulations 2008 No. 1597
ІграшкиToy safety directive 2009/48/ECToys (Safety) Regulations 2011 No. 1881
Піротехнічні виробиPyrotechnics directive 2013/29/EUPyrotechnic Articles (Safety) Regulations 2015 No. 1553
Електромагнітна сумісністьElectromagnetic compatibility directive 2014/30/EUElectromagnetic Compatibility Regulations 2016 No. 1091
Ліфти, підйомне обладнанняLifts directive 2014/33/EULifts Regulations 2016 No. 1093
Електричне обладнання низької напругиLow voltage electrical equipment directive 2014/35/EUElectrical Equipment (Safety) Regulations 2016 No. 1101
Неавтоматичні зважувальні інструментиNon-automatic weighing instruments directive 2014/31/EUNon-automatic Weighing Instruments Regulations 2016 No. 1152
Вимірювальні приладиMeasuring instruments directive 2014/32/EUThe Measuring Instruments Regulations 2016 No. 1153
Рекреаційні суднаRecreational craft directive 2013/53/EURecreational Craft Regulations 2017 No. 737
РадіообладнанняRadio equipment directive 2014/53/EURadio Equipment Regulations 2017 No. 1206
Прості вироби під тискомSimple pressure vessels directive 2014/29/EUSimple Pressure Vessels (Safety) Regulations 2016 No. 1092
Обладнання під тискомPressure equipment directive 2014/68/EUPressure Equipment (Safety) Regulations 2016 No. 1105
Медичні приладиMedical devices directive 93/42/EEC Active implantable medical devices directive 90/385/EECThe Medical Devices Regulations 2002 No. 618
Прилади для діагностики in vitroIn-vitro diagnostic devices directive 98/79/ECThe Medical Devices Regulations 2002 No. 618
Будівельні виробиConstruction products regulation 305/2011Regulation (EU) 305/2011 on construction products (Регламент ЄС продовжує діяти у Великій Британії)

 

 

 

Стандартизація

Призначений стандарт (англ. «designated standard») - це стандарт, який визнається урядом Великої Британії частково або повністю і офіційно опублікований на урядовому порталі GOV.UK.

Залежно від категорії товарів, призначеним може бути стандарт, розроблений і затверджений будь-якою із наступних організацій:

Усі Гармонізовані стандарти ЄС, які передбачають презумпцію відповідності законодавству ЄС, стали призначеними стандартами, які виробники можуть використовувати для отримання презумпції відповідності законодавству Великої Британії.

Призначені стандарти мають префікси «BS», «EN», «EN ISO» або «EN IEC».

Перелік призначених стандартів за категоріями продукції - за посиланням.

 

Маркування

Окремі категорії промислових товарів, що присутні на ринку Великої Британії, повинні мати маркування UKCA (UK Conformity Assessed), якщо це передбачене профільними вимогами законодавства країни. Маркування UKCA замінило маркування CE. Це правило не поширюється на територію Північної Ірландії, де продовжує діяти маркування CE.

Продукція з маркуванням CE може бути у Великій Британії до кінця 2021 року (за деякими винятками, наприклад, 30 червня 2023 року для медичних виробів).

Категорії продукції, які повинна бути марковані знаком UKCA:

  • Іграшки
  • Рекреаційні судна та особисті плавзасоби
  • Прості посудини під тиском
  • Електромагнітна сумісність
  • Неавтоматичні зважувальні прилади
  • Вимірювальні прилади
  • Ліфти, підйомне обладнання
  • Вибухонебезпечні середовища
  • Радіообладнання
  • Обладнання під тиском
  • Засоби індивідуального захисту
  • Газові прилади
  • Продукція машинобудування
  • Обладнання для використання на відкритому повітрі
  • Екодизайн
  • Аерозолі
  • Електричне обладнання низької напруги
  • Обмеження небезпечних речовин
  • Медичні вироби
  • Будівельна продукція

Додаткова інформація – за посиланням.

 

Доведення відповідності продукції вимогам, сертифікація

Виробник повинен довести безпечність своєї продукції та її відповідність вимогам законодавства Великої Британії.

 

Органи оцінки відповідності

З 2021 року лише лабораторії Великої Британії мають право проводити оцінку відповідності продукції вимогам і видавати відповідні сертифікати, а також лабораторії країн, з якими Велика Британія уклала угоди про взаємне визнання результатів випробувань. Між Великою Британією та ЄС наразі такої угоди немає.

База даних органів оцінки відповідності Великої Британії – за посиланням.

 

Самодекларування

Для деяких категорій промислової продукції передбачена можливість самодекларування - процедури доведення відповідності продукції вимогам, яка не вимагає залучення сторонньої організації. Це стосується продукції, яка підпадає під дію наступних регламентів:

ЗаконодавствоСфера застосування процедури самодекларування (категорії товарів)
Electromagnetic Compatibility Regulations 2016Всі товари
Toy (Safety) Regulations 2011Товари, всі суттєві вимоги щодо яких покриваються призначеними стандартами і виробник застосував ці стандарти
The Restriction of the Use of Certain Hazardous Substances in Electrical and Electronic Equipment Regulations 2012Всі товари
Medical Devices Regulations 2002Медичні прилади класу І
Radio Equipment Regulations 2017Всі продукти, за винятком випадків, коли призначені стандарти для пункту 6 (2), або не існують, або не застосовувалися виробником
The Pressure Equipment (Safety) Regulations 2016Обладнання під тиском категорії I
Construction Products Regulation (EU) 305/2011 (Регламент ЄС продовжує діяти у Великій Британії)Продукти, що підпадають під сферу застосування системи 4
Recreational Craft Regulations 2017Окремі категорії, визначені у регламенті
The Electrical Equipment (Safety) Regulations 2016Всі товари
The Supply of Machinery (Safety) Regulations 2008Будь-яка машина, якої немає у Переліку 2, частина 4 Регламенту. Будь-яка машина, яка входить до Переліку 2, частина 4, якщо вимоги всіх відповідних призначених стандартів застосовані у повному обсязі і де ці стандарти охоплюють відповідні суттєві вимоги
The Equipment and Protective Systems Intended for Use in Potentially Explosive Atmospheres Regulations 2016Обладнання групи II, категорії 3
Personal Protective Equipment Regulation (EU) 2016/425 (Регламент ЄС продовжує діяти у Великій Британії)Обладнання категорії I

Технічна документація

Виробник повинен підготувати технічний файл – технічну документацію, яка підтверджує відповідність продукції вимогам законодавства Великої Британії. Перелік даних, які мають бути включені до технічного файлу, визначений у профільних регламентах за категоріями продукції.

Технічний файл повинен зберігатися протягом 10 років після випуску товару на ринок і може бути витребуваний органами ринкового нагляду або правоохоронними органами.

 

Декларація відповідності Великої Британії

Для більшості категорій продукції, які мають маркування UKCA, потрібно скласти Декларацію відповідності Великої Британії (The UK Declaration of Conformity), яка є складовою Технічного файлу на товар.

Перелік інформації, який має міститись у Декларації відповідності Великої Британії, здебільшого такий же, як і в Декларації відповідності ЄС. Він може відрізнятися залежно від законодавства про конкретну категорію продукції, але загалом повинен включати:

  • ідентифікацію виробника або його уповноваженого представника (назва, адреса, телефон тощо);
  • ідентифікацію товару (серійний номер, модель тощо);
  • заяву, що товар відповідає всім законодавчим вимогам, які застосовуються до конкретного товару;
  • перелік законодавчих актів (регламентів), яким відповідає товар;
  • перелік застосованих стандартів;
  • зазначення органу з оцінки відповідності (де це доречно).

 

Вимоги до харчової продукції

 

У Великій Британії продовжують діяти вимоги до харчової продукції, аналогічні вимогам ЄС, а також відповідні законодавчі акти ЄС, які ці вимоги встановлюють.

Детальна інформація про вимоги ЄС до харчової продукції – за посиланням.

 

Вимоги до продукції тваринного походження

У Великій Британії продовжують діяти вимоги до харчової продукції тваринного походження, аналогічні вимогам ЄС, а також відповідні законодавчі акти ЄС, які дані вимоги встановлюють.

Детальна інформація про вимоги ЄС до харчової продукції – за посиланням.

Харчові продукти тваринного походження, призначені для споживання людьми, можуть бути ввезені до Великої Британії за таких умов:

  • мають походження з країни, яка має право імпортувати відповідний продукт;
  • вироблені на підприємстві, яке має право імпортувати відповідний продукт;
  • Перелік авторизованих підприємств за країнами і категоріями продукції – за посиланням.

  • супроводжуються ветеринарними сертифікатами, виданими компетентним органом країни-експортера;

    В Україні таким компетентним органом є Держпродспоживслужба.

  • пройшли контроль на прикордонному пункті.

 

Чи буде здійснено і яким чином підтвердження автоматичного визнання британською стороною списку українських виробничих потужностей, які були схвалені для експорту до Європейського Союзу?

З 1 січня 2021 року згідно із Законом про вихід зі складу ЄС Велика Британія продовжуватиме визнавати статус країн, товарів та підприємств, які мали дозвіл на імпорт живих тварин та продуктів тваринного походження до Великої Британії. З цього часу Велика Британія керуватиме своїми списками схвалених країн та товарів для імпорту до Англії, Шотландії та Уельсу незалежно від ЄС. Однак до Північної Ірландії застосовуватимуться списки ЄС відповідно до Протоколу про Ірландію/Північну Ірландію.

 

Які форми сертифікатів будуть застосовуватись для експорту до Сполученого Королівства?

З 1 січня 2021 року живі тварини та продукти тваринного походження, які імпортують до Великої Британії, повинні супроводжуватися новими сертифікатами здоров’я для експорту. Їх можна знайти за посиланням. Водночас для експорту до Північної Ірландії варто буде використовувати існуючі сертифікати здоров’я ЄС.

Додаткова інформація про вимоги і порядок імпорту до Великої Британії окремих категорій продукції тваринного походження – за посиланням.

 

Вимоги до рослинної продукції

У Великій Британії продовжують діяти вимоги до рослинної продукції, аналогічні вимогам ЄС, а також відповідні законодавчі акти ЄС, які дані вимоги встановлюють.

Детальна інформація про вимоги ЄС до харчової продукції – за посиланням.

Рослинна продукція, призначена для споживання людьми, може бути ввезена до Великої Британії за таких умов:

  • супроводжується фітосанітарним сертифікатом, виданими компетентним органом країни-експортера;

В Україні таким компетентним органом є Держпродспоживслужба.

  • імпортер такої продукції пройшов відповідну реєстрацію;
  • здійснене попереднє повідомлення органу нагляду Великої Британії про постачання– для деяких категорій продукції (коренеплоди, картопля, деякі фрукти, насіння, зернові та листові овочі);
  • пройшла контроль на прикордонному пункті.

Додаткова інформація – за посиланням.

 

Додатково регульована продукція

Окремі категорії продукції підпадають під додаткові заходи контролю – так звані регульовані продукти (англ. «regulated products»). Перед розміщенням на ринку Великої Британії виробник/імпортер такої продукції повинен отримати спеціальний дозвіл.

До такої продукції належать наступні категорії:

  • екстракційні розчинники
  • кормові добавки (для тварин)
  • корми для певних харчових потреб (для тварин)
  • процеси детоксикації кормів
  • ароматизатори
  • матеріали, що контактують з харчовими продуктами
  • харчові добавки
  • харчові ферменти
  • генетично модифіковані організми (ГМО)
  • опромінені харчові продукти
  • новітні продукти («novel foods»)
  • ароматизатори диму

Ґайд з процедури подання заявки на отримання дозволу – за посиланням.

Додаткова інформація – за посиланням.

 

Обмеження на імпорт продуктів харчування

Велика Британія може вводити обмеження на імпорт певних категорій харчової продукції з певних країн з метою захисту споживачів, якщо виявлено небезпечність такої продукції.

Обмеження можуть передбачати введення додаткових заходів контролю, зокрема партії контрольованої продукції можна імпортувати лише через визначені пункти прикордонного контролю або заборони на ввезення.

Наразі діють обмеження на імпорт деяких видів грибів і чорниці з України.

Перелік продуктів харчування, щодо яких введено обмеження, – за посиланням.

 

Маркування

Продукти харчування повинні містити наступну інформацію на упаковці і в супровідній документації:

Обов’язково має бути зазначена на упаковці наявність у харчовому продуктові наступних речовин:

  • підсолоджувачі або цукри;
  • аспартам (джерело фенілаланіну) і барвники;
  • лакриця (або гліциризинова кислота, її амонійна сіль);
  • кофеїн;
  • додані поліоли;
  • додані рослинні стерини та станоли.

Додаткова зовнішня упаковка партії продукції або упаковка для закладів HoReCa повинна містить такі дані:

  • назва продукту;
  • зазначення дати придатності («best before» або «use by»);
  • умови зберігання;
  • ім'я та адреса виробника/бізнес-оператора, відповідального за розміщення продукту на ринку.

Додаткова інформація – за посиланням.

Державні закупівлі

 

Де буде відбуватись опублікування британською стороною інформації щодо всіх запланованих закупівель, процедур державних закупівель, зокрема відповідного законодавства та адміністративних рішень з метою доступу до неї будь-якого зацікавленого замовника та економічного оператора?

З 1 січня 2021 року Велика Британія публікує можливості закупівель та інформацію на новому вебсайті під назвою FindATender (FTS). Це повторюватиме принцип щоденних публікацій на ресурсі ЄС (EU’s Tenders Electronic Daily, TED).

Найближчі події
ВСІ ПОДІЇ