Як блог у Tumblr переріс в освітній ІТ-центр
15 червня, 2022
Я маю кілька проєктів, але SkillsUp — це найулюбленіший і найцінніший для мене. Хочу поділитися з вами історією його створення та розповісти, як наша команда долала перешкоди, з якими стикалася.
Працюючи менеджеркою проєктів в IT-компанії, я зіткнулася з критичною проблемою підбору персоналу і зрозуміла, що її потрібно вирішити. Мій метод боротьби — не «полювання за головами», а саме навчання, стажування та планування кар’єрного зростання працівників. Саме цей повний цикл зараз запроваджено в SkillsUp.
Історія виникнення проєкту: від блогу в Tumblr до повноцінних IT-курсів
Проблема підбору персоналу спонукала мене піти працювати в освітній бізнес. Мій перший курс був для інженерів із якості (QA engineers) у межах компанії, у якій працювала.
У той момент я вирішила запустити курс по вивченню бізнес-аналізу, але вже окремо від свого місця роботи. Зробила такий крок, бо відчувала, що саме цей напрям буде актуальний найближчим часом. Так і сталося. Коли перша група закінчила навчання, на них «полювали» впродовж тижня, і всіх узяли на роботу. Саме з курсу «Занурення в бізнес-аналіз» розпочалася діяльність SkillsUp.
Неймінг та ідея проєкту виникли ще раніше. У часи, коли ми практикувалися з першими студентами, я вела блог на Tumblr, який назвала SkillsUp. На сторінці описувала процес навчання — що і як ми робили. Звідти й пішла назва мого освітньо-консультаційного центру.
Вебсайт проєкту з’явився завдяки студенту-практику, що навчався у мене. В певний момент він поставив мені філософське запитання: «Щоб ти робила, якби не була менеджером проєкту?». Я відповіла, що хотіла б викладати, а він запитав, що мені заважає робити це зараз. Моя відповідь була: «У мене немає сайту». За місяць він прийшов до мене і сказав: «Тепер ти маєш сайт і більше нічого не заважає навчати інших. Будь ласка, почни викладати».
Це був подарунок від нього, який мені неймовірно сподобався. Цим сайтом ми досі користуємося. Саме тоді народився SkillsUp: зареєстрували доменне ім’я без урахування конкретної дати, але запустили його 4 квітня 2011 року. Таким способом дістали номер 4.04, як помилку 404 — дуже символічно для ІТ-центру.
Далі проєкт розвивався завдяки «сарафанному радіо». SkillsUp виріс, і тепер це:
- ІТ-тренінги;
- можливість стажування в моїй ІТ-компанії WEEM;
- сприяння працевлаштуванню молодших спеціалістів після стажування у WEEM, де ми надаємо послуги з підбору персоналу для різних компаній.
Наші студенти вже працюють у великих компаніях: Google, Facebook, Microsoft, Amazon, Apple, Netflix тощо.
SkillsUp — це наскрізний життєвий цикл спеціаліста, який я хотіла створити. Багато випускників повертаються до нашої школи як викладачі, коли набувають досвіду. Потім, коли вони будують власні компанії, уже приходять до мене за консультаційними послугами, щоб далі розвиватися як професіонали.
Як Covid-19 та війна вплинули на бізнес?
Перша наша трансформація відбулася під час пандемії Covid-19. Тоді ми зіткнулись із першими челенджем для бізнесу. Проте змогли швидко перейти в онлайн, хоч і загубили частину клієнтів. Вони, як і наша команда, чекали, що все швидко закінчиться.
Ми почали викладати онлайн, а я навіть отримала задоволення від можливості бути більш мобільною, не прив’язуючись до одного місця. Це було дуже важливо для мене. Думали про вихід в офлайн не повністю, а хоча б у гібридній моделі, адже студенти втомилися від онлайн-навчання та потребували живих зустрічей.
Але виходу в офлайн так і не сталося, адже почалося повномасштабне вторгнення рф. Ми змушені були знов перелаштовуватися, і цього разу доволі серйозно.
У перші три місяці війни надали безплатний доступ до низки курсів для українців, що хотіли увійти в ІТ-сферу. Також відкрили набір на безоплатні кар’єрні консультації, щоб допомогти людям переорієнтуватися в такій важкій ситуації.
Зараз плануємо повертатися до активної роботи. У нас залишаються пропозиції для українців, можливості стажування, грантові програми. Також продовжуємо розширювати й передивлятися список курсів, що будемо викладати найближчим часом — відбираємо найбільш актуальні та оновлюємо навчальну програму. Працюємо з новими тренерами, які є практикуючими спеціалістами та експертами у своїй галузі. Тобто зараз ми ще раз перегруповуємося, передивляємося стратегію, та допомагаємо з цим іншим бізнесам.
Унаслідок повномасштабного вторгнення ми перестали користуватися російською платформою, на якій проводили наші курси. Тому стикнулися з проблемою перенесення важливої інформації: дані студентів та їхній прогрес, матеріали для навчання тощо. Наразі шукаємо новий майданчик, на якому будемо відновлювати нашу діяльність.