Кабінет Міністрів України удосконалив інструмент державних гарантій на портфельній основі
01 травня, 2024
Кабінет Міністрів України прийняв постанову щодо удосконалення фінансової підтримки українського бізнесу. Зміни спрямовано на підвищення ефективності державних гарантій, які надаються на портфельній основі. Нововведення дозволять підтримати український мікро, малий та/або середній бізнес в умовах воєнного стану.
Державні гарантії на портфельній основі
Бюджетним кодексом України передбачено можливість надання державних гарантій на підставі рішення Кабінету Міністрів України для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, що надаються суб’єктам господарювання мікропідприємництва, малого та/або середнього підприємництва, які є резидентами України, у розмірі, що не перевищує 80% загальної суми таких боргових зобов’язань за портфелем кредитів та 80% — за кожним окремим кредитом.
Метою надання гарантій на портфельній основі є підтримка українського мікро, малого та середнього бізнесу через спрощення доступу до банківського фінансування.
Що змінилося?
Термін дії державних гарантій буде продовжено:
- до 10 років для кредитів, які залучаються з метою відбудови основних засобів, зруйнованих частково або повністю внаслідок військової агресії;
- до 5 років для всіх інших категорій кредитів, що зі свого боку збільшує строк дії договорів для сільськогосподарських товаровиробників за попередньо наданими гарантіями.
Також з моменту прийняття акта з’являється можливість отримання кредитів під державні гарантії суб’єктами підприємництва, що провадять діяльність у сфері переробної промисловості (основний КВЕД) за всіма КВЕД Секції С Національного класифікатора України.
Нововведення дозволять підтримати суб’єктів господарювання мікро, малого та/або середнього підприємництва, які є резидентами України, у складних умовах воєнного стану, матимуть позитивний вплив як для реалізації довгострокових інвестиційних проєктів, так і забезпечення потреб в оборотному капіталі. Це сприятиме стабілізації економічного стану та підтримці національного виробництва на шляху до сталого відновлення.