Як правильно виводити кошти з платформи Payoneer на рахунок ФОП у ПриватБанку
18 липня, 2022
Payoneer — платіжна платформа, що надає фінансові послуги та грошові онлайн перекази. Payoneer (NASDAQ: PAYO) є світовим партнером у галузі цифрової комерції. З 2005 року Payoneer винаходить і створює глобальну екосистему, аби весь світ міг реалізувати свій потенціал. Від підприємців-початківців на ринках, що розвиваються, до провідних світових цифрових брендів, таких як Airbnb, Amazon, Google, Upwork та Walmart.
Про реєстрацію у Payoneer
Будь-яка робота з Payoneer починається з реєстрації. Перед тим, як створити акаунт, слід знати, що на платформі їх існує два типи:
- фізичний. На фізичний можуть подаватися як фізичні особи, так і ФОПи.
- корпоративний («компанія»). Корпоративні акаунти бувають двох типів — для ФОПів та для ТОВ/закордонної юридичної особи.
Основне правило при реєстрації як фізичних, так і корпоративних акаунтів — це чітке дотримання інструкцій: починаючи з заповнення реєстраційної форми на сайті та закінчуючи відповідями на відкриті запити всередині акаунту.
Який акаунт відкривати — фізичний чи корпоративний («компанія»)?
Якщо вам важливо, щоб бенефіціаром у реквізитах були ви як ФОП, тоді варто оформити тип акаунту «компанія» і в назві вказати PE Ім’я Прізвище (англійською), де PE означає «приватний підприємець». Основна перевага в тому, що весь функціонал буде відкритий для PE Ім’я Прізвище, зокрема банківські реквізити в USD, EUR, GBP тощо, що використовуються для інвойсингу.
Якщо ж акаунт вам потрібен для виводу коштів, наприклад, з фріланс бірж Upwork, Fiverr тощо, достатньо звичайного фізичного акаунту.
Які документи потрібно надати для відкриття акаунту?
- Для відкриття фізичного акаунту необхідно надати повні фото паспорта хорошої якості та заповнити опитувальник по лінії свого бізнесу (виду діяльності);
- Для відкриття корпоративного акаунту на ФОП потрібно все те саме, що і для фізичного акаунту + довідку про відкриття ФОП;
- Для відкриття корпоративного акаунту на юридичну особу (ТОВ/закордонна юридична особа) потрібно надати все те саме, що і для фізичного акаунту + реєстраційний документ юридичної особи (для закордонної юридичної особи — це Certificate of incorporation). У випадку реєстрації корпоративного акаунту на юридичну особу (ТОВ/закордонна юридична особа), яка немає відкритого корпоративного банківського рахунку в будь-якій країні, спочатку потрібно заповнити контактну форму на сайті, щоб з вами могли зв’язатись спеціалісти та допомогли в проведенні верифікації.
Чи є різниця у наборі сервісів між фізичним та корпоративним акаунтом?
Основний перелік сервісів абсолютно ідентичний. Єдина різниця у тому, що у випадку відкриття корпоративного акаунту, весь функціонал, зокрема і реквізити в банках-партнерах, що надаємо для використання, будуть належати саме підприємству. Тому, все залежить від позиціонування та потреб користувача.
Які документи для підтвердження мають бути у користувача Payoneer, на рахунок якого клієнт/замовник переказує гроші?
Для підтвердження вхідної транзакції клієнту Payoneer достатньо мати інвойс та договір. У разі запиту від нашої платформи, можна надати один із цих документів або ж обидва. У випадку, якщо у платника немає вебсайту та виникли складності в перевірці відносин між виконавцем і замовником, Payoneer може додатково запросити приклад листування з клієнтом, де обговорюються ті чи інші робочі аспекти.
З якої суми переказу у користувача має бути обов'язково договір на переказану суму?
Договір має бути обов’язково, не залежно від переказаної суми. Це один з основних документів, який може підтвердити фінансові відносини з тією чи іншою компанією або підрядником.
Як правильно виводити кошти
Який алгоритм виведення коштів на рахунок ФОП у ПриватБанку?
- Увійдіть до свого облікового запису.
- Виберіть Вивести > На банківський рахунок. Якщо ви ще не додали банківський рахунок для виведення, вам буде запропоновано це зробити. Якщо ваш банківський рахунок очікує на підтвердження, ми повідомимо вам про це.
- Виберіть валютний баланс або баланс картки, з якої потрібно вивести кошти.
- Виберіть відповідний валютний банківський рахунок ФОП, на який ви бажаєте вивести кошти. Зверніть увагу, для підприємців (ФОП) вивести кошти можна тільки на відповідні валютні рахунки ФОП (обмеження згідно із законодавством України).
- Введіть суму, яку ви бажаєте вивести чи суму, яку потрібно зарахувати на рахунок.
- За бажанням ви можете додати опис. Опис з'явиться на сторінці транзакцій у вашому обліковому записі та не буде відображений у вашій банківській виписці.
- Натисніть Огляд та перевірте введені дані.
- Натисніть Вивести, щоб надіслати запит на виведення коштів. Якщо у вашому обліковому записі включена двофакторна автентифікація, вам потрібно буде підтвердити свою особу за допомогою коду.
- Очікуйте листа з підтвердженням запиту на виведення коштів. У ньому будуть усі дані про те, коли кошти будуть зараховані на ваш банківський рахунок.
Чи є ліміт на виведення коштів на рахунки в українських банках?
Так, ліміт на виведення коштів складає 110 000 доларів США на місяць. У разі необхідності, суму ліміту можна збільшити. Для цього необхідно оформити запит через службу підтримки.
Яка комісія на виведення коштів на рахунки в українських банках?
Стандартна комісія на виведення коштів на рахунки в українських банках – 2%.
Чи може клієнт з фізичним акаунтом вивести кошти на рахунок ФОП в українському банку?
Так, така транзакція можлива.
Що треба вказати в описі транзакції?
Текст, який ви вводите в поле опису — для вашого власного використання. Він відображається лише на сторінці «Транзакції» у вашому обліковому записі. Його не буде у вашій банківській виписці. Ось кілька прикладів, що можна вказати в описі: «Виведення на мій банківський рахунок», «Кошти, зароблені за попередній місяць», «Кошти, отримані від фріланс-проєктів».
Які документи для підтвердження потрібні клієнту ПриватБанку, який має намір вивести власні кошти з рахунку Payoneer?
Зі сторони Payoneer в більшості випадків, коли акаунт верифікований, ніяких додаткових документів не потрібно. У разі необхідності, підтверджуючими документами може бути інвойс чи договір. ПриватБанк також може запросити певний перелік документів. Для отримання більшої кількості деталей, цю інформацію потрібно напряму уточнювати з банком.
Важливість правильної декларації коштів
Після виводу коштів на валютний рахунок ФОП необхідно сплатити податки та правильно задекларувати надходження. Це важливо робити з декількох причин:
- Ви відзвітуєтесь перед державою, а отже податкові органи не матимуть до вас жодних претензій, що дозволить вам спокійно займатись своєю діяльністю, не переймаючись через можливі проблеми із законодавством;
- Сплачуючи податки ви вкладаєтесь в розвиток країни, що особливо важливо під час повномасштабної війни, адже ви забезпечуєте коштами критично важливі сфери: військову та соціальну.