Розведення страусів
Для двох страусиних сімей необхідно придбати ділянку площею від 1 тис. кв. м, де розмістяться загони для дорослих птахів, невелике приміщення, де вони можуть зимувати, та де розмістяться інкубатори та годівниці. Також потрібна окрема будівля для зберігання корму для страусів, там же можна розмістити інкубатор.
Харчуються страуси різними видами зернових культур (пшениця, ячмінь, кукурудза, просо, боби, горох) та травою (конюшина, силос злакових культур, капуста городня білокачанна, кормова, шпинат, листя моркви тощо). Доросла птиця потребує до 2 кг корму в день: його можна закуповувати в сільськогосподарських підприємств.
Для обслуговування ферми, де живуть три дорослих страусиних сім’ї (орієнтовно — сто молодих птахів) достатньо трьох-чотирьох працівників.
Розрахунок прибутковості від реалізації страусів: страус в рік зносить 60 яєць, з яких в середньому може вийти 40 страусенят. Кожен з них через рік досягне необхідного віку для реалізації та дасть 100 кг живої ваги, готової до продажу.
Крім того, на страусовій фермі можна розвивати і туристичний напрямок — пропонувати відвідувачам споглядати за страусами, що може гарантувати додатковий прибуток від бізнесу.