Миловаріння
Для виробництва мила будуть потрібні такі складники:
- Мильна основа — те, без чого неможливо зварити домашнє мило. Складається з жирних кислот і гліцерину. Зазвичай продається на вагу.
- Олії-основи — додають в мило, щоб воно не сушило шкіру і не викликало подразнення. Базові олії: оливкова та кокосова.
- Ефіри — використовуються для аромату. Їх можна купити в аптеці або в магазинах рукоділля.
- Барвники — допомагають створювати яскраве і незвичайне мило. Краще вибирати натуральні барвники: можна використовувати відвари трав і квітів, сухі екстракти рослин, різні спеції, косметичні глини тощо. Найчастіше застосовується саме косметична глина.
- Наповнювачі — можуть бути м’які компоненти або мелена кава, малинове насіння, абрикосові кісточки тощо, а також сушені квіти (наприклад, лаванда) та інші добавки.
- Форми — в миловарінні використовуються як класичні, прямокутні, форми, так і фігурні.
- Ваги — необхідні, щоб визначати вагу готового шматка домашнього мила, ціна продукції залежить саме від цього параметра.
- Ємності — знадобляться в процесі миловаріння. Каструлі без емалі (краще з нержавійки), форми для водяної лазні, а також дрібні інструменти (ножі та терки для мильної основи, піпетки, лопатки, мірні скляні ємності).
Щоб розрахувати собівартість домашнього мила, потрібно знати:
- Яка кількість інгредієнтів йде на виробництво 1 кг домашнього мила, тобто внести в собівартість витрати на матеріали.
- Вартість упаковки.
- Витрати на збут продукції. Якщо ви продаєте через інтернет-магазин, то ви несете поштові витрати; якщо здаєте товар на реалізацію в магазин — транспортні витрати.
- Коефіцієнт, за яким оцінюється ручна робота. Наприклад, стандартне прямокутне мило виконати простіше, ніж фігурне. Відповідно, робота майстра коштуватиме по-різному.
- Інші витрати, куди включаються рекламні, комунальні, непередбачені витрати. Їх не вдасться вирахувати з точністю, але варто мати їх на увазі.
Миловаріння як бізнес потребує мінімальних початкових вкладень. Розпочати можна з 5000 гривень — цього буде достатньо, щоб закупити витратні матеріали та здійснити рекламу товару. Але якщо ви зацікавлені в розвитку і масштабі, то сума зросте до 20000 гривень. Ці кошти підуть на розробку унікальної упаковки, налагодження збуту, активну рекламу та створення широкого асортименту.
Миловаріння — це досить проста форма малого бізнесу у форматі самозайнятості, який можна організувати в домашніх умовах і з мінімальними початковими вкладеннями. Але як і в будь-якому бізнес-проєкті, підходити до реалізації ідеї потрібно обдумано: аналізувати ринок, формулювати концепцію, розраховувати собівартість, шукати канали продажу тощо. Якщо ви грамотно сплануєте всі бізнес-процеси, то миловаріння як бізнес принесе вам хороший успіх у вигляді прибутків від творчої діяльності.