Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Експорт

ЄС остаточно схвалив продовження режиму безмитної торгівлі для України до червня 2025 року

img

Рада Європейського Союзу остаточно схвалила продовження режиму безмитної торгівлі для України ще на 12 місяців. Режим розпочав діяти у червні 2022 року і тепер буде застосовуватися до червня 2025 року. Наразі ЄС займає 65% в експорті та 51% в імпорті до України і є якірним українським торговельним партнером.

 

Торгові преференції та реакція на блокування кордону

Автономні торгові переваги ЄС стосуються аграрної продукції, яка не була повністю лібералізована в Угоді про асоціацію з ЄС. Це 36 категорій товарів, щодо яких ще не передбачено тарифних квот, а також товари, до яких застосовується система вхідних цін. Також автономні торгові преференції ЄС передбачають, що не будуть застосовуватися антидемпінгові та захисні заходи для металургійної продукції.

Водночас різка зміна торговельних потоків між Україною та ЄС, зокрема, різке збільшення торгівлі окремими товарами через сусідні держави-члени ЄС, призвели до цілої низки негативних рішень, зокрема, до блокування кордону. Як реакція на них — в Регламенті ЄС щодо продовження автономних торгових преференцій містяться положення щодо особливих захисних заходів, зокрема, й автоматичні заходи щодо кукурудзи, мʼяса птиці, цукру, вівса та круп. 

 

Передбачувані умови торгівлі на період до вступу в ЄС

Україна і ЄС погодили, що продовження автономних торгових преференцій буде останнім і до літа 2025 року сторони оновлять Угоду про асоціацію таким чином, щоб встановити передбачувані умови торгівлі на період до вступу в ЄС.

Переговори будуть стосуватися не лише мит на ті аграрні товари, які ще не лібералізовані, але і виробничих стандартів, таким чином, щоб зняти упередження щодо української продукції. Також Кабінет Міністрів України намагатиметься досягти зняття усіх тимчасових заходів, які вжили сусідні держави-члени ЄС та Україна, що суперечать логіці відкритої торгівлі між країнами.