Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Новини

Верховна Рада України розширила права і можливості осіб з інвалідністю у сфері праці

img

Верховна Рада України підтримала законопроєкт №5344-д про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю. Документ суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування і спрямований на створення рівних умов для всіх, хто може та хоче працювати, аби реалізувати свій потенціал, відчувати залученість у суспільство. Зокрема, проєктом закону передбачено застосування однакових правил щодо працевлаштування людей з інвалідністю для приватного та державного секторів економіки.

 

Серед норм ухваленого законопроєкту: 

  • Соціальний супровід на робочому місці: людина з інвалідністю отримує послугу соціального супроводу на робочому місці (у взаємодії з роботодавцем, трудовим колективом), додатково може залучатися персональний асистент, перекладач жестової мови. 

  • Професійна адаптація: залучення приватних агенцій для працевлаштування людей з інвалідністю,  фінансування освіти та перепідготовки осіб з інвалідністю. 

  • Фінансування облаштування робочого місця: впровадження державних стандартів облаштування робочого місця для різних видів втрати функціоналу, роботодавець може отримати компенсацію за застосування розумного пристосування робочого місця для працівника з інвалідністю коштом спеціально створеного фонду, що наповнюється з цільових внесків; людина з інвалідністю, яка здійснює діяльність як ФОП,  також може отримати компенсацію для облаштування свого робочого місця. 

  • Можливість вибору для роботодавця: працевлаштувати осіб з інвалідністю в межах нормативу або сплатити цільовий внесок, який спрямовується до фонду для підтримки працевлаштування людей з інвалідністю.

  • Нові можливості для соціального підприємництва: пільги та компенсації можуть отримати не лише підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, а й будь-які підприємства, що працевлаштовують визначену в законі кількість людей з інвалідністю; розширюються критерії для створення підприємств трудової інтеграції та захищеного працевлаштування.

 

Загалом, за даними Міністерства соціальної політики України, законопроєкт суттєво наближає умови працевлаштування до європейських.