Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Ініціативи

Понад 2 млн грн на відновлення постраждалого бізнесу: результати освітньо-грантової програми Міцність

img

Освітньо-грантова програма Міцність стартувала у вересні 2023 року та мала на меті підтримати й відновити бізнес у постраждалих від повномасштабної війни Одеській, Харківській та Дніпропетровській областях, надавши українським підприємцям необхідну допомогу для розвитку.

 

Про ініціативу

74 учасники програми протягом трьох місяців невпинно здобували актуальні знання та пройшли 6 освітніх модулів щодо планування бізнесу, маркетингу, міжнародної торгівлі, бухгалтерського та фінансового менеджменту, електронної комерції, розвитку інноваційних технологій і психологічної стійкості.

15 грудня 2023 року відбувся фінальний онлайн-захід освітньо-грантової програми Міцність, де за результатами проходження програми, створення власної стратегії відновлення бізнесу та нових робочих місць журі обрало 20 найпрогресивніших учасників проєкту.  Кожен з них отримав фінансову допомогу в розмірі 3 000 доларів США на покриття витрат на закупівлю нового обладнання, ремонт приміщення, запасів сировини та інших необхідних витрат для регенерації власної справи. Загальний грантовий фонд програми — 2,202 млн гривень.

«Коли я починав створювати бізнес, мені здавалося, що в темі маркетингу та продажах усе дуже складно та незрозуміло. Але зараз, завдяки розгорнутому огляду теми просування продуктів та послуг, я отримав чіткі стратегії та інструменти, які вже успішно використовую, а взаємодія з іншими учасниками програми допомогла мені розширити свій погляд на маркетинг. Тепер я відчуваю впевненість та вмію ефективно просувати продукт власної справи», — підкреслив один з переможців програми Олександр з Кривого Рогу, власник крафтової пекарні «Жито»

 

Переможці проєкту

  • Ганна Кравцова «Сироварня Кравцових». Підприємство використовує унікальну комбінацію традиційних методів сироваріння та сучасних технологій.
  • Андрій Мануйлов «IOON Tech». Підприємство розвивається у сфері наукоємного консалтингу та має продуктовий напрям — розробка, виробництво та впровадження пристроїв-генераторів антисептичного засобу IOON ONE MED.
  • Наталія Бережна «Сонце Фрукт». Виробництво корисних солодощів і снеків.
  • Євгенія Молчанова «Зелений Гай». Ферма-сироварня займається виробництвом харчових продуктів і послугами зеленого туризму.
  • Андрій Максименко. ФОП займається виробництвом корпусних та м’яких меблів.
  • Анатолій Федорець «Top-gun». Спортивний клуб, що організовує та проводить тактичні тренувальні заняття.
  • Веніамін Товстоп’ятко «Wild Sandwich». Вегетаріанський заклад.
  • Олена Самарська «Микола». Підприємство веде фермерське господарство.
  • Олександр Чувасов «ЖИТО». Крафтова пекарня.
  • Микола Міканов «Premier Parfum». Підприємство займається  парфумерно-косметичною промисловістю.
  • Андрій Бойко «Blackwood». Аксесуари зі шкіри та дерева.
  • Михайло Цибулька «Faina Bee». Бізнес займається продуктами бджільництва.
  • Олег Піддубний «Colorit». Розмальовки кольоровим піском, місія проєкту — розвиток дітей під час гри.
  • Ганна Зенченко «SHE.IS.UА». Підприємство займається виробництвом брендованого одягу.
  • Олексій Проценко. ФОП працює на ринку одягу для танців.
  • Валентина Коробка «Балаклійські Чани». Підприємство планує займатися адаптацією військових.
  • Владислав Богуславський «Доктор Гаф». Ветеринарна лікарня.
  • Олексій Євсюков «Avex». Підприємство виробляє купальники та фітнес-одяг.
  • Ангеліна Щаблика «Anhel Kids». Компанія займається пошивом чохлів на дитячі стільці для годування.
  • Олена Приходько. ФОП займається діяльністю, пов’язаною з бджільництвом.

 

«Модуль про те, як подавати мінігранти, розставив для мене всі крапки над “і”. Моя команда прагне створити новий підпроєкт у межах закладу та виробляти власні веганські солодощі. Тепер точно знаю, що в поданні заявки на грант мені необхідно в кошторисі вказувати саме вид обладнання, яке я хочу отримати, та розповідати більше про команду, нашу історію», — сказала Вікторія з Одеси, співвласниця веганського кафе «Wild Sandwich» та одна з переможниць програми

Переможці програми Міцність продемонстрували можливість розширення бізнесу та впливу проєкту на більшу кількість людей чи регіонів, бажання надавати більше нових робочих місць, поділилися стратегічними пріоритетами компанії на наступні 3–5 років і пояснили необхідності впровадження власного проєкту та його терміни. 

«Я йшла на програму, щоб отримати підтримку для розвитку сімейного підприємства з виготовлення крафтових копченостей, але ризикнула та змінила мету бізнес-проєкту, оскільки в суспільстві гостро стоїть проблема збереження ментального здоров’я українців. Так з’явився проєкт підтримки військових та ВПО “Балаклійські чани”. Команда менторів і кураторів програми навчала будувати бізнес під час повномасштабної війни, а також надавала поради щодо ментального здоров’я та терпляче підтримувала», — відгук однієї з переможниць — Валентини Коробки з Харкова, власниці бізнесу «Балаклійські Чани»

Довідково:

  • Освітньо-грантова програма Міцність організована мережею центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та державної установи «Офіс з розвитку підприємництва та експорту». Програма реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».