Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Експорт

Підсумки «митного безвізу» 2024

img

Важливою подією минулого року став перехід України на застосування NCTS (Фаза 5) у квітні. Україна довела, що спроможна не лише запроваджувати європейські митні системи, а й удосконалювати їх паралельно з іншими країнами-учасницями Конвенції про процедуру спільного транзиту. Про це повідомляє Державна митна служба України.

 

Україна стала однією з перших країн-учасниць Конвенції, що перейшли на застосування NCTS (Фаза 5), і стала прикладом злагодженої та наполегливої роботи митних органів і трейдерів.

Як зазначено, за 2024 рік у країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було успішно завершено понад 73 тис. переміщень, розпочатих митними органами України. Водночас в Україні було успішно завершено більше 21 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції. Загалом оформлено більше 94 тис. транзитних декларацій, з них майже 60 тис. у системі NCTS (Фаза 5).

Від початку застосування в Україні процедури спільного транзиту, тобто з 1 жовтня 2022 року, митники оформили 136,2 тис. транзитних декларацій.

Разом із тим, система NCTS застосовується трейдерами для внутрішнього транзиту. Якщо порівнювати дані 2023 і 2024 років, то це відповідно 1,3 тис. і 3,2 тис. переміщень, тобто кількість таких операцій зросла майже у 2,5 рази.

 

Як інформує Держмитслужба щодо гарантування під час процедури спільного транзиту, у 2024 році відповідно до умов Конвенції про процедуру спільного транзиту в системі управління гарантіями GMS зареєстровано 109 загальних та 10 151 індивідуальна гарантія. 

 

Станом на початок січня 2025 року чинними є 89 загальних та 5 901 індивідуальна гарантія, загальна сума гарантування яких складає близько 759,5 млн євро.