Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Новини
Ініціативи

Країна е-Підприємців: відбулася презентація 5 нових послуг на порталі Дія

img

5 листопада під час масштабного заходу «Країна е-Підприємців» презентували нові сервіси, які від сьогодні доступні для кожного українця в Дії.

«Сьогодні Україна демонструє, як цифрові інновації можуть сприяти економічному зростанню та стійкості навіть у найскладніших умовах. Допомагаючи розробити інтегрований сервіс «е-Підприємець» через проєкти EU4DigitalUA та DT4UA, Європейський Союз сприяє полегшенню життя підприємців в Україні. Це важливо, адже підприємці є основою економічного відновлення країни. Це рішення, засноване на новітніх знаннях, є важливою віхою на шляху до безпеки, ефективності та прозорості в адмініструванні бізнесу в Україні», — зазначив Ремі Дюфло, заступник голови Представництва ЄС в Україні.

Відтепер на порталі Дія у тестовому режимі працюють 5 нових послуг у межах комплексного сервісу «е-Підприємець», які кожен українець може оформити за 20 хвилин, не виходячи з дому.

«Український бізнес відіграє ключову роль у розвитку країни. Зі свого боку, ми як держава робимо все можливе, щоб спростити життя підприємців, — прибрати зайву бюрократію, надати стимули для розвитку та створити найкращі умови для масштабування. Саме за таким принципом і побудований комплексний сервіс е-Підприємець на порталі Дія. Це ще одна революція у сфері державних послуг, яка дає змогу витрачати час на розвиток бізнесу, а не черги чи збір документів. Відкрити або масштабувати бізнес можна за однією заявою всього за кілька хвилин замість 1,5 місяця ходіння по держустановах», — зазначив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України.

 

Серед нових послуг:

  • Єдиний рахунок для податкових платежів: ФОПи можуть сплачувати податки, не боячись ввести неправильні реквізити та уникаючи переплат.

  • Повідомлення про прийняття працівників: оформити трудовий договір та прийняти людину на роботу, не виходячи з дому чи офісу? Так! Необхідно лише заповнити заяву та засвідчити КЕПом.

  • Реєстрація РРО та ПРРО: раніше підприємцю, щоб зареєструвати касовий апарат, необхідно було відвідати податкову. Тепер кілька тапів у Дії — і все готово! 

  • Відкриття банківського рахунку: ФОПи можуть відкрити рахунки в банках-партнерах (Райффайзен банк та Сенс банк) безпосередньо через Дію. 

  • Подання форми 20-ОПП: ФОПи можуть подавати повідомлення про об’єкти оподаткування в електронній формі, без відвідування податкової інспекції.

 

Також під час події заступник міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції Валерія Іонан розповіла про цифрові можливості для підприємців доступні на порталі Дія.Бізнес, серед яких чатбот, персоналізований особистий кабінет, каталог подій, оновлений фільтр пошуку на маркетплейсі фінансових можливостей та про багато інших інноваційних функцій.

My image

«Віримо, що Україна — це країна підприємців. Через платформу Дія вже відкрито понад 678 тисяч ФОПів. Ми в Мінцифрі створюємо безоплатні продукти та сервіси для розвитку бізнесу, й одним із ключових проєктів є Дія.Бізнес, що об’єднує онлайн-платформу з необхідними послугами та мережею офлайн-центрів підтримки підприємців. Нещодавно ми перезапустили портал Дія.Бізнес, щоб запропонувати ще більше можливостей для українських підприємців. Мережа центрів Дія.Бізнес за підсумками освітньо-грантових акселераторів за 2023–2024 роки вже надала понад 183 мільйони гривень від соціально відповідального бізнесу та міжнародних партнерів, а до 6 листопада можна подати заявку на участь в освітньо-стипендіальній програмі «Міцність», —  зазначила Валерія Іонан, заступник міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції.

Особливістю заходу став маркет, де свою продукцію представили підприємці, які користувалися послугами національного проєкту Дія.Бізнес. Серед компаній маркету — учасники національної грантової програми «Траєкторія», національного акселератора «Власне», візійного жіночого акселератора «Відважна» та «Відважна-2», освітньо-грантової програми «Початок» та компанія-учасник Національного павільйону України на міжнародній виставці органічних продуктів BIOFACH 2024. Відвідувачі могли ознайомитися з різноманітною продукцією — від екологічних солодощів та модних аксесуарів до дитячих книг, іграшок і текстилю.

«Цей сервіс був розроблений з урахуванням потреб українських підприємців. Те, що робить українського е-Підприємця по-справжньому унікальним, — це його масштабованість. Ту саму технологію можна легко застосувати до різних життєвих чи бізнесових подій. Чи то відкриття бізнесу, управління особистими правовими справами, чи виконання складних адміністративних завдань — ця технологія може поширитися на інші сфери та задовольнити будь-які життєві або бізнесові потреби. Це інструмент, який може слугувати не лише підприємцям, але й кожному громадянину України», — зазначила Інґрід Тоонекурґ, членкиня правління Академії електронного управління.

Орім цього, у межах заходу відбулася дискусія «Цифрові можливості для бізнесу від держави», у який взяв участь директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту Андрій Ремізов, поділившись досягненнями українських підприємців завдяки цифровим інструментам порталу Дія.Бізнес.
«Пʼять нових послуг на порталі Дія — це важливий крок, який допоможе підприємцям заощадити час, спростити етапи роботи та створити більше можливостей для зростання. Ми в Офісі з розвитку підприємництва та експорту також регулярно працюємо над удосконаленням бізнес-процесів для українських підприємців. У межах національного проєкту Дія.Бізнес постійно покращуємо наші сервіси. Нещодавно ми оновили портал, додавши розділ Digital, чатбот, персоналізований кабінет та інші цифрові інструменти, які роблять доступ до всіх послуг ще простішим та швидшим. Ми прагнемо створити екосистему, де всі бізнес-послуги та можливості спрощують життя підприємців і сприяють розвитку їхнього бізнесу», — підкреслив Андрій Ремізов, директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту.

Також під час події представники провідних українських бізнесів долучилися до панельної дискусії про онлайн-послуги для підприємців, які спрощують життя, заощаджують час та протидіють корупції. А підприємці, які користувалися послугами Дія.Бізнес, поділилися власним досвідом у межах дискусії «Власний досвід: як запустити з нуля та розвивати бізнес в умовах війни».

Завдяки спільним зусиллям держави, бізнес-спільноти й партнерських програм українські підприємці отримують доступ до сучасних цифрових інструментів, які роблять ведення бізнесу простішим, швидшим і прозорішим. Україна — країна можливостей для підприємців.

 

Захід «Країна е-Підприємців» проведено Міністерством цифрової трансформації України  спільно з Офісом розвитку підприємництва та експорту у співпраці з фінансованим Європейським Союзом проєктом DT4UA, що впроваджує Академія електронного управління. 

Комплексну послугу «е-Підприємець» розробили в межах проєктів EU4DigitalUA та DT4UA, що фінансує Європейський Союз та впроваджує Академія електронного управління Естонії. Комунікаційну підтримку сервісу надає Міжнародний та іберо-американським фонд адміністративної і державної політики (FIIAPP).