Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Гранти

Конкурс для креативних індустрій України зі зміцнення міжнародної присутності

img

Європейська комісія в межах програми Creative Europe продовжує набір учасників на конкурс підтримки українських культурних та креативних організацій, митців і професіоналів. Ініціатива спрямована на надання додаткових ресурсів і можливостей для тих, хто працює у культурній сфері України, допомагаючи їм продовжувати свою діяльність, розвивати міжнародні партнерства та зміцнювати свою присутність на європейській культурній арені. Загальний бюджет конкурсу — 5 млн євро. 

 

Про конкурс

Ініціативою передбачено співпрацю з організаціями з інших країн програми Creative Europe, що дозволить створювати спільні проєкти, обмінюватися досвідом та зміцнювати культурні зв’язки на міжнародному рівні.

Проєкти повинні демонструвати глибоке розуміння складності сучасної ситуації в Україні та розробляти рішення, які сприятимуть розвитку, експериментуванню, поширенню або застосуванню конкретних практик щодо того, як культура та мистецтво можуть сприяти стійкості під час війни та відновленню післявоєнного часу.

Очікується, що ця ініціатива полегшить реалізацію майбутніх інвестицій, пов’язаних з відновленням культурних і креативних секторів в Україні, особливо з огляду на статус кандидата в члени ЄС.

Підтримка буде надана трьом проєктам такої тематики

1. Підтримка українських митців та культурних організацій

Пропозиції за цією темою мають підтримувати співтворчість українських митців і культурних організацій з їхніми колегами та сприяти демонстрації їхнього мистецтва і творів як в Україні, так і в країнах-учасницях програми Creative Europe. 

2. Сприяння доступу українців до культури та культурної спадщини

Пропозиції за цією темою повинні сприяти доступу українців до культури та культурної спадщини, зокрема для переміщених осіб в Україні та країнах-учасницях програми «Креативна Європа». Такі проєкти повинні сприяти інтеграції, соціальній згуртованості або покращенню здоров’я через культуру. 

3. Підготовка до післявоєнного відновлення українських культурних і креативних секторів

Пропозиції за цією темою мають сприяти підготовці до післявоєнного відновлення українських культурних і креативних секторів, а також підтримувати їхній внесок у суспільну стійкість через розбудову потенціалу та діяльність із налагодження мережевих зв’язків.

Загальний бюджет конкурсу  — 5 мільйонів євро.

 

Для кого?

Участь у конкурсі можуть взяти заявники (бенефіціари та афілійовані особи), які:

  • є юридичними особами (державними чи приватними організаціями);

  • зареєстровані в одній із країн-учасниць Creative Europe.

 

Пропозиції повинні бути подані консорціумом із щонайменше двох заявників, з яких принаймні одна організація консорціуму розташовується в Україні.

 

Як взяти участь?

Усі пропозиції заявники повинні подати в електронній формі через Портал фінансування та тендерів.

Процес подання складається з 2 етапів:

  • створення облікового запису користувача та реєстрація організації, після чого заявники отримають ідентифікаційний код учасника;

  • подання пропозиції, а саме: адміністративної інформації про заявників та зведеного бюджету, технічного змісту пропозиції, додаткових даних проєкту та додатків. 

 

Шаблони усіх документів можна знайти за посиланням.

Дедлайн подання заявок — 6 лютого 2025 року (17:00)

Довідково:

  • Creative Europe — це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є захист, розвиток та промоція європейського культурного та мовного розмаїття та спадщини, а також підвищення конкурентоспроможності та економічного потенціалу сектору культурних та креативних індустрій, зокрема аудіовізуального. Україна стала учасницею програми у 2016-му році. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 30 різних конкурсах. Загальний європейський бюджет програми 2021-2027 років складає 2,44 млрд євро. Наразі програма працює у 40 країнах.