Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Допомога від Ради бізнес-омбудсмена

Рада бізнес-омбудсмена безкоштовно представляє та захищає законні права підприємців перед державними органами. Досвідчені юристи допомагають бізнесу вирішувати спори без суду.

Допомога від Ради бізнес-омбудсмена

Рада бізнес-омбудсмена

Це незалежний постійно діючий консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України, метою якого є створення прозорих умов ведення бізнесу та запобігання корупції у державних та місцевих органах влади, а також державних або підконтрольних державі компаніях. 

Установа слугує альтернативним вирішенням спорів у стосунках підприємців з державними органами, а одне з її ключових завдань — забезпечення ефективної системної комунікації бізнесу з державою.

Місія установи

Долати прояви недобросовісної поведінки стосовно бізнесу з боку державних органів шляхом проведення розслідувань, а також розв’язувати системні проблеми підприємців, що впливають на якість бізнес-клімату. 

Унікальність РБО в тому, що установа слугує альтернативним вирішенням спорів у стосунках бізнесу з державними органами, а її медіація дозволяє забезпечити відкритий діалог бізнесу з державою.

Як бізнесу подати скаргу до РБО?

Приклади звернень

Аби потенційні скаржники краще розуміли, як Рада бізнес-омбудсмена розслідує звернення підприємців та розв'язує проблеми, команда установи регулярно ділиться з аудиторією історіями успішно закритих розслідувань. Приклади найпоширеніших звернень: з податкових питань, щодо дій правоохоронних органів та дій державних регуляторів, а також кейси Лінії підтримки РБО.


Детальніше

Відповіді на поширені питання щодо Ради бізнес-омбудсмена

Коли я можу звернутися до Ради бізнес-омбудсмена?
Звертайтеся до Ради бізнес-омбудсмена, якщо у вас виникла проблема з органами державної та місцевої влади, державними/підконтрольними державі компаніями, і ви не в змозі вирішити її самостійно.
Які скарги не розглядає Рада бізнес-омбудсмена?
Рада бізнес-омбудсмена не розглядає скарги стосовно справ, що знаходяться на судовій стадії чи в арбітражі, скарги щодо справ, які вже розглянуті судом чи арбітражем, а також скарги приватного бізнесу один на одного. Рада також не розглядає скарги, коли сторона, яка зазнала впливу недобросовісної поведінки, не вичерпала принаймні одну інстанцію адміністративного оскарження, доступну такій стороні згідно із чинним законодавством та внутрішніми правилами сторони, щодо якої подана скарга.
Чи може Рада бізнес-омбудсмена примусити Уряд розв’язати мою проблему?
Бізнес-омбудсмен розробляє рекомендації державним органам та застосовує свій авторитет, аби рекомендації було втілено вчасно та повною мірою. Він також має право передати справу до Антикорупційного бюро та привернути увагу Президента чи Прем'єр-міністра до розгляду справи. У разі, якщо державні органи відмовлятимуться втілювати рекомендації Ради і якщо це негативно впливатиме на бізнес-клімат в Україні, бізнес-омбудсмен має право привертати увагу громадськості до ситуації через звіти/позиційні документи, що їх оприлюднює Рада бізнес-омбудсмена на своєму сайті, та через ЗМІ.
Яким чином я можу подати скаргу?

Подавати  скарги можна онлайн через  вебсайт  Ради: https://boi.org.ua/complaint/online.

Скарги також будуть розглядатися, якщо надійдуть електронною поштою. Бізнес-омбудсмен, серед іншого, може розпочати  розслідування за власної ініціативи,  якщо дізнається про випадки можливого зловживання зі ЗМІ або будь-яких інших джерел.

Якщо я подам скаргу, чи буде розголошуватись моє ім’я?
Ім’я та електронна пошта необхідні, щоб Рада бізнес-омбудсмена змогла зв’язатися зі скаржником з приводу скарги. Рада не розглядає анонімні скарги. Уся інформація щодо скарги суворо конфіденційна, а назва компанії може розголошуватись в кейсах лише з її дозволу.
Чи треба платити за подання скарги?

Ні. Послуги Ради бізнес-омбудсмена безкоштовні.