Хімчистка
Хімчистка — вид побутової послуги, який набирає в Україні все більшої популярності. З кожним роком українці купують все більше виробів зі шкіри, хутра, шовку та інших специфічних та делікатних тканин. Всі ці речі потребують особливого догляду, який неможливо забезпечити вдома. Тому люди йдуть туди, де професійно виведуть плями з улюблених речей.
Відкриття хімчистки — досить складний та трудомісткий процес. Необхідно знайти відповідне приміщення, погодити роботу з багатьма інстанціями, закупити необхідне обладнання, навчити персонал та побудувати прибуткову стратегію.
Такий бізнес вимагає детального технологічного прорахунку перед запуском. Важливо розуміти, що є дві основні технології, від вибору яких повністю залежатиме весь подальший виробничий процес:
- Сухе чищення — використовуються спеціальні розчинники, які без води прибирають забруднення з одягу. При цьому тканина не деформується, а масляні, жирні та інші плями видаляються без сліду. Найпопулярнішим реагентом тут є перхлоретилен (ПХЕ). Однак він дуже токсичний і леткий, тому його використовують тільки в машинах замкнутого циклу. Існують також екологічні розчинники на основі силікону (Intense, Sensene).
- Аквачистка — більш екологічна технологія, в якій основну роботу виконує вода зі спеціальними засобами для чищення. Вода — універсальний розчинник, який легко справляється з виведенням плям із волокон, а спеціальні присадки не дозволяють бруду знову проникнути в структуру тканини. Мінус технології полягає в тому, що не всі речі можна з її допомогою вичистити.
- Змішаний тип — можна скомбінувати дві технології. Устаткування для аквачистки недороге та ефективне. Воно може бути основою виробничого циклу. Для складних та делікатних речей доведеться придбати невелику суху лінію, яка працюватиме з обмеженим обсягом.
Устаткування для хімчистки
Для хімчистки будуть потрібні:
- машина сухої хімічної чистки продуктивністю близько 10-15 кг в годину;
- промислова пральна машина;
- стіл для виведення різних плям;
- парогенератор потужністю від 30 кВт;
- стіл прасувальний з нагріванням робочої поверхні і вакуумним відсмоктуванням;
- парові пневматичні манекени для брюк і верхнього одягу (по 1 шт.).
Орієнтовна сума інвестицій для старту:
від 34 000 USD ~ 1 271 600 грн