Juscutum спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Експертно-консультаційним комітетом з розвитку ШІ розробили рекомендації для розробників технологічних рішень на основі штучного інтелекту. Поради за методологією HUDERIA враховують міжнародні стандарти, етичне використання даних, прозорість алгоритмів та дотримання прав людини.
Серед головних рекомендацій:
Перед розробкою продукту з ШІ ознайомтеся із міжнародними стандартами та врахуйте всі ризики. Головні вимоги можна знайти на EU AI Act та GDPR.
Використовуйте відкриті дата-сети, що відповідають етичним стандартам. Зверніть увагу на набори даних із порталу відкритих даних Google Data Set Search, Kaggle тощо. Якщо ж працюєте з власними даними, переконайтеся в їх правильності.
Додайте функцію пояснення рішень. Це допоможе користувачам розуміти, як працює алгоритм і перевіряти його прозорість.
Не використовуйте чутливі дані, зокрема, ПІБ геолокацію, номери карток і банківських рахунків, якщо це не впливає на роботу алгоритму. Якщо ж дані необхідні, отримайте згоду користувачів на збір та обробку.
Регулярно оцінюйте, чи ШІ не порушує права людини.
Перевірити продукт на безпечність для прав людини та детальніше ознайомитися з методологією HUDERIA можна за посиланням.