Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Як створювати безпечні ШІ-продукти для людей: 5 порад для стартапів і компаній

13.02.2025, 15:03
Story Image

Juscutum спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Експертно-консультаційним комітетом з розвитку ШІ розробили рекомендації для розробників технологічних рішень на основі штучного інтелекту. Поради за методологією HUDERIA враховують міжнародні стандарти, етичне використання даних, прозорість алгоритмів та дотримання прав людини.

 

Серед головних рекомендацій:

  1. Перед розробкою продукту з ШІ ознайомтеся із міжнародними стандартами та врахуйте всі ризики. Головні вимоги можна знайти на EU AI Act та GDPR.

  2. Використовуйте відкриті дата-сети, що відповідають етичним стандартам. Зверніть увагу на набори даних із порталу відкритих даних Google Data Set Search, Kaggle тощо. Якщо ж працюєте з власними даними, переконайтеся в їх правильності.

  3. Додайте функцію пояснення рішень. Це допоможе користувачам розуміти, як працює алгоритм і перевіряти його прозорість.

  4. Не використовуйте чутливі дані, зокрема, ПІБ геолокацію, номери карток і банківських рахунків, якщо це не впливає на роботу алгоритму. Якщо ж дані необхідні, отримайте згоду користувачів на збір та обробку.

  5. Регулярно оцінюйте, чи ШІ не порушує права людини.

 

Перевірити продукт на безпечність для прав людини та детальніше ознайомитися з методологією HUDERIA можна за посиланням.

Інші історії
Всі історії
logo
Цифровізація
Магія штучного інтелекту: то що ж мені робити з тим ШІ?
Сприймати нейромережі варто як розумних помічників. Вони здатні розвантажити кожен з ваших відділів — аналітики, фінансів, продажів, маркетингу. Проте не можуть виконувати 100% роботи за працівників. У залежності від потреб делегувати ШІ можна 30-70% задач.
logo
Цифровізація
ІТ-стартапи для молоді: 10 головних принципів, як з невеликим досвідом втілювати великі ідеї
В академії GoITeens щороку випускають вмотивовану молодь, яка, опанувавши в дитинстві певний профіль в ІТ, починає сміливо замислюватися про розвиток власної справи вже у 18 років.
logo
Цифровізація
Захист бізнесу від кіберзагроз: прості та дієві методи
Більшість інцидентів у сфері інформаційної безпеки пов’язані з фішингом, розповсюдженням шкідливих програм, вразливостями, зламами облікових записів.
logo
Цифровізація
5 речей, про які треба знати про міграцію в «хмару»
Міграція в «хмару» надає такі переваги:підвищення безпеки, оптимізація витрат, зростання ефективності процесів, масштабування за потреби, мобільність та доступність.