Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Як створювати безпечні ШІ-продукти для людей: 5 порад для стартапів і компаній

13.02.2025, 15:03

Juscutum спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Експертно-консультаційним комітетом з розвитку ШІ розробили рекомендації для розробників технологічних рішень на основі штучного інтелекту. Поради за методологією HUDERIA враховують міжнародні стандарти, етичне використання даних, прозорість алгоритмів та дотримання прав людини.

 

Серед головних рекомендацій:

  1. Перед розробкою продукту з ШІ ознайомтеся із міжнародними стандартами та врахуйте всі ризики. Головні вимоги можна знайти на EU AI Act та GDPR.

  2. Використовуйте відкриті дата-сети, що відповідають етичним стандартам. Зверніть увагу на набори даних із порталу відкритих даних Google Data Set Search, Kaggle тощо. Якщо ж працюєте з власними даними, переконайтеся в їх правильності.

  3. Додайте функцію пояснення рішень. Це допоможе користувачам розуміти, як працює алгоритм і перевіряти його прозорість.

  4. Не використовуйте чутливі дані, зокрема, ПІБ геолокацію, номери карток і банківських рахунків, якщо це не впливає на роботу алгоритму. Якщо ж дані необхідні, отримайте згоду користувачів на збір та обробку.

  5. Регулярно оцінюйте, чи ШІ не порушує права людини.

 

Перевірити продукт на безпечність для прав людини та детальніше ознайомитися з методологією HUDERIA можна за посиланням.

Інші історії
Всі історії
logo
Цифровізація
Успішні проєкти Програми ЄС «Цифрова Європа»
Україна підписала Угоду про участь у Програмі ЄС «Цифрова Європа» у вересні 2022 року, що відкрило нові горизонти для інновацій та надає доступ до ресурсів і знань, які можуть суттєво змінити цифровий ландшафт країни.
logo
Цифровізація
Захист компаній від кіберзагроз: безоплатні послуги для українського бізнесу
У сучасному цифровому світі кібербезпека — це захист не лише від зовнішніх атак, а й гарантія стабільності бізнесу. Загрози стають все витонченішими, а наслідки успішної атаки можуть поставити під загрозу як репутацію, так і фінансову стабільність компанії.
logo
Цифровізація
Як створити MVP, який точно «зайде»: реальний досвід на ринку HealthTech
У більшості статей про мінімально життєздатний продукт (MVP) вам порадять «почати з проблеми» чи «створити щось просте». Але на практиці це не працює, якщо ви не зробили головного — не вийшли з ідеєю до ринку і не почули: «Так, я це куплю».
logo
Цифровізація
Цифрова трансформація бізнесу — перевага на ринку та крок до розвитку
Цифрові інструменти можуть суттєво покращити роботу бізнесу: збільшити продажі, автоматизувати рутину, навести лад в управлінні. Але на практиці все не так просто. Багато підприємців стикаються з плутаниною і розчаруванням. Причина — відсутність досвіду та розуміння, з чого почати і як усе правильно налаштувати.