Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Ветеран відкрив реабілітаційний центр у Харкові для військових і цивільних

22.01.2024, 05:00
Story Image

Нейрохірург, реабілітолог, ветеран Олександр Марков вперто перетворює мрії в плани та готовий брати на себе відповідальність і за здоров’я пацієнтів, і за поступи у медичній сфері України. Його життя — безперервний рух вперед та допомога тим, хто того потребує.

 

Порятунок поранених

Навесні 2014-го у Харкові Олександр Марков, чинний нейрохірург, оперує активіста, який отримав важке поранення під час протестів на майдані Свободи. Лікар не лише рятує йому життя, але й намагається «розбудити» суспільство, показуючи світлини жахливих травм. 

Навесні  2022-го у Бахмуті ветеран, доброволець Першого добровольчого мобільного шпиталю проводить складні операції пораненим бійцям та мирним жителям. Щоденно рятуючи людей на передовій, Олександр чітко усвідомлює — його покликання не лише лікувати, але й розвивати сферу медичної реабілітації в Україні.

Навесні 2023-го у Харкові Олександр відкриває власний реабілітаційний центр та починає приймати пацієнтів — як цивільних, так і військових. За словами лікаря, саме реабілітація є для нього «гуманним напрямком, який передбачає відновлення після втрат».

 

Реабілітаційний центр

Ще до повномасштабного вторгнення Олександр Марков відчув, що його покликання — допомагати людям реабілітовуватися. У 2019 році він відкрив реабілітаційне відділення на базі приватної клініки. 

«Мені дуже імпонували реабілітаційні технології і я почав працювати у цьому напрямку».

Після повернення з фронту у 2022 році Олександр продовжив реабілітаційну практику, а вже у 2023 році відкрив власний медичний центр Markov.rehabcenter. Саме тоді він дізнався про можливість отримати грант від Українського ветеранського фонду на розвиток свого бізнесу. 

«Я вже маю певну картину світу і в ній було досить багато несправедливості. Я скептично ставився до подібних конкурсів. Але був приємно здивований — я взяв участь у проєкті та дійсно став одним з переможців».

Завдяки гранту від Українського ветеранського Фонду ветеран зміг придбати спеціальне обладнання для свого центру — апарати та пристрої, які значно розширять можливості закладу та дозволять ефективніше допомагати пацієнтам у відновленні після травм. 

«З новою апаратурою ми значно посилимо функціональність нашого відділення і зможемо допомагати з реабілітацією більшій кількості людей. А ще працевлаштування — в медичному центрі передбачається створення 10 нових робочих місць».

Ветеран впевнений, що такі центри, де можна отримати якісну реабілітаційну допомогу, — вкрай необхідні для України. 

«Кваліфікована реабілітація вкрай потрібна як для військових, так і для цивільних. Ми з командою щоденно працюємо над цим. Це наш обов’язок».

Історія Олександра Маркова — свідчення того, що українські ветерани не зупиняються на досягнутому. Вони не лише мужньо захищають країну зі зброєю, але й продовжують робити важливу справу для українців у тилу.

 

Український ветеранський фонд
Історія від
Український ветеранський фонд
Державна установа у сфері управління Міністерства у справах ветеранів. Платформа розвитку ветеранських можливостей.
Інші історії
Всі історії
logo
Ветеранський бізнес
Колишній військовий розвиває охоронний бізнес та працевлаштовує інших ветеранів на Київщині
Вдома, у Боярці, що на Київщині, Василю Сіранту вдруге довелося проходити шлях адаптації до цивільного життя. Допомогла робота. Ветеран очолив охоронну фірму і активно взявся розвивати бізнес.
logo
Ветеранський бізнес
Ветерани відкрили крафтову майстерню в Ірпені на Київщині
Крафтова майстерня Batart — справа, яку заснували восьмеро ветеранів в Ірпені на Київщині. У цьому творчому просторі чоловіки самотужки видувають келихи зі скла, заточують бойові ножі і майструють ремені для них.
logo
Ветеранський бізнес
Ветеран створив сервіс з оренди електроскутерів та майстерню з їх ремонту
Андрій Щурук став ветераном у 20 років. Його історія — це бої на Сході у 2014 році, повернення до цивільного життя, оборона країни у 2022 році, адаптація до нового цивільного життя вдруге, навчання для ветеранів, а також запуск власної справи.
logo
Ветеранський бізнес
Психологічний хаб: як ветеран допомагає тим, хто повертається з війни
Володимир Мамалига відкрив психологічний хаб для українських захисників і захисниць, майбутніх ветеранів. Тут вони можуть отримати допомогу і підтримку від кваліфікованих психологів та юристів, які також проводять групові тренінги та навчання.