Що таке корпоративна VPN-мережа та які переваги вона дає?
04 грудня, 2020
Матеріал створений за підтримки Kyivstar
Глобальна мережа інтернет приховує дуже великі ризики — віруси, DDoS атаки, кібершахрайство тощо. Тому для роботи багатьох підприємств вкрай важливо мати власну локальну комп’ютерну мережу. Це дає більше захисту від загроз, що надходять з інтернет мережі.
Що робити, коли комп’ютери розміщені в різних містах чи навіть країнах? Тут на допомогу приходять або канали передачі даних L2 P2P (Point-to-Point), або VPN (Virtual Private Network — віртуальна приватна мережа) технології. Для цього в мережі інтернет створюють маршрутизацію, за якою дані передаються в зашифрованому вигляді.
Так само можна побудувати VPN-мережу не лише для комп’ютерів, а й для обладнання з М2М SIM-картами. Бо для телекомунікаційного оператора SIM карта — це частина локальної мережі, що з’єднується через базову станцію з основною мережею оператора. Тому для оператора є можливість виділити всі номери клієнта в єдину локальну мережу, що буде захищена як від зовнішнього глобального інтернету, так і від інших SIM карт оператора. Залежно від конфігурації та побажань клієнта можна зробити VPN-з’єднання всіх SIM-карт клієнта через мережу інтернет або через локальну мережу оператора, оминаючи доступ до глобальної мережі інтернет.
У разі створення корпоративної VPN-мережі може виділятися власна точка доступу (APN – Access Point Name) та діапазони сірих ІР-адрес. На такі адреси можна потрапити лише із VPN-мережі. З глобального інтернету вони будуть недоступні.
Тож корпоративна VPN мережа дозволяє захистити ваше обладнання та робочі станції від зловмисників, а також захищає ваш бізнес від загроз, прихованих у глобальній інтернет-мережі.