Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції
Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Програми фінансування

Огляд грантових програм фінансування для МСП

 

В Україні представлені різноманітні грантові програми для МСП: і державні, і приватні, і міжнародні, які направлені на підтримку розвитку МСП, так і на подолання негативних наслідків пандемії  COVID-19.


Серед державних грантових програм є безстрокові, що направлені на підтримку розвитку певних категорій сільгоспвиробників та передбачають  компенсацію частини вартості  сільгосптехніки та іншу грантову допомогу. 

 

Ряд державних грантових програм направлені на підтримку зайнятості в малому і середньому бізнесі та передбачають компенсаційні виплати за створення робочих місць та разові компенсації внаслідок дії карантинних обмежень COVID-19.


На підтримку бізнесу внаслідок пандемії COVID-19 започатковані також такі міжнародні грантові програми, як  програма Фонду швидкого реагування на Коронавірус Чорноморського трасту регіонального співробітництва (Coronavirus Fast Response Fund. Black Sea Trust for Regional Cooperation).


Варто виокремити  державні грантові програми, що направлені на підтримку створення нового бізнесу — це грантова програма Як започаткувати власний бізнес за сприяння Державної служби зайнятості та програми Українського фонду Стартапів.  Вони передбачені для компаній, які є українськими комерційно орієнтовними на ранній стадії розвитку (pre-seed and seed) технологічними, з перспективними та інноваційними ідеями, мають потенціал глобального комерційного успіху,  та надають як фінансову, так і менторську/навчальну підтримку.


З метою підтримки і розвитку МСП започатковано і ряд міжнародних грантових програм: USAID Competitive Economy Program (CEP) в рамках Co-Creation Partnership Activities, Гранти+ Вишеградського фонду для Західних Балкан та країн Східного Партнерства, Фінсько-український трастовий фонд та інші.


Значний обсяг грантових програм присвячений розвитку культури та соціальної сфери.  Підтримку можуть отримати українські організації, які працюють у секторі культури та креативних індустрій і прагнуть масштабувати свою роботу до міжнародного рівня. Серед найбільш значущих є програми ЄС «Креативна Європа», House of Europe/Perform Europe, Грант на міжнародні кінопродукції.


Грантова програма Програма Глобального Фонду для Жінок шляхом надання необхідних ресурсів організаціям, керованим жінками, дівчатами і трансгендерними  людьми, види грантів: грант на загальну підтримку / інноваційну діяльність; антикризовий грант.


На розвиток питань  співпраці, якості, інклюзії, креативності та інновацій на рівні організацій і впровадження стратегій у сфері освіти, професійного розвитку, молоді та спорту направлена грантова програма ЄС Еразмус+ на 2021-2027 рр.


Окрему увагу приділено підтримці розвитку Східного регіону України. Грантові програми підтримки направлені на розвиток МСП та антикризові заходи підтримки внаслідок пандемії. Програма «Initiative East» в рамках ПВЗВТ (Поглиблена та всеохоплююча зони вільної торгівлі) та програма FinanceEast передбачають розширення доступу до фінансування у вигляді поліпшених умов кредитування; підтримку мікрофінансових установ у забезпеченні фінансування для місцевих мікропідприємств. 


Грантові програми, що діють в Україні, охоплюють різноманітні галузі МСП та дають можливість отримання підтримки на різних стадіях розвитку підприємств, а також надають можливість підтримання соціальної і навчальної функцій  для розвитку бізнесу в Україні.