Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Зміст
Взуття

Як визначити код товару?

Взуття (footwear) класифікується в європейській класифікації товарів і послуг відповідно до:

  • матеріалу, з якого виготовлений «верх» і підошва (це можуть бути будь-які матеріали, крім азбесту);

  • типом і призначенням;

  • іншими характеристиками, наприклад, чи закривають туфлі щиколотки, розміром, висотою каблука, призначенням для чоловіків або жінок.

 

Стисла таблиця кодів

Тип взуттяКод
Балетки6402 до 6405
Чоботи (не Велінгтон чоботи)6402 до 6405
Взуття: 
- Чоботи з хутра та овечої вовни6405
- Шкіряне взуття з пластиковою / гумовою або шкіряною підошвою6403
- Шкіряна верхівка з текстильними підошвами6405
- Пластикові верхівки з гумовими / пластиковими підошвами6402
- Пластикові верхівки з текстильними підошвами6405
- Текстильні верхівки з гумовою / пластиковою підошвою6404
- Текстильні верхівки з текстильними підошвами6405
Гамаші6406
Устілки6406
Мокасини6402 до 6405
Зовнішня підошва6406
Четвертини (частини взуття)6406
Сандалі6402 до 6405
Взуття (повсякденне)6402 до 6405
Чоботи для катання на ковзанах - без лез6402 до 6405
Тапочки6402 до 6405
Шипи, шпильки тощо6406
Спортивне взуття (взуття для футболу, крикету, регбі та гольфу)6402 19, 6403 19 або 6404 11
Укріплювачі жорсткості (взуття)6406
Тренувальне взуття6403 до 6404
Латки6406
Велингтові чоботи (протиударні пластикові або гумові чоботи)6401

Що необхідно брати до уваги під час класифікації взуття?

  • Під час класифікації взуття необхідно брати до уваги матеріал, з якого виготовлено верх взуття та матеріал, з якого виготовлена зовнішня підошва.

  • Верхом взуття вважається частина, розташована над підошвою. Верхня частина не містить язика або будь-якої прокладки навколо коміра взуття.

  • Якщо верхня частина виготовлена з більш ніж одного матеріалу, то ви повинні вирішити, який матеріал охоплює найбільшу зовнішню область. При цьому до уваги не беруться ніякі аксесуари, наприклад, такі як накладки на щиколотки, оздоблення та пряжки.

  • Зовнішня підошва – це частина взуття, черевика, тапочка, або іншого типу взуття, яка під час носіння перебуває в контакті з землею. Зовнішня підошва не включає жодного окремого прикріпленого каблука.

  • Щоб встановити з чого виготовлена зовнішня підошва, необхідно визначити матеріал підошви, площа контакту якого з ґрунтом при носінні буде найбільшою. При визначені матеріалу, з якого виготовлена підошва, до уваги не беруться аксесуари, зміцнюючі деталі такі як шипи, протектори або подібні елементи.

  • Під час класифікації взуття, в розділі 64 не існує розмежувань між взуттям для дорослих та взуттям для дітей. Натомість взуття класифікують відповідно до його розміру, та зокрема, чи довжина устілки не є більшою або меншою 24 см.

  • Деякі види взуття класифікуються як спортивне взуття. Спортивне взуття призначене для занять спортом та повинно бути оснащене шипами, стопорами, затискачами або планками. До спортивного взуття можуть також відноситися ковзани, лижні черевики, черевики для сноуборду, гірськолижні черевики, повстянки (валянки, теплі боти), а також взуття для спортивної боротьби, боксу та велоспорту.

  • Кеди (кросівки) не класифікується як спортивне взуття, якщо вони не є тренувальним взуттям, як зазначено в товарній підпозиції 6404 11. До неї відносяться тенісні туфлі, баскетбольне взуття, тренувальне взуття, гімнастичні туфлі та аналогічне взуття, які за своєю формою, фасоном та зовнішнім виглядом вказують на те що, вони призначені для занять спортом, наприклад, як вітрильний спорт, сквош, настільний теніс та волейбол. Вона (група) включає взуття, яке носять під час прогулянок, у походах, подорожах та альпінізмі.

  • Частини взуття, такі як носки, союзки, внутрішні підошви, каблуки та шпильки, шипи та інші подібні деталі для спортивного взуття класифікуються згідно товарної позиції 6406. Такі деталі, як пістони, застібки-блискавки, кнопки, пряжки не класифікуються як деталі взуття, навіть якщо вони будуть використовуватися у виробництві взуття. Вони класифікуються у відповідних товарних позиціях, наприклад застібки-блискавки класифікуються згідно товарної позиції 9607.

Детальна інструкція щодо класифікації взуття для цілей тарифікації наявна в Посібнику Служби підтримки експорту Європейського Союзу на сторінці 193 (російською мовою) за посиланням.

Додаткова інформація також доступна за посиланням.

 

Які тарифи діють для взуття на ринку ЄС?

У рамках вільної торгівлі з ЄС протягом 3-5 років імплементації Угоди ввізне мито на взуття буде поступово знижуватися. На даний момент лише товари під кодом 6406 імпортують до країн Європейського Союзу без мит.

 

Основна формула для розрахунку мита (за винятком товарів під кодом 6406):

розмір мита = базова ставка – (базова ставка/(перехідний період + 1)

 

Більш докладну інформацію за базовими ставками та перехідними періодами можна отримати у Додатку I-A до Глави 1 «Скасування мит» Угоди за посиланням: частина 1.

Актуальна інформація щодо ставки мита ЄС для українських товарів групи «Взуття» доступна у режимі онлайн на інтернет-ресурсі Європейської комісії Trade Helpdesk.

 

Як скористатися перевагами вільної торгівлі з ЄС?

Для отримання преференційного доступу на ринок ЄС (зниженні ставки ввізного мита) необхідно підтвердити походження («національність») товару з України та отримати Сертифікат EUR.1.

 

Важливо!

Щодо взуття діють такі особливості щодо підтвердження походження товару - він може бути вироблений з іноземних матеріалів будь-якої товарної позиції (заголовків) іноземного походження, за винятком процесу прикріплення верхньої частини взуття до внутрішньої підошви або інших компонентів підошви товарної позиції (заголовка) 6406.

Щодо винятку для групи 6406 (частини взуття (включаючи верх взуття з прикріпленою або неприкріпленою внутрішньою устілкою); вкладні устілки, устілки під п’ятку і подібні знімні деталі) - необхідним є виробництво з матеріалів будь-якого заголовку, окрім матеріалів даного товару.

 

Вимоги до взуття на ринку ЄС

Загальна безпечність продукції

Безпечність є ключовою вимогою до продукції на ринку ЄС. При цьому «безпечна продукція» – це будь-яка продукція, що не становить собою жодного ризику або лише мінімальний ризик, сумісний із використанням виробу, який можна вважати за прийнятний і який відповідає високому рівню охорони безпеки і здоров’я людей.

 

Загальні вимоги ЄС до безпечності продукції встановлені у Директиві 2001/95/ЕС, що доступна за посиланням англійською та українською мовами.

 

Зобов’язання щодо безпеки продукції застосовні до всіх фахівців в ланцюжку виробництва та постачання, котрі можуть вплинути на характеристики безпечності продукції. Зокрема, Директива покладає зобов’язання моніторити безпечність продукції та надавати документи, які дозволяють простежити весь ланцюг виробництва та переміщення товару. Директива також впроваджує систему оперативного обміну інформацією (систему RAPEX) між органами влади держав-членів та Європейською Комісією щодо заходів для запобігання, обмеження або встановлення спеціальних умов ринкування чи використання товарів, що створюють серйозні ризики.

 

Що робити, щоб підтвердити безпечність продукції?

Контроль за безпекою продукції покладається на компетентні органи держав-членів ЄС. Процедури з оцінки відповідності здійснюються виробником продукції або третьою стороною, яка несе відповідальність за таку оцінку. Маркування СЕ вказує, що продукт відповідає всім чинним вимогам і пройшов процедуру оцінки відповідності.

 

Майте на увазі!

Маркування СЕ наноситься лише в тих випадках, якщо взуття підпадає під дію Директиви щодо особистого захисту.

 

Обмеження використання деяких хімічних речовин у текстильній та шкіряній продукції

Текстильні та шкіряні вироби, які розміщуються на ринку ЄС не можуть містити хімічних речовин, що вказані в Додатку XVII до Регламенту №1907/2006 (Регламент REACH).

 

В таблиці нижче представлені хімічні речовини, використання яких заборонено в складі виробів, що можуть бути частиною взуття:

У текстильних виробах, що призначені для контакту зі шкіроюТрис (2,3 дибромпропіл) фосфат, Трис (азиридиніл) фосфіноксид, Полібромбіфеніли (РВВ), Сполучення дибутилолова (DOT)
У текстильних або шкіряних виробах, які можуть мати прямий і тривалий контакт зі шкіроюАзотні барвники, що можуть вивільняти один або більше ароматичних амін із тих, що перелічені у Доповненні 8 Регламенту
У шкіряних виробах, що призначені для контакту зі шкіроюСполуки хрому (IV)
У виробах, що призначені для прямого та тривалого контакту зі шкірою, таких як ґудзики, застібки, заклепки, блискавки та металічні бляхиНікель
При використанні під час обробки текстильних тканинНонілфенол та нонілфенол етоксилат
У взутті, якщо який-небудь з їх гумових і пластмасових компонентів вступають в контакт з шкіроюСполуки поліциклічних ароматичних вуглеводнів
Для просочування важкого промислового текстилю та пряжі, призначеної для їх виробництваСполучення ртуті

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Детальніше про вимогу Регламенту REACH читайте за посиланням.

 

Інші хімічні речовини, про які вам необхідно знати:

  • Якщо ви використовуєте у своїх виробах хімічні речовини, зверніть увагу на те, що в ЄС існує обмеження щодо використання перфтороктанового сульфонату (ПФОС). Максимально допустимий вміст для ПФОС становить 1 мкг/м2.

  • Якщо ви використовуєте ПВХ (полівінілхлорид) у своїх виробах, зверніть вашу увагу, що органічні сполуки, сполуки діоктилтина (DOT) та сполуки дибутилова (DBT) обмежені.

  • Для стабілізації та пластифікації ПВХ може містити інші хімічні речовини, такі як свинець та фталати. Часто існують обмеження для цих речовин.

 

Важливо!

В деяких країнах існують додаткові або жорсткіші національні обмеження щодо хімічних речовин. Наприклад, деякі країни забороняють формальдегід у текстильному виробництві (Австрія, Німеччина, Фінляндія та Нідерланди), інші - фенциклідин або PCP (пентахлорофенол) - у текстильному виробництві (Австрія, Данія, Німеччина, Нідерланди) та дисперсні барвники у текстильному виробництві (Німеччина).

Щоб дізнатись більше, зверніться до довідкової служби Європейського агентства з хімічних речовин (ECHA) або національних агенцій у Європі.

 

Заборона продукції, що містить фтористі парникові гази

Продукція та обладнання, які містять фтористі парникові гази, заборонені на ринку ЄС.

Так, відповідно до Регламент №517/2014, заборона фтористого газу розповсюджується і на взуття.

 

Маркування взуття

ЄС приділяє особливу увагу наданню споживачу точної та всеохоплюючої інформації про продукцію. Взуття та його основні частини, якщо вони експортуються окремо, повинні містити маркування, що передбачене законодавством ЄС.

 

Загальні вимоги ЄС щодо маркування, які застосовуються до взуття встановлені у Директиві №94/11/EC.

 

Важливо!

В Україні з грудня 2011 року діє Технічний регламент маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу (Постанова КМУ № 632), який відповідає загальним вимогам ЄС щодо маркування.

 

Вимоги до етикетки:

Зміст: маркування повинно описувати матеріали трьох основних частин взуття (верх, підкладка з устілкою, і зовнішня підошва), вказуючи щоразу, що матеріал «шкіра», «пресована шкіра», «текстиль» або «інше». Якщо жоден матеріал не складає принаймні 80% виробу, на етикетці слід розмістити інформацію про два основні використані матеріали.

 

Розміщення: маркування повинно бути на взутті. Воно має розміщуватись, щонайменше, на одному виробі в кожній парі взуття. Маркування може бути виконано з допомогою друку, тиснення, наліпки або прикріпленої етикетки. Маркування повинно бути видимим, надійно прикріпленим і доступним, а розміри піктограм – достатньо великими для легкого розуміння.

 

Для маркування можна вибрати піктограми чи письмові позначення мовою, визначеною державою-членом, в якій товар призначений для збуту. Правила використання піктограм обумовлені в Додатку І до Директиви.

 

Взуття, що підлягає особливому регулюванню

Спеціальні вимоги до маркування також поширюються до окремих груп взуття. Вищезгадані вимоги до маркування не охоплюють деякі види взуття, що підлягає спеціальному регулюванню:

За наявність маркування та його точність відповідає:

  • Виробник, якщо він зареєстрований в ЄС

  • Його уповноважений агент, якщо виробник не зареєстрований в ЄС

  • Особа, відповідальна за перше розміщення взуття на ринку ЄС, якщо ані виробник, ані його агент не зареєстровані в ЄС

  • Продавець також нестиме відповідальність за те, щоб взуття, яке він продає, мало належне маркування.

 

Екомаркування

Додатково законодавство ЄС передбачає екомаркування, що здійснюється на добровільній основі. На взуття, що відповідає екологічним критеріям, може наноситися екомаркування ЄС – «Квітка ЄС». Екомаркування має на меті заохотити виробників до сталого ведення бізнесу, зменшити негативний вплив на навколишнє середовище протягом всього життєвого циклу продукції - від сировини до виробництва товару, його використання та утилізації, а також допомогти споживачам легко віднайти товари, що чинять найменш негативний вплив на навколишнє середовище.

Екомаркування взуття регулюють:

 

Взуття повинно відповідати критеріям, розробленим для кожної конкретної групи товарів. Виробники/імпортери, які бажають наносити на свою продукцію еко-маркування, повинні пройти процедуру оцінки відповідності щодо дотримання відповідних критеріїв. Оцінка здійснюється компетентним органом країни ЄС, на ринку якої розміщується товар. Процедура включає перевірку документів та верифікаційний (з метою перевірки) візит (у разі необхідності).

 

Порада

Якщо ви бажаєте отримати першу оцінку щодо вимог, які вам потрібно виконати, щоб отримати можливість для екомаркування взуття, скористайтесь списком за цим посиланням.

Інформація щодо процедури екомаркування ЄС доступна за посиланням.

Перелік та контакти компетентних органів доступний за посиланням.

 

Зверніть увагу, що неурядові організації та споживачі виявляють все більший інтерес до проблеми наявності хімікатів у взутті. Відповідно вимоги покупців в кожній певній країні ЄС можуть бути більш суворими, ніж законодавчі вимоги, вони можуть звертати увагу також на дотримання добровільних стандартів.

 

CІTES - для продуктів з диких рослин і тварин

Якщо ви виробляєте продукти, повністю аюо частково виготовлені з диких рослин чи тварин, ви повинні переконатися, що вони не підпадають під обмеження Конвенції про міжнародну торгівлю видами, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).

 

ЄС запровадив вимоги до Регламенту 338/97 та склав список заборонених видів (включаючи продукти) та спеціальні процедури, де це застосовується.

 

Для експорту взуття, яке було вироблено зі шкіри диких тварин, необхідно оформити дозвільний документ CITES відповідного зразка. При цьому для кожної партії оформлюється окремий сертифікат CITES.

Захист вимираючих видів (видів, що знаходяться під загрозою зникнення) – CITES

Ця вимога може застосовуватися до взуття, якщо воно виготовлено з матеріалу, наприклад, із видів шкіри, які знаходяться під загрозою зникнення. Якщо ви виготовляєте вироби зі шкіри, ви повинні переконатися, що вид матеріалу, який ви використовуєте, не знаходиться під загрозою зникнення.

 

Як експортер, ви повинні з'ясувати, чи матеріал або частина виробу відносяться до тих видів, які перелічені у Додатках A, B, C та Додатку D Регламенту ЄС щодо торгівлі дикими тваринами та рослинами.

  • Як правило, будь-які операції з комерційними цілями заборонені для видів і продуктів, виготовлених з перелічених у Додатку А до Регламенту видів. Однак існують винятки.

  • Для видів, перелічених у Додатку В, вимагається дозвіл на експорт від компетентних органів країни експорту. Імпортеру ЄС необхідно надіслати копію дозволу на експорт, який пізніше повинен буде подати заяву на отримання дозволу на імпорт. Як експортні, так і імпортні документи повинні супроводжувати вантаж і повинні бути представлені митному органу на кожному прикордонному пункті до того, як вантаж буде ввезено до ЄС.

  • Для видів, перелічених у Додатку C, повідомлення про перетин кордону (заявка на імпорт) повинно бути подане компетентному органу у відповідних державах-членах ЄС до того, як зразок буде імпортований. Крім того, органи країни-експортера повинні видати дозвіл на експорт, якщо країна-експортер зазначена у Додатку C стосовно відповідних видів. При ввезенні товару з країни, яка не зазначена)у Додатку C, необхідний сертифікат походження.

  • Для видів, перелічених у Додатку D, при ввезені продукту до ЄС вимагається лише заявка на імпорт для компетентного органу у відповідних державах-членах ЄС.

Більш детальну інформацію про CITES можна отримати на вебсайті Комісії ЄС.

 

Технічні стандарти для засобів індивідуального захисту

Взуття, яке підпадає під категорію індивідуального захисту, підлягає додатковим обов’язковим вимогам, які викладені в Регламенті ЄС 2016/425.

 

Якщо ви хочете продавати взуття для індивідуального захисту

  • Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) – це спорядження, що спроєктоване та виготовлене для носіння чи тримання людиною для захисту від одного або більше ризиків для здоров’я чи безпеки цієї людини.

  • ЗІЗ повинні відповідати вимогам щодо безпеки та охорони здоров’я, встановленим у Додатку ІІ до Регламенту ЄС (ЄС) 2016/425, які застосовуються до тих засобів. Вони стосуються конструкцій, виробництва, матеріалів, тестування, інструкцій, інформації, які постачаються виробником.

  • Перш, ніж ввезти ЗІЗ на територію ЄС, необхідно нанести маркування СЕ. Маркування повинно відповідати основним вимогам, викладених у цьому Регламенті.

 

Додаткова інформація для експорту взуття до ЄС

 

Додаткову інформацію про експорту взуття до ЄС містить посібник «Експорт одягу та взуття до ЄС».

Посібник містить інформацію щодо:

  • готовності компанії до експорту

  • вибору найбільш перспективних ринків

  • пошуку партнерів

  • вибору оптимальної бізнес-моделі для виходу на ринок ЄС

  • інструментів зниження ризиків

  • історій успіху.

 

Галузеві асоціації

 

European Confederation of The Footwear Industry (CEC) / Європейська конфедерація взуттєвої промисловості

  • Rue de la Science nº14b

  • 1040 Brussels (Belgium)

  • Tel. +32 (0)2 808 4452

  • Fax.+32 (0)2 808 8464

  • E-mail: info@cec-footwearindustry.eu


European Confederation of the Shoe Retailers Associations (C.E.D.D.E.C) / Європейська конфедерація об’єднань взуттєвої роздрібної торгівлі

  • Wiedner Haupstrasse 63, A-1045 Wien Austria

  • 43-1-50105-3320


European Leather Association (COTANCE) / Європейська асоціація шкіри

  • 40, rue Washington, B-1050

  • Bruxelles, Belgium

  • 32 2 512 77 03


European Union of Research Institutes for Shoes (EURIS) / Європейський Союз науково-дослідних інститутів для взуття

  • 12th klm. Athens - Lamia National Road

  • 144 52 Metamorfosi

  • Telephone: +30 210 2855580

  • Fax: +30 210 2850187

  • tgiak@elkede.gr

 

Спеціалізовані виставки/ярмарки взуття

 

International Trade Show for Shoes & Accessories

  • Взуття та аксесуари (2 раз на рік), Дюссельдорф, Німеччина

  • Areal Böhler


BTS TRADE FAIR

  • Взуття, шкіра і шкіргалантерея (2 рази на рік), Познань, Польща

  • Poznan Congress Center, Poznan, Poland


FIERA DI SAN CRISPINO

  • Взуття (раз на рік), Італія

  • San Mauro Pascoli, San Mauro Pascoli, Italy


KABO

  • Взуття, шкіра і шкіргалантерея (2 рази на рік), Чеська Республіка

  • BVV Trade Fairs Brno

  • Výstaviště 405/1

  • CZ - 603 00 Brno

  • Czech Republic

  • Telephone: +420 541 151 111

  • Fax: +420 541 153 070


MODA FOOTWEAR National Exhibition Centre Birmingham UK - United Kingdom

  • Взуття, шкіра і шкіргалантерея (2 рази на рік), Велика Британія

  • Moda is held at the NEC Birmingham across five halls as follows:

  • Moda Woman: Hall 19 & 20

  • Moda Accessories: Hall 18

  • Moda Gent: Hall 20

  • Moda Footwear: Hall 17 & 18


LINEAPELLE Furnishing Fiera

  • Шкіра і шкіргалантерея (2 рази на рік), Італія

  • Milano, Rho Milan Italy

  • Via Brisa, 3 20123 - Milano - Italy

  • milano@lineapelle-fair.it

  • Phone: +39.02.8807711

  • Fax: +39.02.860032


MODA MADE IN ITALY

  • Взуття та шкіргалантерея (2 рази на рік), Мюнхен, Німеччина

  • SOC Germany

  • Tel. +49 89 32353-0

  • Fax: +49 89 32353-119

  • E-Mail: info@moc-ordercenter.de


MODEXPO, Romexpo

  • Текстиль, готовий одяг, вироби зі шкіри, хутро, взуття та шкіргалантерея (раз на рік), Румунія

  • Bucharest, Romania

  • Marasti Blvd, nr. 65-67

  • Casuta postala 32-3, cod 011465, Bucuresti-Romania

  • Tel. +40 21 207.70.00


OFF-PRICE SHOW

  • Одяг, взуття та аксесуари (2 рази на рік), Лондон, Велика Британія

  • Tarsus Exhibitions & Publishing Ltd

  • Metro Building, 1 Butterwick

  • London

  • W6 8DL

  • United Kingdom

  • Tel: +44 (0)20 8846 2700

  • Fax: +44 (0)20 8846 2801


Fiera Bolzano

  • Взуття (2 рази на рік), Італія

  • SHOE COLLECTION

  • Bolzano, Italy

  • Priska Hechenblaickner, Exhibition Manager

  • Tel +39-0471-516026

  • Fax +39-0471-516116

  • priska@fierabolzano.it