Енергоефективність у бізнесі
Все про енергоефективність для малого та середнього бізнесу в Україні. Діючі та майбутні підприємці можуть дізнатися більше про переваги енергоефективності, ознайомитися з енергоефективними інструментами, рекомендаціями та Каталогом «Інноватори енергоефективності України».
Основними концепціями енергоефективності є:
- Ефективне використання енергії — оптимізація процесів та обладнання для максимізації корисної роботи з кожної одиниці використаної енергії.
- Енергетичний менеджмент — системний підхід до моніторингу, контролю та оптимізації енергоспоживання.
- Енергоефективні технології — впровадження новітніх високопродуктивних технологій, обладнання та матеріалів.
- Пасивний дизайн будівель — архітектурні рішення для зменшення потреби в опаленні, охолодженні та освітленні.
Енергоефективність має великий потенціал для України, особливо в контексті високих втрат енергоресурсів, значних витрат на підтримку та відновлення енергоджерел та пов'язаних з цим екологічних викликів. Ініціативи з впровадження енергоефективних технологій та підходів можуть допомогти зменшити залежність від імпорту енергоресурсів, покращити економічну ефективність підприємств та зменшити викиди CO². Тобто чим ефективніше споживається енергія, тим простіше відбувається перехід до відновлювальних джерел енергії та завдається менше шкоди довкіллю.
Енергоефективність для бізнесу — це не лише стратегія зменшення витрат на енергію, але й ключовий фактор конкурентоспроможності.
В Україні впровадження енергоефективних технологій та процесів допомагає підприємствам зменшувати витрати, збільшувати продуктивність та сприяти сталому розвитку.
Щоб підвищити енергоефективність бізнесу та зменшити витрати на енергію необхідно забезпечити:
1. Енергоощадне освітлення
2. Теплоізоляцію будівель
3. Енергоефективне обладнання та технології
4. Аудит енергоспоживання та моніторинг
5. Підвищення обізнаності та навчання персоналу
Ініціатива реалізується ГО Impact Force за підтримки проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується GIZ за дорученням уряду Німеччини та співфінансування уряду Швейцарії, у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України, Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес, а також Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності).