Платформи для запуску стартапів
17 June, 2024
Україна має кілька платформ для залучення венчурних інвестицій, які сприяють зв'язку стартапів та інвесторів. Серед них, зокрема:
- Ukrainian Startup Fund — державна інституція, що допомагає інноваційним проєктам та технологічним стартапам залучити кошти на ранніх етапах та запустити власні проєкти. Фонд є драйвером розвитку стартап-екосистеми, забезпечує умови для зростання сфери, формує позитивний інвестиційний імідж tech індустрії України за кордоном, репрезентує українські інноваційні рішення у всьому світі.
- UVCA (Ukrainian Venture Capital and Private Equity Association) — українська асоціація венчурного та приватного капіталу, яка сприяє розвитку венчурного капіталу в Україні, організовує проєкти та заходи, спрямовані на встановлення контактів між стартапами та інвесторами.
- UNIT.City — інноваційний парк, який охоплює спільноту технологічних стартапів. У межах парку організовують події, такі як UNIT Investment Summit, що сприяють залученню венчурних інвестицій.
- Startup.Network — платформа, яка об'єднує стартапи, приватних інвесторів та консультантів. Один з видів діяльності — організація заходів, як-от Startup Battle, на яких стартапи можуть презентувати свої проєкти перед інвесторами.
- Ukraine-Moldova American Enterprise Fund — українсько-молдовський фонд прямих інвестицій, заснований за фінансування США. Фонд має чотири основні програми в Україні: сприяння експорту, зміцнення місцевих громад, розв'язання соціальних проблем та формування нової спільноти лідерів, а також займається розвитком малого та середнього підприємництва, соціальним інвестуванням, місцевим економічним розвитком, інноваціями та освітою, підтримкою ветеранів тощо.
- AVentures Capital — венчурний фонд, який інвестує в технологічні стартапи в Україні, країнах Центральної та Східної Європи, а також консультує ІТ-бізнес на всіх етапах та інші фонди щодо стратегії та реалізації.
- Lviv Tech Angels — ангельський інвестиційний клуб у Львові, який зосереджений на підтримці місцевих технологічних стартапів.
- InVenture Investment Group — займається залученням фінансування в інвестиційні проєкти, продажем компаній з різних галузей економіки, пошуком і підбором активів для інвестування, а також побудовою і реалізацією стратегії інвестування та управління приватним капіталом.
- Greencubator — акселераційна програма підтримки зелених технологій і стартапів, яка надає можливості для залучення інвестицій.
- TechUkraine — платформа, яка фокусується на обміні ідеями, досягненнями та новинами технологічної екосистеми України, створенні та просуванні нових можливостей, запуску програм підтримки та налагодженні зв’язків між українською технологічною екосистемою та глобальними технологічними центрами.
Аби долучитись до тієї чи іншої інвестиційної платформи, потрібно пройти покрокову реєстрацію на інвестмайданчику в онлайн-режимі. Зазвичай вона включає створення облікового запису, заповнення профілю стартапу, завантаження необхідних документів і надання додаткової інформації про проєкт. Окрім того, деякі з платформ пропонують стартапам опцію безоплатних консультацій у разі виникнення тих чи інших додаткових запитань.
Після реєстрації та створення профілю платформа може запропонувати стартапу подати заявку на розміщення, яка може передбачати: опис бізнесу, команди, продукту, ринку, фінансових показників тощо. Таким чином до інформації про стартап отримають доступ інвестори, які зможуть оцінити перспективи бізнесу для надання венчурного фінансування.