Родинний бізнес «Кумечко»: поки ветеран на фронті, фермерським господарством керує дружина
16 November, 2023
Ігор та Марина Кумечки вже понад 5 років докладають зусиль задля розвитку агросфери України. Подружжя створило фермерське господарство «Кумечко» у 2018 році та має в обробітку 99 земельних ділянок у Полтавській області. Понад 90 ділянок — це власність учасників бойових дій та членів сімей полеглих.
Відкриття фермерської справи
Історія власної справи Кумечків — гідний приклад відповідального ветеранського бізнесу, який стійко переживає виклики сьогодення та продовжує розвиватись. Ігор Кумечко — учасник Революції Гідності. Після Майдану не зміг залишатися осторонь подій в країні і пішов до військкомату. Став до лав добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» та, пройшовши навчання, поїхав у зону бойових дій.
Після повернення до цивільного життя, до подружжя Ігоря та Марини, адвокатів за професією, почали звертатись учасники АТО з проханням допомогти оформити земельні ділянки. Згодом побратими довірили Ігорю свою землю та підштовхнули до створення власного фермерського господарства. Так, адвокат, парамедик, ветеран Ігор Кумечко приміряв на себе роль фермера. І це вдалось.
Агробізнес в умовах повномасштабної війни
На заваді спокійного життя стало повномасштабне вторгнення. Ігор знову пішов на війну. Навчав тактичній медицині новобранців. Одночасно Кумечки втретє стали батьками. Окрім материнства, Марина ще й взяла на себе обов’язки менеджера фермерського господарства.
Марина Кумечко
Грантова підтримка власної справи сім’ї ветеранів
Вистояти фермерському господарству допомагає Український ветеранський фонд. Подружжя взяло участь у конкурсній програмі «ВартоРобиТиСвоє» від УВФ та БФ «МХП-Громаді» та отримало майже 1 млн гривень на розвиток бізнесу. За отриманий грант на фермерському господарстві «Кумечко» планують запровадити сучасну систему землеробства прямого посіву No-Till з використанням зернової сівалки СРЗ-4,2 з турбодисками. Така технологія дозволить:
- мінімізувати використання гербіцидів та пестицидів;
- підвищити врожайність;
- вирощувати екологічно чисту продукцію;
- знизити витрати паливо-мастильних матеріалів;
- оптимізувати робочий час працівників;
- зменшити амортизацію техніки та збереження родючості ґрунту.
Загальна площа, яку обробляє фермерського господарства «Кумечко», становить 239 га. Завдяки впровадженню нової технології подружжя передбачає збільшення загального доходу на 15% до кінця 2023 року.
Подружжя Кумечків віддано працює і на фронті, і у полях. Ігор та Марина кожну свою справу щодня роблять з думкою про перемогу та мріють показати дітям красу українського Криму.