Ягідний бізнес: ветеран створив фермерське господарство на Львівщині
03 August, 2023
ФайнаBerry — це фермерське господарство у селі Гончари. На гектарі чорнозему розрослась запашна, солодка полуниця. Ягідний сезон тут триває з травня по листопад. Любителі полуниці можуть замовити її додому або навіть передплатити на рік.
Гості ферми можуть назбирати полуниць самі, влаштувати пікнік та насолодити чудовою атмосферою. ФайнаBerry — приклад успішного родинного бізнесу, який збудував та продовжує розвивати ветеран Микола Стецьків.
Історія полуничного бізнесу
У 2014 році Микола Стецьків пішов на захист країни від окупанта. Чоловік каже, що як батько 4 синів, він не міг вчинити інакше. Проте до лав ЗСУ Миколу не взяли, адже чоловік — багатодітний батько. Тому він пішов добровольцем у батальйон патрульної служби поліції особливого призначення «Львів». Ротації, пів року на фронті та повернення до цивільного життя у 2015-му році.
Дружина та сини поруч, проте що робити далі? До війни займався будівництвом, а після повернення повертатись до минулої справи ветеран не мав бажання. Тож, він шукав себе та, разом з дружиною, відвідував бізнес-навчання. Врешті Микола Стецьків почав працювати над створенням власної справи — фермерського господарства ФайнаBerry. Історія полуничного бізнесу почалась коли подружжя Стецьків отримали перший грант на бізнес.
Микола Стецьків
Микола отримав від держави земельну ділянку під Львовом — 10 соток та почав висаджувати полуницю. Ретельно вивчали особливості вирощування ягоди, невпинно працювали. Ветеран зізнається, що були і скрутні часи, і борги: одного разу з 2 000 саджанців вижило тільки 800; вклали гроші в нову теплицю, а вона виявилася не надто придатною саме для полуниці з Італії. Проте саме наполегливість у бізнесі дала свої плоди й бізнес почав поступово набирати оберти.
Цінності компанії
ФайнаBerry — про екологічність, безпечність, а ще про туризм, подорожі та про передачу власного досвіду. Микола Стецьків запрошує на ферму гостей: дегустувати, збирати ягоди та проводити час разом.
Микола Стецьків
У 2023 році Микола підприємець зробив черговий крок для зміцнення власної справи — став переможцем конкурсної програми «ВартоРобитиСвоє» та отримав кошти для облаштування теплиць у господарстві.
Микола Стецьків
Зараз Микола та Іванна Стецьків виховують вже 5 діточок та мріють про масштабування бізнесу.